REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Parkowanie samochodów służbowych w pobliżu miejsc zamieszkania pracowników

Pracownicy naszej spółki wykorzystują samochody będące jej własnością do celów służbowych. Ze względu na brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa parkowanych samochodów służbowych w siedzibie spółki, zostały wyznaczone inne miejsca ich parkowania. Miejsca parkowania spółka wyznaczyła na parkingach w pobliżu miejsca zamieszkania pracowników korzystających z tych samochodów. A w przypadku, gdy było to możliwe, wprost w miejscu zamieszkania pracownika (garaż będący własnością pracownika).

Komisja Nadzoru Finansowego akceptuje nominację na prezesa ING Życie

Na wczorajszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Tomasza Bławata na prezesa zarządu ING Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie (ING Życie). Tomasz Bławat pełni również obowiązki prezesa ING Usługi Finansowe od maja 2008 roku.

Jest projekt ustawy o samorządzie gospodarczym

Business Centre Club, Krajowa Izba Gospodarcza, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Polska Rada Biznesu oraz Związek Rzemiosła Polskiego zaprezentowały projekt ustawy o samorządzie gospodarczym, który zostanie oficjalnie przekazany do prac legislacyjnych Sejmu.

Jak zamienić pasję w dobrze prosperujący biznes

Na to pytanie odpowiadają bohaterowie filmu „Od pasji do pierwszego miliona”. Film jest zachętą do realizacji najbardziej innowacyjnych i szalonych pomysłów na biznes. Na wsparcie finansowe do 200 tys. euro na realizację innowacyjnych projektów może liczyć minimum 12 pomysłodawców.

REKLAMA

Środki przymusu stosowane przez CBA niezgodne z konstytucją

Trybunał Konstytucyjny w dniu 10 marca 2010 roku stwierdził, że stosowanie środków przymusu bezpośredniego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne jest niezgodne z konstytucją.

Polskie obligacje skarbowe podbijają rynki zagraniczne

Popyt na dwuletnie obligacje skarbowe, sprzedawane wczoraj przez resort finansów, był jednym z najwyższych w historii. Stało się tak dzięki dwóm członkom Rady Polityki Pieniężnej, którzy pomogli złotemu.

Na giełdach nadal przeważają kupujący

Jak pokazała środowa sesja wśród inwestorów nadal panuje całkiem spory optymizm. Brak danych istotnych publikacji makroekonomicznych zdecydowanie pomaga indeksom rosnąć, a chwilowe korekty są jedynie wykorzystywane do dalszych zakupów. Taki scenariusz obowiązywał na rynkach w dniu wczorajszym. Główne europejskie parkiety zyskały ponad 0,6 proc.

Firmowy blog

Poznawszy szczegóły dotyczące blogów i związane z nimi możliwości, prawdopodobnie się zastanawiasz, w jaki sposób mogą one pomóc Twojej firmie. Jak dzięki nim możesz stać się zauważalny?

REKLAMA

Branża IT żegna kryzys

Firmy z sektora handlowego zwiększają wydatki na nowe rozwiązania IT, co sygnalizuje koniec kryzysu. Analitycy IDC potwierdzają: ten rynek wzrośnie w tym roku o 8 proc.

Błędy urzędników mogą wstrzymać budowę autostrad

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie musiała wypłacać gigantyczne odszkodowania wykonawcom setek kilometrów dróg z powodu zamieszania w sprawie barier ochronnych. Ryzyko, że zablokuje to budowę autostrad, jest coraz większe. Zawinili urzędnicy, którzy nie potrafili przyjąć ścisłych norm dla barier.

Rząd chce ujednolicić zasady przyznawania zasiłku chorobowego

Rząd chce, żeby pracownicy, którzy ukończyli 50 lat i przebywają w szpitalu, mieli wyliczany zasiłek według tej samej reguły jak pozostali ubezpieczeni.

Pracodawca zadecyduje czy w firmie będą wydzielone palarnie

To pracodawca będzie decydował o tym, czy w zakładzie będą wydzielone palarnie. Miejsca te muszą spełniać ustawowe wymogi, dlatego firmy mogą rezygnować z ich tworzenia.

Podatnicy mogą nie otrzymać informacji PIT-8C

Przez nieprecyzyjne przepisy wielu podatników nie otrzyma informacji PIT-8C. Wiele osób nie ma świadomości, że powinny zapłacić podatek od nietypowych dochodów. Podatnik, który nie otrzymał formularza, musi rozliczyć się w zeznaniu rocznym.

Kasa fialna ma być odpowiednio zapogramowana

Sprzedawca powinien tak zaprogramować kasę fiskalną, żeby konsument otrzymał paragony z nazwami jednostkowymi towaru lub usługi.

Ransomware - komputerowi szantażyści

Eksperci ds. bezpieczeństwa sieciowego ostrzegają coraz częściej zarówno firmy jak i użytkowników domowych przed nowym zagrożeniem – żądaniem okupu. Ransomware, to rodzaj oprogramowania, które wnikając na dyski szyfruje ich zawartość, a następnie umieszcza na komputerze notatkę. Zwykle zawiera ona instrukcję gdzie należy przelać pieniądze aby odzyskać swoje dane.

Giełda: czas na wybicie górą

Po spokojnym pod względem ilości publikacji makroekonomicznych początku tygodnia, w środę (10 marca br.) inwestorzy analizujący wskaźniki opisujące stan poszczególnych gospodarek mieli ręce pełne roboty.

Unia sfinansuje ciekawe projekty biznesowe

Pracownia architektury krajobrazu, Strefa Próżności, sklep on-line z rękodziełem artystycznym i telewizja internetowa – takie m.in. firmy chcą założyć mieszkańcy województwa łódzkiego za unijne dotacje. Zakończył się właśnie nabór do dwóch nowych projektów Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego - „Wirtualny biznes" i „Spełniona w biznesie”.

Dyskusja o rzetelnej informacji finansowej w NBP

Ważne jest, aby informacje finansowe były prezentowane rzetelnie i odpowiedzialnie, bo ich sposób przedstawiania ma ogromny wpływ na rynek – uznali uczestnicy spotkania poświęconego stworzeniu „Koalicji na rzecz rzetelnej informacji finansowej”, które odbyło się 10 marca w gmachu Narodowego Banku Polskiego w Warszawie.

Poszukiwanie równowagi na rynku walutowym

Od początku tygodnia widoczna jest niewielka przewaga amerykańskiej waluty nad euro. Po poniedziałkowym osłabieniu „zielonego” do poziomu 1,37 dolara za euro, trwa systematyczne odrabianie strat.

Nerwowo na zagranicznych giełdach

Wczoraj (10 marca br.) bykom na Wall Street udało się dodać indeksowi S&P500 kolejne dwa punkty i nieco przybliżyć do poziomu styczniowego szczytu. Widać jednak, że osiągnięcie go nie będzie łatwe. W trakcie sesji dystans do niego wynosił zaledwie pięć punktów, ale ta bliskość sprowokowała do sprzedaży akcji i niewiele brakowało, by dzień zakończył się pod kreską. Nerwowość jest więc wciąż dość duża.

Petrolinvest gwiazdą warszawskiego parkietu

Brak informacji makroekonomicznych zupełnie nie przeszkadza inwestorom w kontynuowaniu fali wzrostów. Być może jeszcze w tym tygodniu doczekamy się „konfrontacji” tego optymizmu z danymi o zasiłkach dla bezrobotnych za oceanem, sprzedaży detalicznej i nastrojach konsumentów. Niepewność tego, co się stanie, gdy główne indeksy osiągną nowe szczyty, wcale nie maleje.

Uchwały Komisji Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wydała kilka uchwał, które dotyczą rynku bankowego.

Komisja Nadzoru Finansowego ukarała spółki publiczne

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ukarała spółki publiczne m.in. z branży kosmetycznej i ubezpieczeniowej.

Niezdolność do pracy w świetle prawa

W dniu 8 marca 2010 roku w Sądzie Rejonowym we Włocławku odbyła się kolejna rozprawa w sprawie toczącej się z powództwa asesora przeciwko prokuraturze o przywrócenie do pracy.

Gold Finance zajmuje przestrzeń internetową

Firma doradcza Gold Finance otworzyła swoje serwisy na Facebook.com oraz YouTube.com. Dzięki temu użytkownicy stron mają pełny dostęp
do najciekawszych informacji ze świata finansów.

Inwestorzy potrzebują nowych impulsów

Dow Jones zyskiwał w trakcie sesji dobrze ponad 0,5 proc., ale skończyło się na zwyżce o 0,1 proc. Neutralne wskazania dały także rynki azjatyckie mimo dobrych danych makro.

Ponad 4,5 mld złotych na zapobieganie powodzi

3,5 mld złotych na ochronę terenów w dorzeczu Odry, około 243 mln złotych dla górnej Wisły i ponad 800 mln złotych na naprawę urządzeń melioracyjnych – tyle pieniędzy z budżetu państwa zostało przeznaczonych od 2002 roku na przeciwdziałanie zagrożeniu powodziowemu.

Jak rozliczać korzystanie przez pracownika z samochodu służbowego do celów prywatnych

Prezentujemy zasady rozliczania korzystania przez pracownika z samochodu służbowego, które zostały uznane przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z 4 stycznia 2010 r. (nr IPPP3/443-957/09-4/SM) za prawidłowe w świetle obowiązujących przepisów podatkowych.

Zwrot kosztów używania przez pracownika prywatnego samochodu do celów służbowych zwolniony z PIT

Prowadzę małą firmę i zatrudniam jednego pracownika. Z pracownikiem tym podpisałem umowę o używanie samochodu osobowego do celów służbowych. Pracownik wyjeżdża poza siedzibę firmy średnio trzy razy w tygodniu w celu obsługi klientów. Na podstawie przedstawionej ewidencji przebiegu pojazdu wypłacam pracownikowi zwrot kosztów używania jego samochodu. Czy zwracane pracownikowi kwoty z tytułu używania samochodu są zwolnione z PIT?

Wzrośnie zatrudnienie w II kwartale 2010 r.

Pracodawcy w Polsce zwiększą dynamikę zatrudnienia w II kwartale 2010 r. Na podstawie deklaracji reprezentatywnej próby polskich pracodawców ustalono prognozę netto zatrudnienia na poziomie +13%. Jest to najwyższa prognoza dla II kwartału 2010 r. spośród wszystkich 17 przebadanych europejskich krajów.

Jak napisać regulamin sklepu internetowego? – postanowienia końcowe

W końcowej części regulaminu powinny znaleźć się zapisy dotyczące min. momentu jego wejścia w życie, czasu obowiązywania, sposobu wprowadzenia ewentualnych zmian oraz kwestii rozstrzygania sporów, które mogą powstać na gruncie stosunku łączącego przedsiębiorcę z konsumentem.

Jak napisać regulamin sklepu internetowego? – ochrona prywatności i danych osobowych

Dane osobowe użytkowników Internetu stały się „towarem” o dużym znaczeniu ekonomicznym. Przedsiębiorcy coraz częściej przetwarzają dane w celach marketingowych. W związku z tym powstaje szczególna potrzeba ochrony danych konsumentów dokonujących zakupów w sieci. W regulaminie sklepu internetowego powinny znaleźć się podstawowe informacje formalno-prawne dotyczące min. tego przez kogo (adres siedziby i pełna nazwa przedsiębiorcy) i w jakim celu dane będą przetwarzane, informacji na temat prawa dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, dobrowolności albo obowiązku podania danych oraz tego czy dane będą udostępniane innym podmiotom.

Jak napisać regulamin sklepu internetowego? – odstąpienie od umowy i zwrot towaru (reklamacje)

Przepisy dotyczące umów zawieranych na odległość charakteryzują się wzmożoną ochroną praw konsumenta. Konsumentowi, który nie może przed zawarciem umowy zapoznać się z kupowanym towarem przyznane są specjalne uprawnienia. Po pierwsze, może on odstąpić od umowy bez podania przyczyny. Po drugie ma on prawo do zwrotu towaru gdy jest on niezgodny z umową. Przedsiębiorca powinien poinformować konsumenta o tych prawach. Poniżej opisano na czym one polegają i jak przedsiębiorca powinien dać wyraz ich poszanowania redagując postanowienia regulaminu.

Jak napisać regulamin sklepu internetowego? – wykonanie umowy

W pierwszych dwóch artykułach opisano sposób redakcji postanowień ogólnych oraz zawarcia umowy w regulaminie sklepu internetowego. Następnym z poruszonych zagadnień powinno być wykonanie umowy, poprzez które należy rozumieć spełnienie świadczeń obu stron w celu zaspokojenia ich interesów. W trakcie zawarcia umowy po stronie sprzedawcy powstaje obowiązek przyjęcia zapłaty i dostarczenia towaru, a po stronie kupującego zapłacenie za towar a następnie jego odebranie. Sposób dokonania tych czynności powinien być jasno i precyzyjnie uregulowany.

Jak napisać regulamin sklepu internetowego – zawarcie umowy

Regulamin sklepu internetowego oprócz tego, że spełnia funkcję informacyjną zawiera również postanowienia, które są treścią umowy zawieranej pomiędzy przedsiębiorcą prowadzącym sklep internetowy a konsumentem. Regulamin to nic innego jak umowa regulująca sposób korzystania z serwisu oraz zawarcia i wykonania umowy. Konsument kupując przedmiot lub korzystający z usługi „podpisuje” się pod regulaminem i tym samym godzi się na warunki w nim zawarte.

Open Finance: coraz poważniejsza sytuacja w Hiszpanii

Z jednej strony najnowszy raport agencji Fitch może uspokajać inwestorów, którzy obawiają się niewypłacalności Grecji. Z drugiej strony coraz poważniejsza staje się sytuacja Hiszpanii.

Wzrosty na giełdach zatrzymane

Po niewielkich wahaniach sesja w USA zakończyła się małym spadkiem indeksów, a ten sam obraz przyniosły notowania na giełdach azjatyckich. To dobry czas na zadanie pytania: Quo vadis?

Jak napisać regulamin sklepu internetowego? – uwagi ogólne

Obowiązkiem przedsiębiorcy prowadzącego sklep internetowy jest zamieszczenie regulaminu na stronie WWW sklepu. Jednakże przedsiębiorcy często nie dokładają należytych wysiłków w tym celu. Zadają oni sobie pytanie: czy muszę zamieszczać regulamin, czy ktoś go w ogóle przeczyta?

Gminy rzadko starają się o dotację na szkolenia pracowników

Pracownicy samorządowi mogą bezpłatnie podnosić kwalifikacje, jeśli ich urząd pozyska unijną dotację. Gminy robią to jednak rzadko.

Organy podatkowe nie ujawniają danych szacunkowych zbieranych od firm

Organ podatkowy, który dokonując szacunku, zbiera informacje od innych firm, nie musi ich ujawniać podatnikowi.

Jest propozycja zwolnienia z VAT dla świadczenia usług na cele dobroczynne

Szerokie zwolnienie z VAT dla dostawy towarów i świadczenia usług na cele dobroczynne zakłada poselski projekt nowelizacji ustawy o VAT.

Rynek walutowy: dolar odrabia straty

Po umocnieniu się wspólnej waluty do poziomu 1,37 dolara, już wieczorem (9 marca br.) „zielony” zaczął energicznie odrabiać straty, kończąc dzień w okolicach 1,36 dolara za euro. Ranek był dość spokojny, jednak wkrótce nastąpił kolejny atak i około południa euro wyceniano już tylko na 1,355 dolara.

Nerwowo na zagranicznych parkietach

Spadki indeksów na Wall Street miały bardzo niewielką, wręcz symboliczną skalę i po sześciu z rzędu wzrostowych sesjach wydają się czymś zupełnie naturalnym. Jednak mimo braku danych makroekonomicznych, sytuacja na rynku jest dość nerwowa. Indeksy znajdują się tuż pod poprzednim szczytem.

Spadki na GPW

Nieco chyba sztuczne poniedziałkowe podciągnięcie na fixingu indeksu największych spółek do poziomu 2406 punktów nie przetrwało „testu prawdy”. WIG20 zaczął wtorek (9 marca br.) od spadku o prawie 0,3 proc., a wskaźnik szerokiego rynku tracił na otwarciu niecałe 0,2 proc.

Giełda: indeksom nie udało się wyjść nad kreskę

Korekta kilkudniowych wzrostów chyba się rozpoczyna. Nic na razie nie zmienia i niczego nie wyjaśnia. Jej skala jest niewielka i trudno na podstawie pierwszego jej akordu oceniać szanse byków i niedźwiedzi.

Polska rozwija współpracę z francuskimi inwestorami

– Dobre prognozy gospodarcze dla Polski oraz inwestycje energetyczne i infrastrukturalne z pewnością przyczynią się do dalszego rozwoju współpracy polsko-francuskiej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na spotkaniu z przedsiębiorcami zrzeszonymi we Francuskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Polsce.

Jak przygotować należycie stronę do kampanii w wyszukiwarkach

 Zaplanowanie skutecznej reklamy w wyszukiwarkach to nie tylko odpowiednie skonfigurowanie kampanii linków sponsorowanych, ale również właściwe przygotowanie strony internetowej, na którą ma być kierowana promocja.

Wykorzystywanie zdjęć na stronach internetowych

Łatwy dostęp do zdjęć w internecie przekłada się w prosty sposób na liczne nadużycia w tej dziedzinie. Należy pamiętać o tym, że sam fakt, iż zdjęcie jest umieszczone w internecie nie oznacza, że możemy z nich korzystać na własnej stronie.

DustBuster - szybkie porządki na dysku

Aplikacja DustBuster sprawnie i szybko uprzątanie nasz dysk z niepotrzebnych plików. Jeśli na co dzień korzystamy z multimediów i internetu śmieci takie zbierają się bardo szybko.

UKNF: ile odłożymy, tyle będziemy mieć na starość

Przewiduje się, że emerytura wypłacana z dwóch obowiązkowych filarów – Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (zarządzanego przez ZUS) i otwartych funduszy emerytalnych (OFE) – będzie o ponad połowę niższa od ostatniego miesięcznego wynagrodzenia. W najtrudniejszej sytuacji materialnej mogą znaleźć się osoby odprowadzające najniższe składki (np. prowadzące działalność gospodarczą na własny rachunek).

REKLAMA