Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu CIT - podatek dochodowy od osób prawnych. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące CIT - podatek dochodowy od osób prawnych.
Sejm uchwalił podwójne opodatkowanie spółek komandytowych
Aktualizacja: 01.12.2020
Jest to już kolejna danina, którą przedsiębiorcy (a na koniec dnia – gospodarstwa domowe) będą musieli ponosić już od przyszłego roku. »
Podatek CIT zmniejszy poziom inwestycji i zatrudnienia w firmach
Aktualizacja: 09.11.2020
Przedsiębiorcy i współwłaściciele spółek komandytowych jednoznacznie negatywnie ocenili wpływ wprowadzenia podatku CIT na przyszłość ich biznesów. 97% ankietowanych przedsiębiorców-współwłaścicieli spółek komandytowych uważa, że podatek CIT zmniejszy ich skłonność do inwestycji. »
CIT dla spółek komandytowych. Firmy mogą wpaść w pułapkę
Aktualizacja: 04.11.2020
W maju 2021 roku firmy działające w formie spółek komandytowych zostaną objęte podatkiem CIT. Na co uważać przy przekształcaniu firmy? »
Firmy stracą na wprowadzeniu podatku CIT od spółek komandytowych
Aktualizacja: 22.10.2020
Wbrew twierdzeniom Ministerstwa Finansów w większości analizowanych krajów w Europie spółki komandytowe (lub o zbliżonym charakterze) są spółkami transparentnymi podatkowo. Opodatkowanie spółek komandytowych w innych europejskich krajach nie ma związku ze wzmożoną w ostatnich latach walką z unikaniem opodatkowania. »
Podatek CIT dla spółek komantydowych będzie odroczony
Aktualizacja: 15.10.2020
Misterstwo Finansów zapowiedziało przesunięcie wejścia w życie przepisów wprowadzających opodatkowanie spółek komandytowych. Co to oznacza dla przedsiębiorców? Czy takie działanie będzie miało wpływ na ich płynność finansową? Pracodawcy RP ostrzegają, że to tylko odroczenie kary. »
Podatek CIT dla spółek komandytowych obciąży firmy? [OPINIA]
Aktualizacja: 29.09.2020
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców już od lat podnosi konsekwentnie postulat umożliwienia wszystkim przedsiębiorcom rozliczania się za pomocą najprostszej metody, tj. ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Dla małych działalności powinna być to w zasadzie domyślna forma opodatkowania. »
Będzie wyższy próg dla estońskiego CIT do 100 mln zł
Aktualizacja: 28.09.2020
Rząd, mimo nadzwyczajnej sytuacji związanej z pandemią podniesie próg dla możliwości rozliczenia się za pomocą estońskiego CIT do obrotów 100 mln zł - oświadczył we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki. »
CIT od spółek komandytowych może zniweczyć wiele projektów deweloperskich
Aktualizacja: 28.09.2020
Zmiana sposobu opodatkowania spółek komandytowych (tj. objęcie opodatkowaniem CIT) może zniweczyć wiele projektów deweloperskich - ocenia Polski Związek Firm Deweloperskich. Projekt w tej sprawie zakłada, że nowe przepisy wejdą w życie od 2021 roku. Związek postuluje przesunięcie terminu wejścia nowych przepisów o rok. »
Spółka komandytowa podatnikiem CIT już od 1 stycznia 2021 r. [KOMENTARZ]
Aktualizacja: 18.09.2020
To już przesądzone. Spółka komandytowa stanie się podatnikiem CIT już od 1 stycznia 2021 r. Stracą, zarówno komplementariusze, jak i komandytariusze takich spółek. Takie właśnie wnioski nasuwają się po lekturze projektu nowelizacji PIT i CIT ogłoszonego właśnie przez Ministerstwo Finansów. »
Zapowiedź zmian w opodatkowaniu CIT spółek komandytowych
Aktualizacja: 07.09.2020
W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się, opublikowana przez Radę Ministrów zapowiedź istotnych zmian w podatkach dochodowych. Niektóre z zapowiadanych zmian, o ile wejdą w życie, mają charakter wręcz rewolucyjny, zmieniając istotnie sposób opodatkowania wielu biznesów w Polsce. »
Będzie wyższy limit przychodów uprawniających do korzystania z 9-proc. stawki CIT
Aktualizacja: 04.09.2020
Podwyższenie limitu przychodów z bieżącego roku podatkowego, z 1,2 mln euro do 2 mln euro, uprawniających do korzystania z obniżonej 9-proc. stawki podatku CIT - zakłada projekt ustawy resortu finansów. MF chce powiązać wysokość płaconego przez duże firmy podatku z miejscem uzyskiwania dochodu. »
Ulga na złe długi w CIT - nowe warunki dla wierzycieli i dłużników
Aktualizacja: 02.09.2020
Ulga na złe długi w CIT znajduje zastosowanie jedynie do wierzytelności lub zobowiązań wynikających z płatności za transakcje handlowe, jeżeli przynajmniej u jednego z podmiotów biorących udział w tej transakcji określa się przychody lub koszty podatkowe. Zastosowanie ulgi wiąże się z różnymi konsekwencjami dla wierzyciela oraz dłużnika danej płatności. »
Estoński CIT do poprawy - konieczne modyfikacje
Aktualizacja: 28.08.2020
Są wątpliwości czy zasady konstrukcji proponowanego w projekcie tzw. ryczałtu od dochodów spółek kapitałowych nazywanego potocznie „estońskim CIT-em” pozwolą na osiągnięcie zamierzonego celu i będą one wystarczająco przejrzyste i atrakcyjne. »
Estoński CIT jako pomoc dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
Aktualizacja: 28.07.2020
To rozwiązanie ma poprawić sytuację na rynku oraz promować inwestycje i uatrakcyjnić polski rynek dla inwestorów. Koszt wprowadzenia estońskiego CIT-u dla budżetu jest szacowany na ok. 5 mld zł. »
Estoński CIT, czyli brak podatku dla małych i średnich firm. Ruszają konsultacje społeczne.
Aktualizacja: 07.07.2020
Rozwiązanie ma dotyczyć spółek nieposiadających udziałów w innych podmiotach, zatrudniających co najmniej 3 pracowników i wykazujących nakłady inwestycyjne. »
Łatwiejsza kwalifikacja urządzeń grzewczych i materiałów w programie „Czyste Powietrze”