| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Senat uchwalił nowelizację ustawy o podatku VAT

Aktualizacja: 04.12.2009

Senat przyjął w czwartek nowelizację ustawy o podatku VAT, przewidującą podniesienie limitu obrotów, zwalniającego z obowiązku płacenia tego podatku. W 2010 r. będzie to 100 tys. zł, zaś w 2011 r. - 150 tys. zł. »

Każda złotówka zainwestowana w pracownika przynosi firmie 1,71 zł

Aktualizacja: 03.12.2009

Z każdej złotówki zainwestowanej w pracownika polski pracodawca otrzymuje z powrotem średnio 1,71 zł. W innych krajach UE, po przeliczeniu waluty, jest to średnio 1,2 zł, w USA 1,53 zł - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą PricewaterhouseCoopers. »

Od 2010 r. wyższy limit obrotów dla zwolnienia z VAT

Aktualizacja: 03.12.2009

Od 2010 roku limit obrotów, po przekroczeniu którego firma będzie miała obowiązek rejestracji i rozliczeń VAT wzrośnie do 100 tys. zł. »

Przedsiębiorcy nie muszą dopłacać do szkoleń pracowników, które odbywają się w godzinach pracy

Aktualizacja: 02.12.2009

Firmy nie muszą dokładać własnych pieniędzy do projektów szkoleniowych, jeżeli w zamian wnoszą wkład własny w postaci wynagrodzeń uczestników szkoleń. »

Firmy muszą przygotować się do zmian w VAT

Aktualizacja: 02.12.2009

Za miesiąc wejdą w życie nowe regulacje ustawy o podatku od towarów i usług. Już dziś przedsiębiorcy powinni się do nich przygotować, m.in. w zakresie sporządzania informacji podsumowujących. »

Sejm przyjął zmiany w Prawie energetycznym

Aktualizacja: 03.12.2009

Przedsiębiorstwa wchodzące w skład grup energetycznych, które są uprawnione do pomocy publicznej w związku z przedterminowym rozwiązaniem kontraktów długoterminowych (KDT), będą zobowiązane do sprzedaży 100 proc. wytworzonej energii przez giełdę towarową, na internetowej platformie handlowej lub w drodze otwartego przetargu - zdecydował Sejm, zmieniając Prawo energetyczne. »

Mniej formalności przy zatrudnieniu niepełnosprawnego

Aktualizacja: 01.12.2009

Pracodawca nie będzie musiał czekać na opinię Państwowej Inspekcji Pracy, aby zatrudnić osobę ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. »

Firmy nie chcą wolnego święta Trzech Króli

Aktualizacja: 01.12.2009

Wprowadzenie kolejnego dnia wolnego od pracy może spowodować straty finansowe przedsiębiorstw i redukcje etatów – przestrzegają pracodawcy. »

Firmom łatwiej będzie zdobyć dane o kandydatach

Aktualizacja: 01.12.2009

Pracodawcy, którzy żądają od kandydatów opinii z ostatniego miejsca pracy, łamią prawo. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych chce zmienić nieżyciowe przepisy. Firmom łatwiej będzie, w czasie rekrutacji, uzyskać dodatkowe informacje o kandydatach. »

Fiskus zabrania odliczać VAT od aut

Aktualizacja: 01.12.2009

Izba Skarbowa w Bydgoszczy zabrania odliczać VAT od zakupu paliwa do aut. Przy leasingu pozwala na odliczenie podatku tylko w ograniczonym zakresie. Zdaniem ekspertów, taka interpretacja jest błędna, odliczenie przysługuje bez limitu. »

Polscy podatnicy będą składać skrócone e-deklaracje w systemie kontroli importu

Aktualizacja: 01.12.2009

ICS to nowy system, który ma obsługiwać elektronicznie przywozowe deklaracje skrócone oraz przyspieszyć wymianę informacji między urzędami celnymi UE. »

Kluby sejmowe pozytywnie o projekcie zmian w VAT

Aktualizacja: 02.12.2009

Podczas II czytania projektu nowelizacji ustawy o VAT, które odbyło się we wtorek w Sejmie, posłowie wszystkich klubów pozytywnie ocenili zamiar podwyższenia rocznego limitu obrotów, po przekroczeniu którego firma musiałaby płacić VAT. W 2010 r. ma on wynosić 100 tys. zł, zaś w 2011 r. - 150 tys. zł. PiS zaproponował, aby limit 150 tys. zł obowiązywał już od 2010 r. »

Podwójna zaliczka na podatek jeszcze przez dwa lata

Aktualizacja: 01.12.2009

Dopiero w 2012 roku wejdą w życie przepisy likwidujące obowiązek zapłaty przez przedsiębiorców w grudniu podwójnej zaliczki na podatek dochodowy. »

Inspekcja nie będzie wydawać opinii o stanowisku pracy

Aktualizacja: 30.11.2009

Pracodawcy zostaną zwolnieni z obowiązku uzyskania opinii inspekcji pracy o stanowiskach pracy osób niepełnosprawnych. »

Małe firmy nie dostaną dodatkowych pieniędzy

Aktualizacja: 30.11.2009

W tym roku nie dojdzie do przesunięcia dodatkowych pieniędzy na przyszłoroczne konkursy o unijne dotacje na innowacyjne inwestycje przedsiębiorców – dowiedziała się DGP. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Jeleń

Radca prawny LL.M.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK