reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rynek pracy przyjazny dla internautów

Rynek pracy przyjazny dla internautów

Umiejętność korzystania z sieci ma ogromny wpływ na aktywność zawodową. Potwierdzają to wyniki raportu Diagnoza Społeczna 2009 pokazujące, że użytkownicy internetu mają przewagę na rynku pracy w odróżnieniu od tych, którzy nie korzystają z sieci.

Wśród badanych internautów odsetek bezrobotnych kształtował się na poziomie 4,8 proc. i był o 2,4 punktu procentowego niższy niż w przypadku osób nie będących użytkownikami sieci. Z grupy osób, które w 2007 roku były bezrobotne lub nieaktywne zawodowo, internauci dwa razy częściej podejmowali zatrudnienie.

Internet nie tylko zwiększa szanse na zatrudnienie, ale także przyczynia się do poprawy sytuacji zawodowej osób już pracujących. Jego użytkownicy częściej znajdują lepiej płatną lub dodatkową pracę – 15 proc. w stosunku do 6,1 proc. pracujących, a niekorzystających z internetu. Ci pierwsi mają także trzy razy większe szanse na awans.

Wyniki przytoczonych badań wskazują także na aktywność oraz przedsiębiorczość użytkowników internetu. Okazuje się bowiem, że w stosunku do osób niekorzystających z sieci, znacznie częściej podnoszą oni swoje kwalifikacje z myślą o możliwości lepszych zarobków.

Podczas, gdy wśród osób nie będących użytkownikami sieci zaledwie 3,5 proc. zdobyło w 2008 roku nowe kwalifikacje, to w przypadku internautów wskaźnik ten wyniósł 24 proc. Osoby korzystające z sieci trzy razy częściej decydowały się także na uruchomienie własnej działalności gospodarczej.

Rynekpracy.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Instrukcje VAT. 15 praktycznych procedur dla podatników69.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Radek Rafał Wasilewski

doktor nauk prawnych, radca prawny prowadzący w Szczecinie kancelarię prawną Kancelaria Radcy Prawnego dr Radek Rafał Wasilewski (www.radcawasilewski.pl)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama