REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Home office ratuje medycynę estetyczną [WYWIAD]

Medycyna estetyczna opiera się pandemii. Gdy większość firm pracuje zdalnie, to nie musimy rezygnować z pracy na rzecz rekonwalescencji - zauważa podkreśla dr Adam Gumkowski.

Powołano Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich

Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich to forum konsultacyjno-doradcze Prezydenta RP. Do jej zadań należy m.in. wspieranie rolnictwa i obszarów wiejskich oraz organizowanie tematycznych okrągłych stołów.

Subwencje PFR będą umorzone. Jest zgoda UE

Subwencje w ramach tarczy PFR były przyznawane firmom wiosną. Jak poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin jest zgoda UE na umorzenie subwencji w 100%.

Hotelarze: państwo ma obowiązek zabezpieczyć firmy i pracowników

Hotelarze zostali pozbawieni źródła dochodu. Szybko potrzebujemy konkretnych informacji o pomocy dla firm hotelowych - wskazuje Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

REKLAMA

Jest europejskie porozumienie ws. wodorowego IPCEI

Mechanizm IPCEI (Important Projects of Common European Interest) to jeden z kluczowych mechanizmów nowej polityki gospodarczej UE, który ma na celu wspierać europejski przemysłu w strategicznie ważnych dla UE sektorach gospodarki.

Jak odzyskać opóźnione należności od kontrahentów?

Opóźnione należności to poważne zagrożenie dla gospodarki. Sposobem na przetrwanie lockdownu jest przyjęcie zasady ograniczonego zaufania – przedsiębiorcy powinni natychmiast reagować na opóźnienia w płatnościach i korzystać z usług firm windykacyjnych.

Umowa o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy. Prawnik wyjaśnia

Umowa o zakazie konkurencji. Wyjaśniamy, kiedy pracownik narusza umowę o zakazie konkurencji? Jakie jest stanowisko Sądu Najwyższego w tym zakresie? Jakie obowiązki ma pracodawca?

Katarzyna Borowiecka: Przez lockdown są firmy, które już nie odrobią strat mimo wsparcia [PODCAST]

Pandemia mocno obniżyła poczucie stabilizacji większość firm – mówi Katarzyna Borowiecka w rozmowie z Agnieszką Gorczycą (Infor.pl) i dodaje, że są branże, które bardzo ucierpiały.

REKLAMA

Magdalena Kartasińska: na wigilię on-line decyduje się coraz więcej firm [PODCAST]

Pandemia przekreśliła możliwość realizacji firmowych wydarzeń w tradycyjnej formie i sprawiła, że wielu pracodawców szuka alternatywy dla świątecznego spotkania z pracownikami. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Lockdown. Gowin zapowiada pomoc dla przedsiębiorców

Wicepremier Gowin poinformował, że w ramach kolejnego lockdownu rząd oferuje firmom kontynuację dotychczasowej pomocy.

Konkurs dla młodych naukowców o środki na projekty badawcze

Kolejny konkurs dla młodych naukowców został ogłoszony przez NCBR. Tym razem można aplikować o środki na autorskie projekty badawcze.

Polska Rada Centrów Handlowych zaskoczona decyzją zamknięciu galerii handlowych

Rząd wprowadza ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostaną m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe.

Rząd wprowadza kwarantannę narodową, Zamknięte galerie i hotele

Kwarantanna narodowa będzie obowiązywała od 28 grudnia br. do 17 stycznia 2021 - poinformował Adam Niedzielski, minister zdrowia. Zamknięte będą galerie handlowe, stoki narciarskie i hotele.

Jak zbudować firmę odporną na kryzysy? [WYWIAD]

Firma odporna na kryzys to firma, która posiada przewagę konkurencyjną. Aby przedsiębiorstwo mogło odnieść sukces na dzisiejszym wysokorozwiniętym rynku, klient musi mieć jakiś szczególny powód aby wybrać jego produkt.

Flipping jubilerski - czy to inwestycja na czas kryzysu?

Flipping jubilerski to jedna z inwestycji, która nie tylko zapewni ochronę majątku w czasach kryzysu, ale też pomnoży go w perspektywie lat. Na czym polega inwestowanie w diamenty? Ile można zarobić na flippingu?

Jak będzie wyglądać zarządzanie firmą po pandemii?

Zarządzanie po pandemii to główny cel planowania menadżerów w firmach, którzy już dziś zastanawiają się, jak powinna wyglądać praca biur i przedsiębiorstw w erze post-covidowej.

Czy 500+ zostanie zabrane? Gospodarka potrzebuje tych pieniędzy

Wstrzymanie 500+ obecnie nie byłoby zbyt racjonalne. Jak twierdzą eksperci gospodarce są potrzebne te pieniądze, a rząd szybciej podniesie podatki, niż zabierze ludziom 500+.

Krajowy Rejestr Zadłużonych dopiero w przyszłym roku

Krajowy Rejestr Zadłużonych miał ruszyć w tym roku. Ale nie ruszy. Ten bardzo ważny dla życia gospodarczego rejestr zacznie działać prawdopodobnie dopiero w lipcu 2021 roku.

Świadczenie postojowe. Jak wykazać, że sytuacja firmy nie poprawiła się?

Świadczenie postojowe dla firm jest jedną z form wsparcia dla firm poszkodowanych przez COVID-19. Aby je otrzymać przedsiębiorca musi wykazać, że sytuacja firmy nie uległa poprawie.

Logistyka. Pandemia miała wpływ na łańcuchy dostaw

Podejście do łańcucha dostaw będzie musiało ulec zmianie — twierdzi 66% z tysiąca przebadanych managerów odpowiedzialnych za logistykę. Powód? Nowe warunki, w których biznes znajdzie się w 2021 i do jakich błyskawicznie będzie musiał się dostosować.

Jednoosobowe firmy otrzymają pomoc. Sprawdź jaką!

Jednoosobowe firmy zyskają pomoc. Od nowego roku w obrocie prawno-gospodarczym pojawi się, obok konsumenta i przedsiębiorcy, trzeci podmiot, a mianowicie przedsiębiorca na prawach konsumenta.

Szczepienia przeciw COVID-19. BCC ma uwagi i pytania

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Przyjęcie szczepionki będzie darmowe i dobrowolne. Rozpoczęcie szczepień planowane jest na I kwartał 2021 r.

Kamil Mazuruk: kondycja firm to dziś sinusoida, od szoku przez nadzieję po pesymizm [PODCAST]

Czy firmy podczas pandemii doceniają rolę marketingu? A może tnąc inwestycje marketing spychają na dalszy plan? Gościem podcastu jest Kamil Mazuruk z Good One.

Uproszczona restrukturyzacja do 30 czerwca 2021 r.

Uproszczona restrukturyzacja funkcjonuje do 30 czerwca 2021 r. Wprowadziła ją w czerwcu 2020 r. Tarcza antykryzysowa 4.0. Jak uchronić firmę przed upadłością? Na czym polega szybka restrukturyzacja? Jakie daje korzyści?

Od 31 grudnia br. nowe przepisy ws. lotów dronami z kamerą

Nowe przepisy dla dronów z kamerą zaczną obowiązywać od końca grudnia br. Zgodnie z nowymi przepisami, aby latać dronem trzeba będzie przejść szkolenie i zdać test.

Przychody właścicieli centrów handlowych mniejsze nawet o 35%

Efektem zamknięcia centrów handlowych w czasie pandemii jest luka w przychodach ich właścicieli sięgająca poziomu od 3,2 do nawet 3,6 mld zł, czyli ok. 30-35 proc. rocznych przychodów – wynika z raportu “Centra handlowe na zakręcie. Wpływ COVID-19”.

Finansowanie firm w 2021 roku. Prognoza dla MŚP

Jak będzie wyglądać finansowanie biznesu w roku 2021? Elastyczne formy finansowania, dywersyfikacja jego źródeł, płynność finansowa i zmniejszanie ryzyka – to elementy, na które firmy powinny zwrócić szczególną uwagę w swojej działalności.

E-arbitraż. Wyroki sądów internetowych coraz bardziej popularne

E-arbitraż z coraz większym powodzeniem zastępuje tradycyjne sądy. Takie rozwiązania stają się powoli światowym standardem, popularnym, bo odciążają sądownictwo państwowe.

Tarcza 6.0. Jak otrzymać zwolenienie ze składek ZUS za listopad? [AUDIO]

Zwolnienie ze składek ZUS to jedno z form wsparcia dla firm w ramach tarczy 6.0. Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli skorzystać z tarczy antykryzysowej 6.0, a tym samym ze zwolnienia z opłacania składek za listopad, powinni do końca roku złożyć deklaracje rozliczeniowe - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Fotowoltaika w magazynach. Jak rozliczać energię z dystrybutorem?

Fotowoltaika w magazynach są rozwiązaniem ekologicznym i opłacalnym, jednak niektóre kwestie administracyjne mogą ograniczać ich zastosowanie.

Czy zbliża się koniec rynkowej potęgi „bandy czworga” [VIDEO]

Spółki Big Tech stały się ulubieńcami inwestorów. Ich rynkowa potęga wzbudza jednak coraz większe obawy związane z niszczeniem wolnego rynku. W najbliższych miesiącach przekonamy się co dalej z Facebookiem czy Google.

Brexit. Wszystko co powinni wiedzieć przedsiębiorcy

Brexit - Wielka Brytania ostatecznie opuściła Unię Europejską 1 lutego 2020 r. po zawarciu przez obie strony Umowy o wystąpieniu. Obowiązujący od 1 lutego br. okres przejściowy w relacjach UE - Wielka Brytania to czas, w którym kraj ten nadal jest traktowany jak państwo członkowskie z zachowaniem wszelkich praw i obowiązków z tym związanych. Okres przejściowy zakończy się jednak nieodwołalnie 31 grudnia 2020 r.

Ile wynosi wsparcie od PFRON, czyli wszystko o zatrudnianiu niepełnosprawnych

Chcesz zatrudnić osobę niepełnosprawną, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na dręczące pytania, które rozwieją wszelkie obawy i wątpliwości. Poznaj zestawienie Q&A dla pracodawców.

KoronaBilans MŚP: tylko 37% firm pozytywne ocenia swoją sytuację finansową [AUDIO]

KoronaBilans MŚP to badanie Krajowego Rejestru Długów analizujące stan polskich firm. Przepytani w listopadzie gorzej ocenili swoją sytuację ekonomiczną, a w najbliższych trzech miesiącach nie planują inwestycji ani wzrostu zatrudnienia. Eksperci szacują, że ta pasywność może potrwać nawet do maja.

Tarcza 6.0 podpisana przez prezydenta

Tarcza 6.0 - prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ws. wsparcia dla przedsiębiorców działających w branżach, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z COVID-19, tzw. tarczę 6.0.

ASF - wydłużony termin wniosków o pomoc do 21 grudnia

W związku z ASF wnioski o pomoc można składać do 21 grudnia br. - poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

1500 zł na komputer dla dziecka z rodziny rolniczej [WNIOSEK]

Komputer dla dziecka z rodziny rolniczej to działanie w ramach wyrównania szans dla wszystkich dzieci z rodzin rolniczych. Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub laptopa.

1500 zł na komputer dla dziecka z rodziny rolniczej [WNIOSEK]

Komputer dla dziecka z rodziny rolniczej to działanie w ramach wyrównania szans dla wszystkich dzieci z rodzin rolniczych. Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub laptopa.

Można składać wnioski na nawadnianie w gospodarstwie rolnym

Nawadnianie w gospodarstwie rolnym wymaga sporych inwestycji. Ruszyła właśnie III edycja naboru wniosków na nawadnianie. Nabór wniosków w ramach wsparcia będzie trwał do 28 stycznia 2021 r.

Jak finansować firmę w czasie kryzysu?

Finansowanie firmy i kreatywne podejście do finansów to termin, który się kojarzy bardzo źle. Jednak kryzys gospodarczy powoduje, że często właśnie od zaradności i kreatywności dyrektorów finansowych zależy przetrwanie przedsiębiorstw. Są oni zmuszeni do nieustannego wyszukiwania nowych rozwiązań dostępnych na trudnym i zmiennym rynku.

Tech-exodus z Doliny Krzemowej. Musk i inni wyprowadzają się z Kalifornii

Elon Musk opuszcza Dolinę Krzemową. W jego ślady idą wielkie firmy i miliarderzy. Gdzie przenosi się śmietanka z Silicon Valley?

Brexit. Eksport rolno - spożywczy najbardziej poszkodowany

Brexit negatywnie wpłynie na sektor rolno - spożywczy. Eksport towarów rolno-spożywczych z Polski, w przypadku braku porozumienia z W.Brytanią, może być w największym stopniu poszkodowany.

Ataki cyberprzestępców w 2021 przyniosą światu aż 11,4 mln $ straty co minutę

Cyberprzestępcy nie zwalniają tempa i nieustannie stanowią znaczące zagrożenie dla firm i konsumentów, wykorzystując m.in. chaos informacyjny i zwiększony ruch w internecie.

Mariusz Grajda: rośnie liczba restrukturyzacji, co oznacza pogarszającą się kondycję firm [PODCAST]

Gościem odcinka jest Mariusz Grajda, który omawia strukturę branżową, formę prawną przedsiębiorstw otwierających restrukturyzację i rodzaje otwartych postępowań. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Bartosz Tomczyk: czy Twoja firma jest skalowalna?

Jak zauważa Bartosz Tomczyk skalowalność to słowo, które cały czas po polsku brzmi dziwnie. Powoli jednak powinniśmy się zacząć do niego przyzwyczajać, ponieważ nie ma innego terminu, którym można opisać niezwykle ważną cechę, jaką powinny posiadać prawie wszystkie nowoczesne przedsiębiorstwa.

Koronawirus: jak kształtują się trendy konsumenckie?

Trendy konsumenckie w pandemii. W drugiej fali Polacy wydają więcej i wybierają droższe produkty. Dodatkowo widać różnice pomiędzy poszczególnymi aglomeracjami.

Tylko 20% dyrektorów ds. cyberbezpieczeństwa to kobiety [RAPORT]

Cyberbezpieczeństwo w firmie stało się jedną z najważniejszych kwestii w ostatnim czasie. Wzrasta też zapotrzebowanie na ekspertów. Lukę w zatrudnieniu w obszarze cyberbezpieczeństwa szacuje się globalnie na 4,07 mln osób, a w samej Europie na blisko 300 000 potrzebnych pracowników.

Dodatkowe postojowe i zwolenienie z ZUS dla turystyki

Dodatkowe postojowe, zwolnienie z ZUS dla turystyki przewiduje tarcza branżowa dla branży turystycznej. Wyjaśniamy, jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać wsparcie.

Jak wygląda rynek gamingowy w Polsce?

Rynek gamingowy nie ogranicza się wyłącznie do “Redów”. W kilku punktach polska branża wymyka się stereotypom, a potencjał rodzimych start-upów nie powinien wpędzać w kompleksy samych zainteresowanych.

Strażą miejską zarządzi wojewoda, a nie wójt

Wojewoda w sytuacji kryzysowej zdecyduje, by straże gminne podlegały dowództwu komendanta policji na danym terenie. – To kolejny ruch ograniczający naszą autonomię, który nie ma uzasadnienia – mówią samorządowcy.

REKLAMA