REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Prąd

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

Energia elektryczna dla firm od lipca podrożeje o 200 procent? Jak złagodzić skutki i szok kosztowy – przedsiębiorcy mają propozycję

Przedsiębiorcy obawiają się rachunków za prąd. Po zniesieniu tarczy antyinflacyjnej zamrażającej ceny prądu także dla małych firm, podwyżki cen w taryfach mogą być nawet rzędu 200%.

Jak firmy mogą oszczędzać zużycie energii elektrycznej? To nie takie trudne

Firmy coraz mocniej odczuwają wzrost cen energii, a nieprawidłowe użytkowanie urządzeń czy nieefektywne ogrzewanie pomieszczeń może przyczynić się do jeszcze większych kosztów. Jak ograniczyć straty energii w firmie? 

REKLAMA

Jak płacić 10 proc. mniej za prąd?

Aby ochronić odbiorców energii elektrycznej przed skutkami wzrostu cen prądu, rząd wprowadził Tarczę Solidarnościową, która zakłada zamrożenie cen energii w 2023 roku na poziomie stawek z 2022 roku do ustalonego limitu. Dodatkowo możliwe jest zmniejszenie rachunków za prąd o 10 proc., jeśli zużycie energii w gospodarstwie domowym w okresie od 1.10.2022 do 31.12.2023 r. będzie o 1/10 mniejsze względem tego samego okresu w 2022 r.

Optymalizacja energii w obiektach usługowych - jak to zrobić?

Optymalizacja energii w obiektach usługowych powinna stanowić priorytet kadry zarządzającej obiektem usługowym. Koszty energii w znacznej mierze wpływają na cenę oferowanych usług, a ta nadal jest jednym z najważniejszych czynników budujących konkurencyjność każdej firmy usługowej. Skuteczność działań kontrolujących zużycie energii zależy w głównej mierze od jakości audytu, sposobu realizacji rekomendowanych działań, a także zaangażowania pracowników w cały proces. Optymalizacja procesów energetycznych polega bowiem na nieustającej obserwacji i elastycznym dopasowywaniu się do aktualnych warunków.

Pracując zdalnie możemy zmniejszyć zużycie prądu niemal o połowę

Już 6 kwietnia br. zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące pracy zdalnej, wskazujące m.in. na konieczność pokrycia przez pracodawcę kosztów energii czy usług telekomunikacyjnych. 

Oszczędzanie energii: jak o 40% obniżyć zużycie prądu w łazience

Niektóre urządzenia znajdujące się w łazience są wykorzystywane praktycznie codziennie, w związku z czym sposób ich użytkowania znacząco wpływa na wysokość rachunków za prąd. Przykład pierwszy z brzegu: o 31 proc. możemy zmniejszyć zużycie prądu przez suszarkę bębnową. 

REKLAMA

Jak obniżyć domowe rachunki za energię elektryczną?

Cena energii dla odbiorców indywidualnych w 2023 roku została zamrożona na poziomie z 2022 do określonego poziomu zużycia. Oznacza to, że do ustalonego limitu zapłacimy w tym roku za prąd tyle, ile płaciliśmy w ubiegłym. Aby mieć pewność, że „zmieścisz” się w limitach, wystarczy, że wprowadzisz zmiany w sposobie korzystania z urządzeń, które mamy w naszych domach.

Polskie firmy nie są gotowe na blackout

Nawet chwilowa przerwa w dostawie prądu może skutkować biznesową katastrofą. Powód? Wiele firm nie posiada odpowiednich zabezpieczeń.

Jak w kryzysie energetycznym oszczędzają Polacy?

Właściciele mieszkań i firm zmagają się z gwałtownymi wzrostami cen energii –prądu i gazu. Według informacji z URE w nadchodzącym roku taryfy na energię mogą wzrosnąć o kilkadziesiąt procent.

Tani prąd dla firm. Ostatnie dni na oświadczenie!

Tani prąd dla firm. Mikro, małe oraz średnie firmy mogą skorzystać z zamrożenia cen prądu od grudnia aż do końca 2023 r. Muszą jednak złożyć oświadczenie do 30 listopada!

Koszty energii znacznie niższe dzięki elastycznej sieci

Konsumenci w Unii Europejskiej mogliby zaoszczędzić łącznie aż 71 mld euro na kosztach ogrzewania elektrycznego do 2030 roku. Nakłady ponoszone na energię mogłyby być niższe średnio nawet o 673 euro na osobę, gdyby w pełni wdrożony został elastyczny system popytu na moc.

Wzrost cen za prąd. Czy można uniknąć?

Wzrost cen prądu: 84 proc. Polaków obawia się podwyżek prądu, ogrzewania i ciepłej wody . Ceny nośników energii, takich jak węgiel, ropa czy gaz poszybowały w górę o 44,2%! . Część rachunków możemy jednak obniżyć.

Czy firmy mogą mają możliwości na wypadek blackoutu?

Blackout. Całkowite zatrzymanie pracy, utrata ważnych dokumentów i danych – to tylko niektóre z możliwych skutków przerw w dostawie energii dla firm. Brak zasilania nawet przez ułamek sekundy może spowodować poważne straty. Jak przygotować się na taką ewentualność?

Polska ma otrzymać amerykańską ofertę ws. budowy reaktorów jądrowych

W poniedziałek ma dojść do spotkania minister klimatu i środowiska Anny Moskwy z ambasadorem USA w Polsce Markiem Brzezinskim, podczas którego przekazana zostanie amerykańska oferta dotycząca budowy w Polsce reaktorów jądrowych - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do rządu.

Jakie są nowe perspektywy dla fotowoltaiki w Polsce?

W jakich barwach maluje się przyszłość fotowoltaiki w Polsce? W jakim kierunku dalej będzie rozwijał się rynek oraz jakich zmian wymaga? Wyjaśniają eksperci Agnieszka Kozłowska-Korbicz oraz Krzysztof Bukała.

Opłata mocowa – jakie zmiany czekają duże przedsiębiorstwa przemysłowe?

Opłata mocowa najmocniej dotknie duże przedsiębiorstwa, które według szacunków zapłacą 80% całego jej wolumenu, tj. około 4,5 mld zł rocznie. O ile wzrosną rachunki za prąd? Jak gospodarować energią?

Jakie są skutki wprowadzenia opłaty mocowej?

Wprowadzenie opłaty mocowej spowodowało wzrost świadomości przedsiębiorców w kwestii udziału opłat za energię w kosztach firmy. Jak firmy mogą zmniejszyć wysokość rachunków za prąd? Czy zielona energia kosztuje?

Ceny energii dla małych firm wzrastają aż o 30% [VIDEO]

Podwyżka prądu to już pewna sprawa. Rachunki za energię wzrosną dla gospodarstw domowych o ponad 10 proc. Dla małych firm aż o 30 proc. Jednak to dopiero początek podwyżek. Ich tempo nie jest jeszcze przesądzone.

Podwyżka cen prądu dla firm od stycznia

Podwyżka cen prądu od stycznia najbardziej dotknie firmy. O ile gospodarstwa domowe zapłacą o ok. 11-12% więcej niż w tym roku, o tyle firmy muszą liczyć się ze znacznie większym wzrostem opłat. Powód? Przedsiębiorcy nie są chronieni cenami regulowanymi.

Podwyżka prądu od nowego roku. Sprawdź o ile zapłacisz więcej

Podwyżka prądu jest już pewna.O ile wzrosną rachunki? Co to jest opłata mocowa? Zgodnie z nowymi taryfami zatwierdzonymi przez URE sprzedawcom energii gospodarstwa domowe zapłacą rachunki wyższe o ok. 3,5 proc. miesięcznie.

Od stycznia podwyżki cen prądu. O ile więcej zapłacą firmy?

Ważna informacja jest taka, że w części rachunku pobieranej przez dystrybutorów od nowego roku pojawi się nowa pozycja - tzw. opłata mocowa. . Jednocześnie opłata kogeneracyjna zmniejszy się do zera.

Odnawialne źródła energii. Firmy inwestują w fotowoltaikę

Fotowoltaika jest obecnie najszybciej rozwijającym się obecnie segmentem OZE w Polsce. Zapowiadany jesienią wzrost kosztów w postaci wyższych rachunków za prąd powoduje, że firmy zaczynają szukać oszczędności. Tym bardziej, że ich sytuacja została już mocno zachwiana przez sytuację związaną z koronawirusem.

Rekompensaty dla branż energochłonnych 2019 - ważne oświadczenie

Przedsiębiorcy energochłonni, którzy chcą dostać rekompensaty za 2019 rok, muszą w ciągu 14 dni od 29 sierpnia br. zrzec się wsparcia oferowanego przez tzw. ustawę o cenach prądu.

Mikro- i małe przedsiębiorstwa mogą zachować ceny energii - oświadczenia do 27 lipca 2019 r.

Mikro- i małym przedsiębiorstwom przysługuje uprawnienie do zachowania cen energii elektrycznej z dnia 30 czerwca 2018 r. w II półroczu 2019 r. Podstawą do tego jest złożenie oświadczenia potwierdzającego status odbiorcy końcowego. Termin składania oświadczeń mija 27 lipca 2019 r.

Ceny prądu 2019

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz wyraziła przekonanie, że resort energii pracuje nad rozporządzeniami do nowelizacji ws. cen prądu tak, by jak najszybciej się one pojawiły. Myślę, że te rozporządzenia w przyszłym tygodniu powinny być opublikowane.

Znaczny wzrost cen prądu w 2019 r.

Energia elektryczna jest niezbędna. Czy w 2019 r. zapłacimy więcej za prąd?

Ustawa o rynku mocy, wzrosną opłaty za prąd

Sejm przyjął w piątek trzy poprawki Senatu do ustawy o rynku mocy. Ustawa trafi teraz do prezydenta. Co zakładają poprawki oraz jak nowe regulacje wpłyną na ceny energii?

Bez ograniczeń w dostawach prądu

Od godziny 13 w środę znikną ograniczenia w dostawach prądu. Zakłady przemysłowe mogą wznowić normalną produkcję - powiedział wicepremier Janusz Piechociński. Ograniczenia w dostawie prądu są wynikiem trwających na terenie całego kraju wysokich temperatur.

REKLAMA