| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Eksperci: drastyczne cięcie wydatków na reklamę to szkoda dla firmy

Aktualizacja: 16.09.2009

Cięcia wydatków ma marketing i reklamę to dla większości firm jeden z pierwszym sposobów oszczędzania, na jaki się decydują w kryzysie gospodarczym. Zdaniem ekspertów, takie działania mogą w przyszłości bardzo zaszkodzić firmie. »

Nowe regulacje zasad stażu dla bezrobotnych

Aktualizacja: 16.09.2009

Bezrobotni, podejmujący staż, nie będą mogli pracować więcej niż osiem godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo; natomiast bezrobotni niepełnosprawni - siedem godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo - wynika z rozporządzenia, regulującego zasady odbywania stażu przez bezrobotnych, które w czwartek wchodzi w życie. »

Producenci tytoniu otrzymają dopłaty

Aktualizacja: 16.09.2009

Około 91 mln euro dopłaty otrzyma za ten rok prawie 14,5 tysiąca producentów tytoniu - zakłada rozporządzenie przyjęte we wtorek przez rząd. »

Podwykonawca otrzyma w terminie wynagrodzenie za roboty budowlane

Aktualizacja: 16.09.2009

Przedsiębiorcy uczestniczący w procesie budowlanym będą mogli żądać od inwestora gwarancji zapłaty za roboty budowlane. »

Dziewięć firm wystąpiło do państwa o wsparcie finansowe

Aktualizacja: 16.09.2009

Dziewięć firm zgłosiło do dzisiaj wnioski o pomoc finansową państwa przewidzianą w ustawie o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego. W sumie ubiegają się one o 2 mln 254 tys. zł - powiedział we wtorek PAP dyrektor Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych Zbigniew Pusz. »

Wspieranie prywatyzacji pracowniczej w Polsce

Aktualizacja: 15.09.2009

Prywatyzacja pracownicza w wielu krajach, które przechodziły transformację gospodarczą, była sposobem prowadzenia przekształceń własnościowych. »

Migracja sprzętu i piractwo zmorą firmowych informatyków

Aktualizacja: 15.09.2009

Kłopoty z zapanowaniem nad rosnącą liczbą krążącego po firmie sprzętu komputerowego, nielegalne oprogramowanie i wykorzystywanie służbowych komputerów do prywatnych celów, np. buszowania po sieci - to problemy, na które najczęściej skarżą się firmowi informatycy. »

Tanie zwalnianie

Aktualizacja: 16.09.2009

W rezultacie wprowadzenia pakietu antykryzysowego firmy mogą pozbywać sie pracowników bez wypłacania odpraw, alarmuje "Rzeczpospolita". »

MSP przygotowało projekt noweli o komercjalizacji i prywatyzacji

Aktualizacja: 15.09.2009

Zmniejszenie wpływów do Funduszu Reprywatyzacji oraz Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców odpowiednio do 1,5 proc. i 3 proc. przychodów uzyskanych z prywatyzacji w latach 2010-2011 przewiduje przygotowany przez resort skarbu projekt nowelizacji ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji. Zmiana ta ma zwiększyć wpływy netto z prywatyzacji do budżetu. »

PARP przyznał 200 dotacji badawczych z UE

Aktualizacja: 15.09.2009

200 projektów, na łączną kwotę ok. 720 mln zł, otrzyma unijne dotacje na prace badawczo-rozwojowe oraz na inwestycje związane z ich wdrożeniem - poinformowała we wtorek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Środki dla przedsiębiorców pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG). »

Do 30 września firma wpłaci drugą ratę odpisu na ZFŚS

Aktualizacja: 14.09.2009

30 września mija termin, w którym pracodawcy mają obowiązek przekazać na rachunek bankowy drugą ratę odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, pomniejszoną o kwotę wpłaconą do końca maja. »

Deklaracje VAT-UE raz na miesiąc

Aktualizacja: 14.09.2009

Informacje podsumowujące VAT-UE będą składane raz na miesiąc, a nie, jak obecnie – raz na kwartał. »

Związkowcy i pracodawcy o zapobieganiu wypadkom przy pracy

Aktualizacja: 15.09.2009

Związkowcy i pracodawcy z Komisji Trójstronnej zapowiedzieli, że w ciągu kilku tygodni wypracują wspólne stanowisko w sprawie rządowego projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. W poniedziałek projektem tym zajmował się Zespół ds. Ubezpieczeń Komisji Trójstronnej. »

Elektroniczne odpisy z KRS zyskają moc dokumentów urzędowych

Aktualizacja: 15.09.2009

Przedsiębiorcy będą mogli posługiwać się elektronicznymi odpisami, wyciągami i zaświadczeniami wydanymi przez Centralną Informację KRS w postępowaniach. Wydruki elektroniczne zyskają moc dokumentów urzędowych. »

Akcje polskich spółek nie są już tanie

Aktualizacja: 11.09.2009

Polski rynek akcji nie jest już tak atrakcyjny jak wiosną. Najbliższe tygodnie przyniosą pogłębienie korekty. W perspektywie kilku, kilkunastu miesięcy nie należy liczyć na spektakularne wzrosty. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Ziółkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »