REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Efekt stycznia na horyzoncie

Dzięki aukcji bonów w Portugalii dowiemy się, czy inwestorzy są zainteresowani długiem takich państw jak to.
Dzięki aukcji bonów w Portugalii dowiemy się, czy inwestorzy są zainteresowani długiem takich państw jak to.

REKLAMA

REKLAMA

Wczorajsze zakończenie dnia na warszawskiej giełdzie podziałało na inwestorów jak kubeł zimnej wody. Dzisiejsza sesja miała słaby start i znalazła się na najniższym od miesiąca poziomie. Po stracie 0,9% WIG osiąga 47,2 tys. pkt., będąc coraz bliżej bardzo silnego wsparcia, które stanowi dolna granica miesięcznej konsolidacji wraz z 6-miesięczną linią trendu zwyżkowego.

REKLAMA

Można powiedzieć, że dziś będą ważyć się losy efektu stycznia, czyli sezonowego wzrostu notowań na giełdach, jaki często pojawia się w pierwszych dniach czy tygodniach nowego roku. Po przełamaniu przez WIG tak silnego wsparcia, szanse na pozytywny scenariusz na najbliższy czas staną się ograniczone.

REKLAMA

Z jednej strony uwagę inwestorów przyciągają dobre wiadomości gospodarcze. Dziś przykładem tego jest grudniowy odczyt wskaźników wyprzedzających dla niemieckiego sektora usług. PMI pozostał w minionym miesiącu na poziomie 59,2 pkt. Nieco obniżył się wskaźnik dla strefy euro, ale podobnie jak dla największej europejskiej gospodarki, wypadł lepiej od oczekiwań. Miał 54,2 pkt. Z drugiej strony, szeroko dyskutowana jest sprawa refinansowania długów państw strefy euro. Dziś 6-miesięczne bony sprzedaje Portugalia. Wynik przetargu będzie poważnym testem na zainteresowanie długiem tego rodzaju państw. W tle tej aukcji znajdzie się największa od sierpnia 2010 r. oferta naszych obligacji. Tu zaś istotne znaczenie mają ostatnie rozstrzygnięcia w sprawie OFE i obawy, że będą one źle postrzegane przez inwestorów zagranicznych. Sądząc po sile złotego takiej obawy nie ma.

W ostatnim kwartale roku 2010 nastąpiła symboliczna poprawa na amerykańskim rynku wynajmu powierzchni biurowych.

Dowiedz się także: W co najbardziej opłaca się inwestować w 2011 roku?

Rynki nieruchomości

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W ostatnim kwartale 2010 r. zwiększyła się powierzchnia zajętych biur w Stanach Zjednoczonych. Stało się tak pierwszy raz od 3 lat. Wynajęta powierzchnia zwiększyła się o 232 tys. m2 w porównaniu z 14 mln m2 ubytku rok wcześniej. Na tym samym poziomie co kwartał wcześniej pozostał jednak odsetek niewynajętych powierzchni. Wyniósł 17,6%. Rok wcześniej było to 17%. Efektywne ceny wynajmu biur pozostają pod presją. W IV kwartale zmniejszyły się do 22,09 USD za stopę kwadratową (blisko 0,1 m2) z 22,43 USD rok wcześniej, ale w porównaniu z III kwartałem były nieco wyższe (22,04 USD). Ceny wywoławcze spadły do 27,53 USD z 27,79 USD rok wcześniej. W skali kwartału wzrosły (z 27,5 USD).

Polecam serwis: Kursy walut

W listopadzie w Wielkiej Brytanii przyznano 48 tys. kredytów hipotecznych. To wielkość bliska 8-miesięcznemu minimum. Oczekiwania były jednak niższe. Wartość przyznanych kredytów hipotecznych wyniosła 11,5 mld funtów. Natomiast wartość portfela kredytów hipotecznych zwiększyła się o 788 mln funtów.

Źródło: Zespół Analiz Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Skutki zawarcia układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Przyjęcie i zatwierdzenie układu zmienia sytuację prawną wierzycieli. Odtąd mogą oni realizować swoje uprawnienia jedynie zgodnie z treścią układu. Powoduje to umorzenie pierwotnych postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych. Układ powinien objąć wszystkich wierzycieli, których roszczenia podlegają restrukturyzacji.

"Umowa z Mercosurem korzystna dla Polski" Jest jeden warunek [WYWIAD]

Jak Polska może stać się liderem wzrostu gospodarczego w Europie? Czy płaca minimalna zabija klasę średnią? Czy umowa z Mercosurem jest zagrożeniem, a może szansą dla Polski? Czy Polska zyska na prezydenturze Trumpa i niestabilnym świecie? Gość Infor.pl - prof. Marcin Piątkowski.

Architekci nowej ery pracy. Zmiana paradygmatu roli działu HR w organizacji

Sztuczna inteligencja wkrótce zmieni to, jak żyjemy, spędzamy wolny czas, a już na pewno to, jak pracujemy. Warto zadać sobie pytanie, kto w erze AI będzie kierował organizacjami i zapewni, że funkcjonowanie pracowników stanie się lepsze niż dotychczas? Odpowiedzią są działy HR. W erze, gdy pracownicy oczekują od firm większego zaangażowania w kwestie społeczne, dział HR powinien wrócić do swoich korzeni i położyć większy nacisk na słowo human, stając się tym samym strażnikiem ludzkości poprzez działania koncentrujące się w równym stopniu na człowieku, jak i na biznesie. Jednak te poczynania należy zacząć od siebie.

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców. Wielkimi krokami nadchodzi Europejski Akt o Dostępności (European Accessibility Act – EAA), który zacznie obowiązywać już od czerwca 2025 roku. Dyrektywa drastycznie zmieni sposób funkcjonowania produktów w przestrzeni cyfrowej.

REKLAMA

ZUS: 1,4 mln przedsiębiorców z ulgami w ramach wakacji składkowych

Ponad 1,6 mln przedsiębiorców złożyło wnioski o zwolnienie z obowiązku opłacenia składek za wskazany miesiąc. Chodzi o wakacje składkowe. ZUS poinformował, że do tej pory przyznano już 1,4 mln ulg. Informacje o tym widnieją na profilach płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Jakie benefity dla pracowników oferują najczęściej małe i średnie firmy?

Ubezpieczenie na życie, spotkania integracyjne i prywatna opieka medyczna to trzy najczęstsze benefity oferowane pracownikom w sektorze MŚP. Choć ponad 90% firm w tej kategorii zapewnia świadczenia pozapłacowe, ich zakres wciąż odbiega od tego, co oferują duże przedsiębiorstwa. Jakie benefity są dostępne dla zatrudnionych w małych i średnich firmach?

Każda podwyżka najniższej krajowej to nowa fala bankructw. Teraz wypadają z rynku te, dla których ciężarem były ubiegłoroczne. Ile upadnie przez wzrost płacy minimalnej 2025 przekonamy się za rok

Przedsiębiorcy uważają, że tak dynamiczne podwyżki płacy minimalnej są na dłuższą metę zabójcze dla gospodarki. Tempa nie wytrzymują mikro i małe firmy, które przez trzy dekady były motorem napędowym polskiej gospodarki. Upadają i lada moment pociągną za sobą te większe i całe branże.

Co przyniesie rok 2025 w branży TSL?

Rok 2025 będzie przełomowy dla sektora transportu, spedycji i logistyki, przynosząc szereg zmian prawnych, technologicznych i operacyjnych. Nowe regulacje celne, wdrożenie innowacyjnych technologii oraz rosnące wymagania środowiskowe zmuszą firmy do adaptacji, by pozostały konkurencyjne w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym.

REKLAMA

Szablon raportu ESG z omówieniem. Darmowy przewodnik dla MŚP

Darmowa publikacja dla małych i średnich przedsiębiorstw jest już gotowa. Można pobrać szablon raportu ESG z omówieniem. Rzecznik MŚP wspiera przedsiębiorców w raportowaniu niefinansowym.

Praca w niedziele handlowe za podwójne wynagrodzenie. Czy czekają nas zmiany?

Praca w niedziele handlowe za podwójne wynagrodzenie. Czy czekają nas zmiany? Prezes Związku Pracodawców BCC Łukasz Bernatowicz wskazał, kiedy kwestia niedziel handlowych będzie mogła zostać uregulowana na nowo.

REKLAMA