| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Miasta podnoszą podatki firmom

Aktualizacja: 30.11.2009

Miasta podnoszą stawki podatku od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na 2010 rok. Liczą one na dodatkowe wpływy do budżetów. »

Od 2010 roku firmy usługowe łatwiej rozliczą VAT

Aktualizacja: 30.11.2009

Od 1 stycznia 2010 r. zmienią się zasady ustalania miejsca świadczenia usług w zakresie VAT w związku z dostosowaniem naszych regulacji do wymagań dyrektywy UE. Na co powinni zwrócić uwagę przedsiębiorcy? »

Przedsiębiorcy chcą współfinansować promocję Polski za granicą

Aktualizacja: 30.11.2009

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Kongresie Przedsiębiorczości postulują powołanie wyspecjalizowanej agencji, która zajmowałaby się promocją polskiej gospodarki za granicą. Uważają, że powinna być ona finansowana przez rząd, ale sami też są skłonni przeznaczyć na ten cel dodatkowe pieniądze. »

Dłuższy termin na wypłatę zaległych pensji

Aktualizacja: 27.11.2009

Dopiero dwumiesięczny termin faktycznego zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej umożliwi pracownikom rozpoczęcie procedury wnioskowania do FGŚP o wypłatę zaległych wynagordzeń. »

Wspólnicy założą spółkę z o.o. w ciągu 1 dnia

Aktualizacja: 27.11.2009

Wniosek o rejestrację spółki z o.o. będzie można przesłać przez internet. Wspólnicy będą mogli zawrzeć umowę spółki bez udziału notariusza. Możliwe będzie wniesienie wkładów do spółki w formie pieniężnej. »

Nie uciekaj z ZUS, bo stracisz

Aktualizacja: 27.11.2009

Kilka tysięcy przedsiębiorców przestało płacić na ZUS. Opłacają składki za granicą »

Do 6 grudnia spółka musi utworzyć komitet audytu

Aktualizacja: 27.11.2009

Spółki giełdowe i banki muszą do 6 grudnia powołać komitet audytu, który wraz z zarządem będzie odpowiadał za sprawozdania finansowe. »

Święto Trzech Króli dniem wolnym od pracy?

Aktualizacja: 26.11.2009

Powrócił pomysł wprowadzenia przypadającego na 6 stycznia Święta Trzech Króli jako dnia wolnego od pracy. »

Przedsiębiorcy oszukują na utylizacji odpadów

Aktualizacja: 26.11.2009

Zamiast wymaganych przez UE 4 kg elektrośmieci na mieszkańca, zbieramy zaledwie 1,5 kg. Firmy przedstawiają kontrolerom fałszywą dokumentację o ilości przetworzonych odpadów. Za podawanie nieprawdziwych danych o przetworzonym sprzęcie grozi grzywna do 5 tys. zł. »

Konta dla małych firm prawie za darmo

Aktualizacja: 26.11.2009

Małe firmy coraz chętniej korzystają z tanich usług internetowych zaledwie w miesiąc Pekao sprzedało 2 tysiące pakietów Mój Biznes Net, dwukrotnie przekraczając tym samym plany biznesowe dla tego produktu. »

80 proc. firm zakładanych za środki UE nie bankrutuje

Aktualizacja: 26.11.2009

Firmy, które są zakładane za środki z UE, są likwidowane zdecydowanie rzadziej niż pozostałe. Rząd opóźnia wypłaty dla instytucji szkoleniowych, które przyznają dotacje przedsiębiorcom. W przyszłym roku za pieniądze z UE ma powstać 11,5 tys. nowych firm. »

Ponad połowa skontrolowanych firm internetowych zaniżała podatki

Aktualizacja: 26.11.2009

Ponad połowa ze skontrolowanych przez fiskusa firm prowadzących działalność w internecie zaniżyła podatki. Przedsiębiorcy m.in. nie zgłaszali do opodatkowania działalności i ukrywali rzeczywistą wartość obrotów - wynika z informacji Ministerstwa Finansów. »

Wzrośnie limit obrotów dla zwolnienia podmiotowego z VAT

Aktualizacja: 25.11.2009

Od nowego roku do 100 tys. zł wzrośnie limit obrotów uprawniający przedsiębiorców do zwolnienia z obowiązku rejestracji i rozliczeń VAT. »

Kończą się pieniądze z UE dla małych firm

Aktualizacja: 25.11.2009

Regiony kończą pracę nad harmonogramami konkursów dla firm na 2010 rok. Przyszły rok będzie ostatni, w którym przedsiębiorcy mogą liczyć na duże wsparcie z UE. Od 2007 roku trafiło do firm około 5 mld zł unijnych dotacji. »

Inspekcja łatwiej udowodni pracę na czarno

Aktualizacja: 25.11.2009

Inspektor pracy będzie wiedział, ilu pracowników zgłosiła do ZUS kontrolowana firma. Państwowa Inspekcja Pracy łatwiej wykaże, że pracodawca nielegalnie zatrudnia pracowników. Firmy mogą zostać zobowiązane do wcześniejszego potwierdzenia umów o pracę na piśmie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK