reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zeznanie CIT – 8 należy złożyć do końca marca

Zeznanie CIT – 8 należy złożyć do końca marca

Podatnicy rozliczający się podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT) powinni do końca marca 2014 r. złożyć wypełnione zeznanie roczne CIT – 8. Jakich przedsiębiorców obejmuje ten obowiązek?

Do 31 marca 2014 r. podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych, których rok podatkowy odpowiada rokowi kalendarzowemu, składają zeznanie roczne. Podatnicy ci do tego terminu mają obowiązek złożyć wypełnione zeznanie CIT-8, w którym wykażą uzyskany w ubiegłym roku dochód lub poniesioną stratę. W opracowaniu przedstawiamy, jak prawidłowo wypełnić to zeznanie.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Jakich podatników dotyczy obowiązek?

Do rozliczenia rocznego obowiązani są, co do zasady, wszyscy podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych. W 2013 r. podatnikami tymi były:

1) osoby prawne i spółki kapitałowe w organizacji,

2) jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, z wyjątkiem spółek: cywilnych, jawnych, partnerskich, komandytowych, komandytowo-akcyjnych (spółki komandytowo-akcyjne stały się podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych dopiero z dniem 1 stycznia 2014 r., a więc nie składają one zeznania CIT-8 za 2013 r.),

3) osiągające w Polsce dochody spółki niemające osobowości prawnej, mające siedzibę lub zarząd w innym państwie, jeżeli zgodnie z przepisami prawa podatkowego tego państwa są traktowane jak osoby prawne i podlegają w tym państwie opodatkowaniu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania.

Na obowiązek złożenia zeznania rocznego nie ma wpływu zakres obowiązku podatkowego. Zeznanie CIT-8 składają zarówno podatnicy objęci nieograniczonym obowiązkiem podatkowym, jak i objęci ograniczonym obowiązkiem podatkowym. Obowiązkowi składania zeznań podlegają również podatkowe grupy kapitałowe utworzone na podstawie przepisów art. 1a updop (z zastrzeżeniem, że podatkowe grupy kapitałowe nie składają zeznania CIT-8, lecz zeznanie CIT-8A albo CIT-8B).

Zobacz również: Będą zmiany w ustawach o PIT i CIT

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama