| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Poczta gra w monopol

Aktualizacja: 23.03.2011

Doręczanie oraz przyjmowanie przekazów pocztowych pomimo zmian w przepisach nadal pozostaje zastrzeżone dla Poczty Polskiej. Pozostawione definicje przekazu pocztowego nie pozwalają na przełamanie monopol operatora państwowego przez prywatnych przedsiębiorców. »

Mniej inwestycji, mniej eksporterów

Aktualizacja: 23.03.2011

W 2010r. poprawiły się wyniki finansowe przedsiębiorstw. Przychody z prowadzonej działalności wzrastały szybciej niż koszty związane z ich uzyskaniem - podał GUS. Jednocześnie zmniejszyła się liczba firm eksporterów. »

Niech firmy będą odpowiedzialne

Aktualizacja: 22.03.2011

Organizacja pracodawców Pracodawcy RP przygotowała Kodeks Odpowiedzialnego Biznesu. Dokument stanowi zbiór zasad, jakimi powinny kierować się odpowiedzialne firmy. Z kodeksem zapoznali się przedstawiciele kluczowych dla gospodarki sektorów, m.in. teleinformatycznego, paliwowo-energetycznego, farmaceutycznego, finansowego, FMCG oraz budowlanego. »

Wyważona postawa Marka Belki

Aktualizacja: 22.03.2011

Dzisiaj rano można było zapoznać się z treścią wywiadu z Markiem Belką. Prezes Narodowego Banku Polskiego nie wyklucza tego, że na rynkach finansowych nastąpiło przeszacowanie oczekiwań wobec banku centralnego, dotyczących podwyżek stóp procentowych w skali roku (100 pb.). »

W Unii mniej formalności dla małego biznesu

Aktualizacja: 22.03.2011

Przeprowadzony niedawno przegląd polityki UE uwidocznił korzyści, jakie przyniósł europejskim firmom przyjęty w 2008 r. Small Business Act: ograniczył koszty zakładania przedsiębiorstw w UE i znacznie uprościł wiążące się z tym procedury administracyjne. »

Odpływ środków finansowych z funduszy akcyjnych

Aktualizacja: 21.03.2011

Ataki na Libię to kolejny czynnik pozagospodarczy, który należy uwzględnić w prognozach inwestycyjnych. Naloty sił zbrojnych mają na celu odebranie władzy Kaddafiemu i unormowanie sytuacji w tym państwie. Tymczasem na rynku funduszy akcyjnych nastąpił największy od lipca 2010 r. odpływ pieniędzy. »

Składki na PFRON po raz ostatni według starych zasad

Aktualizacja: 21.03.2011

Dziś upływa termin opłacania składek na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za luty 2011. Ostatni raz firmy rozliczą się według dotychczasowych zasad. »

Przedsiębiorco, sprawdź termin ważności swojego dowodu

Aktualizacja: 21.03.2011

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina, że dowody osobiste wydane w 2001 roku tracą ważność jeszcze w tym roku. »

Płace i zatrudnienie w górę!

Aktualizacja: 18.03.2011

Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w lutym br. wzrosło o 0,2 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. W ujęciu rocznym zwiększyło się o 4,1 proc. - podał GUS. Natomiast przeciętne wynagrodzenie w firmach osiągnęło 3 422,14 zł i wzrosło o 0,9 proc. w stosunku do stycznia. W odniesieniu do lutego 2010 r. było wyższe o 4,1 proc. »

Interwencja osłabiająca jena

Aktualizacja: 18.03.2011

Po wczorajszych publikacjach można by wnioskować, że banki centralne nie połączą swoich sił, aby doprowadzić do osłabienia jena. A jednak wczoraj w nocy, podczas wideokonferencji, okazało się, że przedstawiciele państw grupy G-7 są w stanie podjąć współpracę w tej kwestii. »

Wiosna budzi branżę budowlaną

Aktualizacja: 18.03.2011

Produkcja budowlana w lutym br. wzrosła o 23% - podał GUS. "Budownictwo będzie jedną z najszybciej rozwijających się branż w tym roku" - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. »

Rośnie produkcja sprzedana

Aktualizacja: 18.03.2011

O 10,7% wzrosła produkcja sprzedana przemysłu w lutym br. w stosunku do analogicznego okresu 2010 r. Była także wyższa o 3,5% względem stycznia 2011 - poinformował GUS. »

Cena franka najwyższa od dwóch lat

Aktualizacja: 17.03.2011

Dzisiaj za franka szwajcarskiego płacono 3,27 zł. Ostatnio CHF był tak drogi w lutym 2008 r., kiedy żniwa zbierał kryzys gospodarczy w światowej gospodarce. Szwajcarska waluta jest o krok od ustanowienia nowego rekordu, osiągnięcia wartości zbliżonej do 3,3 zł. »

Firmy płacą pracownikom więcej

Aktualizacja: 17.03.2011

Luty br. przyniósł wzrost zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw o 0,2% w stosunku do stycznia - podał GUS. Przeciętne wynagrodzenie w firmach osiągnęło poziom 3 422,14 zł. Oznacza to, że pracownicy zyskali 0,9%. »

Barierą dla firm są niejasne podatki

Aktualizacja: 17.03.2011

Rozumienie i stosowanie przepisów podatkowych stwarza małym i średni firmom trudności. Jako barierę w rozwoju nieprzejrzysty system podatkowy wskazuje 73% przedsiębiorstw z sektora MŚP. W szczególności problem dotyczy podatków pośrednich. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK