reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Unia sfinansuje ciekawe projekty biznesowe

Unia sfinansuje ciekawe projekty biznesowe

Pracownia architektury krajobrazu, Strefa Próżności, sklep on-line z rękodziełem artystycznym i telewizja internetowa – takie m.in. firmy chcą założyć mieszkańcy województwa łódzkiego za unijne dotacje. Zakończył się właśnie nabór do dwóch nowych projektów Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego - „Wirtualny biznes" i „Spełniona w biznesie”.

- Wpłynęło wiele ciekawych pomysłów na biznesy, a to będzie ważnym, choć nie jedynym kryterium oceny – mówi Błażej Moder, prezes ŁARR.

- Formularze zgłoszeniowe zostaną teraz ocenione pod względem formalnym, a następnie merytorycznym. Uczestnicy każdego z konkursów, którzy otrzymają największą liczbę punktów, zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne – one ostatecznie zdecydują o tym, kto otrzyma wsparcie na własny biznes. Wyniki będą znane w kwietniu – dodaje Błażej Moder.

Jedna z uczestniczek konkursu „Spełniona w biznesie” zamierza otworzyć kawiarnię dla matek z dziećmi. Mamy będą tu mogły spokojnie napić się kawy i porozmawiać, a ich pociechy znajdą się w tym czasie pod profesjonalną opieką. Kawiarnia zostanie wyposażona m.in. w maty edukacyjne, leżaczki dla maluchów, kącik do przewijania oraz specjalne fotele dla mam karmiących.

- Pomysł na taki biznes przyszedł mi do głowy, gdy zostałam babcią. Wiele młodych mam, jak moja 25-letnia córka, nie ma się gdzie spotkać z koleżankami, mając małe dzieci pod opieką - zdradza przyszła bizneswoman.

Inna z pań chce w Strefie Próżności pomóc zadbać o własne ciało – odchudzić się, czy oczyścić organizm z toksyn, wykorzystując do tego m.in. masaż rolkowy z czasów Cesarstwa Chińskiego. Jej zdaniem, takie miejsce może przyciągnąć wielu chętnych, bo – jak mówi - coraz więcej osób, także mężczyzn, dba o siebie i dobre samopoczucie.

Wsparcie w obu konkursach otrzyma 80 osób. Każdy ze zwycięzców dostanie do 40 tys. zł jednorazowej dotacji na wydatki związane z założeniem firmy oraz tzw. wsparcie pomostowe – 1,1 tys. zł przez 6-12 miesięcy np. na opłacenie składek ZUS i czynszu. Wszyscy skorzystają również z indywidualnego doradztwa ekspertów ŁARR oraz ze szkoleń. Będą one dotyczyć praktycznych aspektów zakładania i prowadzenia firmy oraz pomocnych w biznesie zagadnień psychologicznych, m.in. komunikacji, asertywności, negocjacji i autoprezentacji.

Na wsparcie nowych biznesów ŁARR przeznaczy ponad 5,5 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

Tym razem konkursy były przeznaczone dla osób z miejscowości liczących poniżej 25 tys. mieszkańców oraz terenów wiejskich. W „Wirtualnym biznesie” mogły wziąć udział osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo, chcące założyć e-biznesy, z całego województwa. Konkurs „Spełniona w biznesie" był natomiast skierowany do kobiet w wieku powyżej 45 lat, mieszkających w ośmiu powiatach regionu.

- Małe miejscowości i tereny wiejskie zostały, jak wiadomo, w największym stopniu dotknięte bezrobociem i innymi skutkami kryzysu gospodarczego, dlatego właśnie ich mieszkańcom chcemy pomóc w zakładaniu firm – mówi Błażej Moder.

To kolejne projekty Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wspierające mieszkańców województwa w zakładaniu działalności gospodarczej. W ubiegłym roku, dzięki trzem unijnym konkursom ŁARR, w Łodzi i regionie powstały 63 firmy, m.in. szkoła jazdy dla kobiet, kilka sklepów internetowych i studio dubbingowe.

ŁARR/IN

Polecamy: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Okurowski

Specjalista od nowoczesnych technologii zarówno samochodowych jak domowych. Wyjątkowy znawca nawigacji samochodowych, systemów multimedialnych, car audio i aplikacji mobilnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama