REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Oferta – pierwszy poziom wyboru kontrahenta

Dominika Chybowska - FPA Group
Oferta powinna zawierać także portfolio aktualnych klientów firmy - lista firm ze zbliżonej branży czy sektora dobrze rokuje przy ewentualnej, przyszłej współpracy.
Oferta powinna zawierać także portfolio aktualnych klientów firmy - lista firm ze zbliżonej branży czy sektora dobrze rokuje przy ewentualnej, przyszłej współpracy.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Podczas wybierania firmy outsourcingowej a następnie przygotowywania i negocjowania umowy należy kierować się regułami benchmarkingu (porównanie). Dzięki porównaniu ofert kilku dostawców zyskamy najpełniejszy obraz rynku i możliwości jego wykorzystania.

Najważniejszą kwestią jest zidentyfikowanie potrzeb, czyli dokładne określenie na jakie produkty lub usługi w danym momencie występuje zapotrzebowanie. Określenie tej potrzeby jest podstawą do podjęcia dalszych działań. 

REKLAMA

Po dokonaniu analizy rynku należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego kontrahenta. Dokonując wyboru potencjalnego kontrahenta należy przeprowadzić dokładną selekcję, dzięki której możliwe będzie wyłonienie najbardziej konkurencyjnego dostawcy usług. Każdej firmie zależy, aby przyszły kontrahent był firmą, która posiada wysoką pozycję na rynku, oferuje najwyższej jakości usługi oraz konkurencyjną ofertę cenową - ale jak sprawdzić, który w pełni sprosta wszystkim wymaganiom?

Zobacz: Outsourcing księgowości w grupach kapitałowych: dokumentacja podatkowa dla transakcji z podmiotami powiązanymi

Oferta kontrahenta

REKLAMA

Pierwszym poziomem wyboru kontrahenta jest zazwyczaj oferta, która powinna dostarczyć szczegółowych informacji dotyczących świadczonych usług. Każda profesjonalna oferta powinna zawierać: wyszczególniony zakres usług standardowych oraz usług dodatkowych. Należy bardzo starannie przyjrzeć się pakietowi usług oferowanemu przez outsourcera, zwłaszcza na etapie porównywania ofert zdarza się, że dana usługa u jednego outsourcera jest usługą standardową zaś u innego dodatkową a co się z tym wiąże dodatkowo płatną. Informację o współpracy oraz cennik z zakresu tych usług a także informację o usługodawcy wraz z numerami telefonów i/lub adresami kontaktowymi do kompetentnych osób, które mogą udzielić odpowiedzi na ewentualne, dodatkowe pytania. 

Warto zwrócić także uwagę czy przygotowana przez firmę oferta uwzględnia wszystkie oczekiwania a także czy została przygotowana na czas i nie zawiera błędów. W przypadku, gdy na etapie ofertowania potencjalny klient otrzymuje niekompletne informacje czy też oferta przygotowana jest niestarannie bądź niechlujnie można wnioskować, że współpraca z dostawcą usługi będzie wyglądała niestety podobnie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Oferta powinna zawierać także portfolio aktualnych klientów firmy - lista firm ze zbliżonej branży czy sektora dobrze rokuje przy ewentualnej, przyszłej współpracy. Oznacza, to że outsourcer posiada doświadczenie w rozwiązywaniu problemów danej branży. Kolejnym punktem, który powinien znaleźć się w ofercie to referencje. Warto podjąć bezpośredni kontakt z konkretną firmą obsługiwaną przez outsourcera, dzięki temu można będzie zweryfikować terminowość, rzetelność oraz poziom świadczonych usług. 

Przed rozpoczęciem współpracy warto także złożyć wizytę potencjalnemu dostawcy, ale o tym jak powinno przebiegać spotkanie i na co zwrócić uwagę dowiedzą się Państwo z kolejnych publikacji.

Zobacz: Jakie są zadania controllingu w sektorze MSP?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

REKLAMA

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

REKLAMA

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

REKLAMA