REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Efekty pracy menedżerów poznamy po kryzysie

Polska kadra zarządzająca coraz częściej rezygnuje z autokratycznego stylu zarządzania. O kompetencjach menedżerów firmy przekonają się już za kilka miesięcy.

Sejm o rozliczeniu PIT-ów pracowników przez pracodawców

Od przyszłego roku pracownicy nie będą musieli wypełniać i wysyłać rocznego rozliczenia PIT, gdyż zrobią to za nich pracodawcy - przewiduje rządowy projekt nowelizacji ustawy o PIT i Ordynacji podatkowej, którego pierwsze czytanie odbyło się w czwartek w Sejmie.

Fundusze inwestycyjne polują na bogaczy

Towarzystwa funduszy inwestycyjnych, które dotychczas nastawiały się niemal wyłącznie na drobnych inwestorów indywidualnych, teraz próbują zaistnieć w segmencie zamożniejszych klientów. Tworzą w tym celu produkty w formule zamkniętych funduszy inwestycyjnych.

Deficyt jednak straszy inwestorów

„Dobre złego początki” - tak najkrócej można by określić przebieg dzisiejszej sesji. Z całkiem przyzwoitego wzrostu na początku dnia już około południa zostało wspomnienie. Deficyt jednak postraszył inwestorów, głównie zagranicznych. Potem dołożyło się pogorszenie nastrojów w Europie, a pod koniec dnia Amerykanie dołożyli swoje. W efekcie mieliśmy spory spadek indeksów przy wysokich obrotach.

REKLAMA

Obiad bufetowy – czyli mniej zobowiązująco

Jest mniej uroczystą formą obiadu, ale coraz częściej spotykaną, zwłaszcza na różnego rodzaju szkoleniach czy zebraniach wyjazdowych pracowników. Czym się charakteryzuje i jak przebiega?

Korporacje w USA przed drugą falą kryzysu

Fala bankructw wśród wielkich korporacji nadciąga na amerykański rynek obligacji. Taki wniosek płynie z raportu agencji ratingowej Standard & Poor's, która od 1981 roku monitoruje dane o upadłości firm posiadających przyznane oceny zdolności kredytowej.

Utwór zbiorowy

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych reguluje w art. 11 istotę utworu zbiorowego. Autorskie prawa majątkowe do dzieła zbiorowego przysługują producentowi lub wydawcy.

Służba Celna wyda zezwolenia na loterie fantowe i promocyjne

Już niedługo przedsiębiorca chcący zorganizować loterię fantową, promocyjną, czy audiotekstową będzie musiał udać się po zezwolenie do urzędów lub izb celnych, a nie jak dotąd do Ministra Finansów, czy Izby Skarbowej.

REKLAMA

Firma zwróci dzień wolny za szkolenie

Pracownik będzie musiał zgodzić się na udział w szkoleniu opłaconym przez pracodawcę. Otrzyma jednak w zamian dzień wolny, jeśli odbędzie się ono poza czasem pracy.

Ograniczenie biurokracji pomoże firmom

Na firmy w Polsce nakładane są nadmierne obowiązki informacyjne i związane z nimi koszty. Skomplikowane i niezrozumiałe przepisy nie sprzyjają podejmowaniu działalności gospodarczej. Dlatego Ministerstwo Gospodarki podejmuje działania mające na celu redukcję biurokracji.

Odpowiedzialność pracodawcy za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę

Pracownik, z którym pracodawca rozwiązał umowę o pracę niezgodnie z prawem, może żądać przywrócenia do pracy lub odszkodowania.

Głosowanie na walnym zgromadzeniu przez pełnomocnika

Czy w statucie spółki można wprowadzić ograniczenia co do ustanawiania pełnomocników na walnym zgromadzeniu? Kiedy możliwe jest udzielenie przez pełnomocnika dalszego pełnomocnictwa? W jakiej formie należy udzielać pełnomocnictwa do uczestniczenia w walnym zgromadzeniu i wykonywania prawa głosu?

E-kontrole w praktyce - czym są i jak się do nich przygotować

E-kontrola jest działaniem władz skarbowych mającym na celu wykorzystanie w toku kontroli podatkowej lub skarbowej zaawansowanych narzędzi informatycznych do badania danych finansowych pochodzących z systemu finansowo-księgowego podatnika.

Za nowe miejsce pracy zwolnienie z podatku

Coraz więcej miast zachęca firmy do tworzenia nowych miejsc pracy. W zamian oferują zwolnienie od podatku od nieruchomości.

Komputery i kamery w obronie pracownika

W ubiegłym roku inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadzili kontrole u 59 tys. pracodawców, zatrudniających łącznie 3,8 mln pracowników. Za nieprzestrzeganie prawa pracy nieuczciwe firmy zapłaciły 31,9 mln kar - pisze "Gazeta Prawna".

Cena złota przebiła 1000 dol. za uncję

Trochę w ciszy, poza głównymi tytułami gazet ceny szlachetnego metalu znalazły się najwyżej od ponad 6 miesięcy. Jeszcze trochę i padnie historyczny rekord.

Wrzesień odstrasza od kupowania akcji

Niedawny entuzjazm co do perspektyw rynku, widoczny jeszcze kilka dni temu, gdy nasze indeksy biły rekordy, uleciał w siną dal. Dziś nie widać chętnych do „okazyjnego” kupowania przecenionych papierów. O korekcie się nie mówi, ale się ją „przeżywa”. Ostatnio jej przebieg złagodniał, ale zakończenia nie można być pewnym. Obroty są tak mizerne, jakby większość inwestorów o akcjach starała się zapomnieć.

Karta kredytowa może przynieść zysk

Plastikowe pieniądze używane z głową mogą zamiast kosztów przynosić zyski. Wystarczy rozsądnie korzystać z okresu bezodsetkowego.

Kredyt z dopłatą tańszy niż wynajem mieszkania

Zakup mieszkania na kredyt z dopłatą jest najlepszą alternatywą dla wynajmu mieszkania. W takim przypadku koszt najmu pokrywa nie tylko miesięczną ratę kredytu, ale również czynsz za własne M. Kredytobiorca wyjdzie na swoje także w przypadku, gdy zaciągnie standardowy kredyt w euro, ale pod warunkiem, że posiada wkład własny. Jeżeli jednak zaciągnie standardowy kredyt w złotych na 100% wartości nieruchomości, sporo dopłaci rezygnując z wynajmu.

Szkoła językowa - pomysł

Pomimo dużej liczby prywatnych placówek uczących języków obcych, wciąż można znaleźć niszę w tej dziedzinie i odnieść spory sukces. Jednakże już na starcie trzeba pamiętać, że na sukces mogą liczyć tylko te szkoły, które zaproponują swoim klientom najwyższy poziom usług.

Dni otwarte INFOR LEX Biznes dla doradców podatkowych

Spółka INFOR Ekspert, wydawca INFOR LEX – serii profesjonalnych publikacji elektronicznych dla biznesu – organizuje DNI OTWARTE nowego internetowego produktu informacyjnego, jakim jest INFOR LEX Biznes.

Garden party

Tzw. przyjęcie ogrodowe obejmuje nieformalne spotkania takie jak grill i barbeque, ale również oficjalne cocktail party i buffet dinner w ogrodzie rezydencji czy prywatnej posiadłości.

Google rezynguje z europejskich książek

Google wydało oświadczenie, z którego wynika że rezygnuje na razie ze skanowania i publikowania w sieci książek europejskich autorów, które są jeszcze w sprzedaży.

Warszawskie WiFi bezpieczne

Pozytywnie wypadły wynki badań przeprowadzonych w Warszawie przez Kaspersky Lab. Badane sieci WiFi w porównaniu do sąsiednich miast okazały się naprawde bezpieczne.

Raport Netii, młodzi tworzą internet

Jak wynika z raportu „Mądry Internet” internauci w Polsce korzystają z sieci codziennie. Spędzają w niej średnio 4 godziny, a najbardziej aktywną grupą są osoby w wieku 18-24 lat.

Jak radzić sobie z trudnym klientem?

Pracując w bezpośrednim kontakcie z klientem, nie unikniesz obcowania z trudnymi osobowościami. Jak radzić sobie z klientami, którzy urodzili się tylko po to, aby narzekać? Jak nie dać się zarazić ich marudnym usposobieniem i nie dać się wciągnąć w zajadły spór? Damy Ci cenne wskazówki jak okiełznać trudnego klienta.

Telefon służbowy i prywatny - kiedy powstaje przychód podlegający składkom

Telefon jest podstawowym narzędziem pracy wielu pracowników. Z tego względu pracodawcy często udostępniają pracownikom telefony służbowe lub zwracają koszty używania prywatnego telefonu do celów służbowych.

Za unikanie egzekucji grozi kara pozbawienia wolności

Zbycie składników majątku w celu uniknięcia egzekucji podlega sankcjom karnym w postaci więzienia.

Mało środków unijnych

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z dotacji unijnych, powinni pospieszyć się ze składaniem wniosków, ponieważ już w przyszłym roku może zabraknąć pieniędzy na najbardziej popularne działania.

Czy nieodpłatne przekazanie towarów kontrahentom podlega VAT

Spółka zajmująca się produkcją paneli podłogowych przekazuje swoim kontrahentom próbki tych paneli. Kontrahenci zamawiający duże ilości towarów w ramach nagrody otrzymują również bezpłatne egzemplarze sprzedawanego towaru. Czy nieodpłatne przekazanie próbek paneli podłogowych i bezpłatnych egzemplarzy sprzedawanego towaru, które mają związek z prowadzonym przedsiębiorstwem, podlega opodatkowaniu VAT?

Ruszają kolejne konkursy o dofinansowanie dla firm

We wrześniu małe i średnie firmy, które stawiają pierwsze kroki w eksporcie będą mogły starać się o dotacje unijne. Rozpocznie się również nabór wniosków w ramach już otwartego konkursu na innowacyjne inwestycje.

Firmy i gminy nie otrzymują dotacji

Połowa wniosków o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki odpada z powodu nierealizowania zasady równości płci. W niektórych województwach firmy będą je mogły poprawić.

Pracodawca będzie rozliczał pracowników z PIT

Osoby pracujące w jednej firmie nie będą musiały już informować pracodawcy, że chcą, aby to on rozliczył je z podatku dochodowego PIT. Pracodawca będzie rozliczał pracowników automatycznie. Wynika to z przejętego we wtorek przez rząd projektu nowelizacji ustawy o PIT.

Pracodawcy: duży deficyt to brak bezpieczeństwa w działalności firm

Informacje rządu o wysokości deficytu budżetowego i długu publicznego, w dłuższej perspektywie spowodują spadek wartości złotego i zmniejszą bezpieczeństwo funkcjonowania polskich firm na rynkach międzynarodowych - ocenili we wtorek eksperci Konfederacji Pracodawców Polskich i PKPP Lewiatan.

Kto mógł wprowadzić euro

Unia walutowa, która jest główną częścią Unii Gospodarczej i Walutowej (UGW), zaczęła funkcjonować 1 stycznia 1999 r. w momencie wprowadzenia euro do obiegu bezgotówkowego. Kraje zainteresowane przyjęciem wspólnej waluty musiały spełnić określone warunki, czyli tzw. kryteria zbieżności.

Warszawska giełda nie ma siły, by rosnąć

Bez amerykańskiego przewodnika na giełdach działo się dobrze przez jeden dzień. Dziś perspektywa powrotu do gry inwestorów zza oceanu wyraźnie hamowała zapędy na pozostałych parkietach. Niewiele się więc działo na rynkach akcji.

Mały komputer chłodzony cieczą

Firma CyberPower wprowadziła na rynek stworzony specjalnie dla graczy najmniejszy na świecie komputer chłodzony cieczą.

Konslola do gier dla dorosłych

Do Urzędu Patentowego w Stanach Zjednoczonych wpłynął wniosek o zastrzeżenie nazwy nowej konsoli. Otóż firma Silicon Xtal Corporation, producent układów scalonych z San Jose w Kalifornii, zamierza opatentować nazwę SexBox.

Bankiet

Bankiet to oficjalny, uroczysty obiad dla większej liczby osób. Cechuje się wystawnością i dłuższym czasem trwania. Jak odnaleźć swoje miejsce przy stole i kiedy przywitać się z gospodarzem?

Czytnik starożytnych tekstów

Naukowcy z Izraela ogłosili, że stworzyli program dzięki któremu można będzie odszyfrowywać nieczytelne dotąd starożytne papirusy.

Rozmowy towarzyskie przy stole

Nierozerwalnym towarzyszem firmowych przyjęć na siedząco są rozmowy towarzyskie. Poznanie reguł, które żądzą tego typu konwersacjami jest niezwykle istotne nie tylko dla zbudowania miłej i niekrępującej atmosfery w trakcie spotkania, ale również dla naszego wizerunku.

Hakerzy ukradli z Wykop.pl baze danych

Serwis Wykop.pl poinformował swoich użytkowników o konieczności pilnej zmiany hasła. Związane jest to z internetowym atakiem i kradzieżą bazy danych informacji u użytkownikach.

Oszukał ponad 90 osób na aukcjach internetowych

Schwytany mężczyzna oferował urządzenia elektroniczne, a po otrzymaniu zapłaty, nie wysyłał towaru. W ten sposób oszukał ponad 90 osób. Za 91 zarzutów jakie usłyszał grozi mu 8 lat więzienia.

Jak zachowywać się podczas przyjęcia biurowego?

Przyjęcie biurowe jest dobrą okazją do integracji pracowników, czyli inaczej mówiąc, wytworzenia się tej specyficznej więzi grupowej, która sprzyja efektywnej pracy.

Województwa utrudniają firmom dostęp do kredytów

Wojewódzcy urzędnicy nie chcą stosować cesji unijnej dotacji jako zabezpieczenia pomostowych kredytów bankowych. W ten sposób utrudniają firmom dostęp do środków na inwestycje.

Preferencyjne składki na ubezpieczenia społeczne

Osoba rozpoczynająca prowadzenie działalności gospodarczej zostaje zgłoszona w ZUS jako płatnik składek po złożeniu wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli nie ma innych tytułów do ubezpieczeń z powodu prowadzenia działalności gospodarczej, podlega ubezpieczeniom obowiązkowo.

Przedsiębiorcy dowiedzą się jak kontrolować zwolnienia lekarskie

Pracodawcy mogą korzystać z organizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych bezpłatnych szkoleń w zakresie kontroli zwolnień lekarskich przedkładanych przez pracowników.

Antywirusowe programy

Przestępcy coraz częściej wykorzystują internet do swoich kryminalnych celów. Posługują się najróżniejszymi metodami, m.in. przeprowadzają ataki typu phishing, pharming, rozsyłają konie trojańskie, wirusy, robaki. Jedyną ochroną na zagrożenia płynące z sieci są ochronne programy komputerowe.

Przedsiębiorcze matki nie składają wniosków

Do niektórych oddziałów ZUS wpłynęło tylko kilka wniosków od kobiet o umorzenie składek ubezpieczeniowych od prowadzonych przez nie firm.

Pakiet antykryzysowy - korzyści dla przedsiębiorców

Pakiet antykryzysowy ma sprawić, że przedsiębiorcy dotknięci dekoniunkturą rynkową przetrwają kryzys przy zachowaniu dotychczasowego poziomu zatrudnienia. Czy tak faktycznie będzie, zadecydują warunki gospodarcze, a nie pomoc przewidziana w pakiecie. Skala tej pomocy nie jest bowiem na tyle duża, aby zapobiec zwolnieniom w firmach dotkniętych głęboką recesją.

REKLAMA