| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Do 30 września firma wpłaci drugą ratę odpisu na ZFŚS

Aktualizacja: 14.09.2009

30 września mija termin, w którym pracodawcy mają obowiązek przekazać na rachunek bankowy drugą ratę odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, pomniejszoną o kwotę wpłaconą do końca maja. »

Deklaracje VAT-UE raz na miesiąc

Aktualizacja: 14.09.2009

Informacje podsumowujące VAT-UE będą składane raz na miesiąc, a nie, jak obecnie – raz na kwartał. »

Związkowcy i pracodawcy o zapobieganiu wypadkom przy pracy

Aktualizacja: 15.09.2009

Związkowcy i pracodawcy z Komisji Trójstronnej zapowiedzieli, że w ciągu kilku tygodni wypracują wspólne stanowisko w sprawie rządowego projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. W poniedziałek projektem tym zajmował się Zespół ds. Ubezpieczeń Komisji Trójstronnej. »

Elektroniczne odpisy z KRS zyskają moc dokumentów urzędowych

Aktualizacja: 15.09.2009

Przedsiębiorcy będą mogli posługiwać się elektronicznymi odpisami, wyciągami i zaświadczeniami wydanymi przez Centralną Informację KRS w postępowaniach. Wydruki elektroniczne zyskają moc dokumentów urzędowych. »

Akcje polskich spółek nie są już tanie

Aktualizacja: 11.09.2009

Polski rynek akcji nie jest już tak atrakcyjny jak wiosną. Najbliższe tygodnie przyniosą pogłębienie korekty. W perspektywie kilku, kilkunastu miesięcy nie należy liczyć na spektakularne wzrosty. »

Pokrzywdzeni przedsiębiorcy odsyłani do obcych sądów

Aktualizacja: 14.09.2009

Przychodzi Polak z pozwem przeciwko Niemcowi do krakowskiego sądu gospodarczego. Sąd Okręgowy pozew odrzuca, a rejonowy - ściga nierzetelnego obcokrajowca. Skąd różnica? - docieka "Dziennik Polski". »

Firmy zaktualizują certyfikat do kontaktów z ZUS

Aktualizacja: 10.09.2009

Przedsiębiorcy korzystający z elektronicznej wymiany danych z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych muszą do 30 września zainstalować nowy certyfikat. »

Efekty pracy menedżerów poznamy po kryzysie

Aktualizacja: 10.09.2009

Polska kadra zarządzająca coraz częściej rezygnuje z autokratycznego stylu zarządzania. O kompetencjach menedżerów firmy przekonają się już za kilka miesięcy. »

Sejm o rozliczeniu PIT-ów pracowników przez pracodawców

Aktualizacja: 11.09.2009

Od przyszłego roku pracownicy nie będą musieli wypełniać i wysyłać rocznego rozliczenia PIT, gdyż zrobią to za nich pracodawcy - przewiduje rządowy projekt nowelizacji ustawy o PIT i Ordynacji podatkowej, którego pierwsze czytanie odbyło się w czwartek w Sejmie. »

Ograniczenie biurokracji pomoże firmom

Aktualizacja: 09.09.2009

Na firmy w Polsce nakładane są nadmierne obowiązki informacyjne i związane z nimi koszty. Skomplikowane i niezrozumiałe przepisy nie sprzyjają podejmowaniu działalności gospodarczej. Dlatego Ministerstwo Gospodarki podejmuje działania mające na celu redukcję biurokracji. »

Firma zwróci dzień wolny za szkolenie

Aktualizacja: 09.09.2009

Pracownik będzie musiał zgodzić się na udział w szkoleniu opłaconym przez pracodawcę. Otrzyma jednak w zamian dzień wolny, jeśli odbędzie się ono poza czasem pracy. »

Za nowe miejsce pracy zwolnienie z podatku

Aktualizacja: 09.09.2009

Coraz więcej miast zachęca firmy do tworzenia nowych miejsc pracy. W zamian oferują zwolnienie od podatku od nieruchomości. »

Komputery i kamery w obronie pracownika

Aktualizacja: 10.09.2009

W ubiegłym roku inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadzili kontrole u 59 tys. pracodawców, zatrudniających łącznie 3,8 mln pracowników. Za nieprzestrzeganie prawa pracy nieuczciwe firmy zapłaciły 31,9 mln kar - pisze "Gazeta Prawna". »

Dni otwarte INFOR LEX Biznes dla doradców podatkowych

Aktualizacja: 11.09.2009

Spółka INFOR Ekspert, wydawca INFOR LEX – serii profesjonalnych publikacji elektronicznych dla biznesu – organizuje DNI OTWARTE nowego internetowego produktu informacyjnego, jakim jest INFOR LEX Biznes. »

Ruszają kolejne konkursy o dofinansowanie dla firm

Aktualizacja: 08.09.2009

We wrześniu małe i średnie firmy, które stawiają pierwsze kroki w eksporcie będą mogły starać się o dotacje unijne. Rozpocznie się również nabór wniosków w ramach już otwartego konkursu na innowacyjne inwestycje. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Rzeszotarski

Business Development Manager & UC Specialist, Jabra

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »