Policyjna baza poszukiwanych i zaginionych
REKLAMA
REKLAMA
MSWiA poinformowała, że prace nad uruchomieniem serwisów trwały kilka miesięcy. Powinny one działać pod adresami poszukiwani.policja.pl oraz zaginieni.policja.pl. Strony chwilami znikają z sieci, co jest związane z dużym zainteresowaniem.
REKLAMA
Serwisy zostały zgodnie z planem wczoraj uruchomione jednak jest tak duże zainteresowanie (od 1500 do 3000 prób wejść na sekundę), że rzeczywiście mogą być problemy z otwarciem strony. Postaramy się temu zaradzić jak najszybciej - powiedział Dziennikowi Internautów podinsp. Krzysztof Hajdas z biura prasowego KGP.
REKLAMA
W serwisach mają znaleźć się zdjęcia i dane prawie 2 tys. osób poszukiwanych przez policję oraz ponad 200 osób zaginionych. Zgodę na publikacje tych danych wyraził sąd lub prokuratura. Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, a także m.in. informacji o pseudonimach, rysopisach, płci, wieku i in. w serwisach znajdują się także dane jednostek prowadzących poszukiwania.
Całkowity koszt przedsięwzięcia, obejmujący zakup serwera i oprogramowania, oszacowany pierwotnie na 500 tys. złotych, został zrealizowany za kwotę 109271,74 tys. złotych, a więc prawie pięciokrotnie taniej.
Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA