reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Agrobiznes > ASF - wydłużony termin wniosków o pomoc do 21 grudnia

ASF - wydłużony termin wniosków o pomoc do 21 grudnia

W związku z ASF wnioski o pomoc można składać do 21 grudnia br. - poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

ASF – wydłużenie terminu do 21 grudnia

– Wielu rolników, producentów świń zwracało się do mnie z uwagami, że w związku z licznymi ograniczeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa nie zdążyło złożyć wniosków o wsparcie ze względu na utracone wskutek ASF dochody. Dlatego podjęta została decyzja o wydłużeniu tego terminu – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda

Nowy termin składania wniosków

– Do 21 grudnia br. przedłużamy termin składania wniosków o to wsparcie. Udało mi się również uzyskać zgodę na ponad dwukrotne zwiększenie budżetu pomocy na ten cel, do łącznej kwoty 118 928 000 zł – podkreślił minister i wyraził nadzieję, że dzięki temu wielu rolników będzie jeszcze miało możliwość otrzymania pomocy.

Zwiększone środki na dopłaty za straty związane z ASF

Dodatkowe ponad 65 mln zł ma trafić na pomoc dla producentów świń na wyrównanie utraconych dochodów w związku z ASF - wynika z projektu rozporządzenia rządu. Rząd chce też dopłacić do 1,5 tys. zł do kupna komputera w mniej zamożnych rodzinach wiejskich.

Chodzi o nowelę rozporządzenia RM ws. szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który w środę znalazł się w wykazie prac legislacyjnych rządu. Odpowiedzialnym za jego opracowanie będzie resort rolnictwa, a nowe rozporządzenia ma zostać przyjęte jeszcze w tym roku.

Jednym z zaproponowanych rozwiązań będzie zwiększenie budżetu na wypłaty pomocy dla producentów świń, którzy mają swoje gospodarstwa w obszarach objętych ASF. Na wyrównanie utraconych dochodów rząd zabezpieczył wcześniej ponad 53 mln zł. Teraz chce podnieść tę kwotę o dodatkowe ponad 65 mln zł z oszczędności ARiMR. W wykazie przyznano, że dotychczasowe środki są niewystarczające "na udzielenie pomocy w pełnej wysokości".

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Tagi

ASF

Zdjęcia

Pomoc za utracone dochody w związku ASF – wydłużenie terminu do 21 grudnia
Pomoc za utracone dochody w związku ASF – wydłużenie terminu do 21 grudnia

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Pszczółkowski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama