REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kredyt refinansowy, Oferta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakich zmian na rynku mieszkaniowym należy się spodziewać w porównaniu z rokiem 2010?

Efekt stycznia na horyzoncie

Wczorajsze zakończenie dnia na warszawskiej giełdzie podziałało na inwestorów jak kubeł zimnej wody. Dzisiejsza sesja miała słaby start i znalazła się na najniższym od miesiąca poziomie. Po stracie 0,9% WIG osiąga 47,2 tys. pkt., będąc coraz bliżej bardzo silnego wsparcia, które stanowi dolna granica miesięcznej konsolidacji wraz z 6-miesięczną linią trendu zwyżkowego.

W których krajach Europy jest najwięcej blokowisk?

48% Polaków i 43% Europejczyków mieszka w blokach. W Europie jest cztery razy więcej budynków szeregowych i „bliźniaków” niż w Polsce. W polskich miastach na cztery mieszkania przypada tylko jeden dom jednorodzinny. W Unii – trzykrotnie więcej, ale już na Słowacji – dwukrotnie mniej.

Jaką formę prawną wybrać dla umowy przedwstępnej przy zakupie mieszkania?

Kupując mieszkanie, często stajemy przed dylematem, czy umowę przedwstępną podpisać w formie zwykłej umowy cywilno-prawnej czy też w bardziej sformalizowanej formie aktu notarialnego.

REKLAMA

Jakie będą ceny mieszkań na rynku wtórnym w roku 2011?

W 2011 r. możemy spodziewać się nieznacznych obniżek średnich cen mieszkań, które były już wcześniej użytkowane. Wykluczenie rynku wtórnego z programu „Rodzina na swoim” powinno spowodować ograniczenie popytu w tym segmencie mieszkaniowym, co może rzutować na spadek cen.

Czym jest oferta publiczna akcji i prospekt emisyjny?

Spółki akcyjne coraz częściej przeprowadzają ofertę publiczną w sytuacji, gdy potrzebują funduszy na swój rozwój lub przejęcia. Warto przyjrzeć się zatem czym właściwie jest taka oferta, jakie przepisy regulują jej przeprowadzenie. Powiązanymi z tą tematyką zagadnieniami jest także dematerializacja akcji oraz prospekt emisyjny, które również pokrótce omówione będą w niniejszym artykule.

Jak spłacić kredyt hipoteczny przed czasem i bez prowizji?

Spłata kredytu hipotecznego przed czasem kosztuje nawet 5% prowizji, ale tylko przez pierwsze 3–5 lat kredytowania. Bardziej rygorystycznie warunki narzuca PKO BP, który pobiera dodatkową opłatę przez cały okres trwania zadłużenia. W pozostałych przypadkach, aby uniknąć prowizji, można spłacić część kredytu – nawet 99% procent jego wartości. Po dwóch latach nie pociągnie to za sobą dodatkowych kosztów.

Poznaj przeciętną długość procesu sprzedaży mieszkania w listopadzie

Sprzedaż nieruchomości zajmuje coraz więcej czasu. W listopadzie cały proces pochłaniał średnio przeszło cztery miesiące. O trzy tygodnie szybciej niż w październiku można było dopełnić formalności, związanych z umową przedwstępną – cały proces trwał mniej niż dwa miesiące. Liczba osób, płacących za mieszkanie gotówką, nadal znajduje się poniżej średniej.

REKLAMA

Jak podwyższyć kwotę kredytu i zdobyć pieniądze na niespodziewane wydatki?

Po dokonaniu zakupu nieruchomości środki odłożone na remont mogą okazać się niewystarczające. Często zbyt optymistycznie podchodzimy do kosztów mieszkaniowych i sądowych, a nasze oszczędności nie wystarczają na wyposażenie lokalu – zamiast tego musimy przeznaczyć je na opłaty notarialne i skarbowe.

Kredyty walutowe: co się od dzisiaj zmieni

Dodatkowe ubezpieczenie, które może podnieść koszt kredytu nawet o kilkanaście tysięcy złotych i jednocześnie korzystniejsze warunki zamiany drogich kredytów walutowych zaciągniętych w okresie kryzysu – to najważniejsze konsekwencje wchodzących dzisiaj w życie zapisów Rekomendacji T.

Refinansowanie kredytu opłacalne po 23 sierpnia?

Niektóre przepisy Rekomendacji T, wchodzące w życie 23 sierpnia, otwierają drogę do korzystnego refinansowania kredytów walutowych zaciągniętych w czasie kryzysu. Zamiana kredytu przy nowych zasadach może dać nawet 89 tys. zł oszczędności – wskazują szacunki Home Broker Doradcy Finansowi.

Czy zamiana kredytu "kryzysowego" na nowy jest opłacalna

Zamiana kredytu, zaciągniętego w szczycie kryzysu, na nowy może być źródłem dodatkowych oszczędności w budżecie domowym. Z szacunków Home Broker Doradcy Finansowi wynika, że rata może spaść nawet o ok. 200 zł. Z kolei w przypadku refinansowania kredytów walutowych spore obniżenie kosztów daje ominięcie spreadu, ale możliwe jest ono tylko w kilku bankach.

Czy warto zaciągnąć kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy w czasach kryzysu stracił na popularności, gdyż dla wielu stał się nieopłacalny. Jednak dla osób, które zaciągnęły kredyty podczas najbardziej restrykcyjnej polityki banków ostatnich lat, może okazać się iskierką nadziei i przyczynić do odciążenia budżetu domowego w przyszłości.

Lista zakazanych praktyk w poczcie elektronicznej

W związku z gwałtownym rozwojem internetu i coraz częstszym korzystaniem z poczty elektronicznej sformułowane zostały zasady, które powinien przestrzegać każdy użytkownik poczty elektronicznej.

Czym jest szczegółowe zapytanie ofertowe?

Szczegółowe zapytanie ofertowe wysyła się do kontrahenta w celu uzyskania szerszej informacji na temat danych towarów czy usług.

Złożenie zamówienia

Po przyjęciu oferty biznesowej jest kolej na złożenie zamówienia. Na tym etapie korespondencja z kontrahentem jest uproszczona. Nierzadko korzysta się z gotowych formularzy zamówień dołączanych do wysyłanej oferty.

Złożenie wniosku kredytowego

Oferta świadczonych usług

Oferta świadczonych usług jest podobna do oferty towarowej. Jej głównymi częściami są wstęp, część zasadnicza, zakończenie i podpis.

Oferta niewywołana

Oferta niewywołana to rodzaj pisma reklamowego, które wysyła się do nadawcy bez uprzedniego zawiadomienia o tym i zapytania, czy się na to zgadza.

Ogólne zapytanie ofertowe

Ogólne zapytanie ofertowe jest to propozycja dla dostawców, którzy są zapraszani do wzięcia udziału w procesie składania ofert, mającego na celu dostarczenie konkretnego produktu lub usługi.

Zwroty grzecznościowe w korespondencji

W każdej korespondencji stosujemy zwroty grzecznościowe. Te rozpoczynające list, zazwyczaj umieszczone są pod adresem z podwójnym odstępem, jeżeli nie umieściliśmy wcześniej znaków powoławczych. W przeciwnym razie zwrot grzecznościowy znajdzie się pod znakami z tym samym odstępem.

Procedury zawierania umów outsourcingowych

Zawierając umowę outsourcingową, warto wiedzieć jakie elementy umowy należy zweryfikować aby zagwarantować sobie poziom wykonania usługi. Prawidłowo skonstruowana umowa powinna chronić interesy Klienta i stanowić podstawę egzekwowania od dostawcy wcześniejszych ustaleń, poczynionych w trakcie przeprowadzania procesu sprzedaży.

Oferta – pierwszy poziom wyboru kontrahenta

Podczas wybierania firmy outsourcingowej a następnie przygotowywania i negocjowania umowy należy kierować się regułami benchmarkingu (porównanie). Dzięki porównaniu ofert kilku dostawców zyskamy najpełniejszy obraz rynku i możliwości jego wykorzystania.

Składanie ofert drogą elektroniczną

Niniejszy artykuł poświęcony jest zawieraniu umów w trybie ofertowym ze szczególnym uwzględnieniem oferty w postaci elektronicznej, która nabrała niebagatelnego znaczenia w dobie informatyzacji. Liczba osób kupujących w Internecie rośnie systematycznie, co potwierdza ogromna popularność takich portali internetowych jak Allegro, czy e Bay oraz sklepów internetowych, na których można kupić niemal wszystko począwszy od nieruchomości po kosmetyki. Sukces elektronicznej formy kupowania wynika po pierwsze z milionowej, stale rosnącej liczby użytkowników Internetu oraz szybkości i ułatwień, jakie istnieją przy dokonywaniu tego rodzaju transakcji.

Na czym polega procedura zawarcia umowy w trybie ofertowym?

Zawarcie umowy (m.in. sprzedaży) w obrocie profesjonalnym najczęściej poprzedzone jest złożeniem oferty przez jedną i przyjęciem przez drugą stronę stosunku handlowego. Ten proces podlega często różnym zmianom- czasem przyjęcie oferty może być dorozumiane.

Dlaczego wybieramy kredyt w euro

Obecnie zaciąganie kredytów hipotecznych w euro jest niezłym pomysłem, nawet pomimo wyższych marż niż przy kredytach złotowych. Trzeba jednak pamiętać, by ten kredyt za kilka lat zrefinansować innym.

Jak wybrać dobre biuro maklerskie

Zróżnicowana oferta domów maklerskich sprawia, że nie jest łatwo wybrać instytucję do prowadzenia rachunku inwestycyjnego. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę wiele kryteriów dopasowując je do potrzeb inwestora.

Wzrośnie liczba użytkowników Windows Mobile

Windows będzie drugim po Symbianie systemem w telefonach – przewiduje firma analityczna iSuppli.

Nastroje konsumenckie coraz lepsze

Wrzesień 2009 roku to szósty z kolei miesiąc poprawy nastrojów konsumenckich polskiego społeczeństwa – podaje Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Co trzecia firma nie dostaje kredytu?

Z kwartalnego badania Narodowego Banku Polskiego kondycji polskich przedsiębiorstw wynika, że w II kwartale tego roku borykać się będą one z dalszymi znacznymi problemami. Przedstawiciele firm narzekają głównie na malejący popyt. Jednocześnie co trzecie przedsiębiorstwo nie było w stanie uzyskać kredytu bankowego.

REKLAMA