| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

UOKiK walczy ze zmowami

Aktualizacja: 13.07.2010

Od początku roku UOKiK wydał 8 decyzji i uczestniczy w 19 postępowaniach. Jest to efekt walki UOKiK z najgroźniejszymi naruszeniami konkurencji. »

Rusza budowa odcinka autostrady A1

Aktualizacja: 13.07.2010

Podpisano umowy, których przedmiotem będzie budowa autostrady A1 na odcinku Kowal - Sójki i Kotliska - Piątek. Wykonawcą zostały SRB CIVIL ENGINEERING Ltd. oraz SANDO BUDOWNICTWO POLSKA SP. z o.o. »

NIK o likwidatorach przedsiębiorstw państwowych

Aktualizacja: 13.07.2010

Najwyższa Izba Kontroli podczas prowadzonych działań kontrolnych stwierdziła  niegospodarność oraz nieprawidłowości podczas dokonywania niektórych czynności przez likwidatorów przedsiębiorstw państwowych.W ogólnej ocenie NIK inicjowanie i przebieg procesów likwidacji wypadł pozytywnie. »

Dyrektywa o emisjach przyjęta przez Parlament Europejski

Aktualizacja: 12.07.2010

Parlament Europejski zgodził się na ulgowe traktowanie polskich firm. Nie będą one musiały drastycznie zmniejszać emisji pyłów i gazów. »

Jaka jest sytuacja na rynku pracy w czerwcu 2010 r.

Aktualizacja: 12.07.2010

W czerwcu br. stopa bezrobocia spadła o 0,3 pkt proc. w porównaniu do maja i wyniosła 11,6 proc. – szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W analogicznym okresie ubiegłego roku wskaźnik ten obniżył się o 0,1 pkt proc. (z 10,7 do 10,6 proc.). Zmniejszenie liczby bezrobotnych nastąpiło pomimo niewielkiego ubytku miejsc pracy na obszarach dotkniętych powodzią oraz napływem absolwentów na rynek pracy. »

Płynność banków wspomagana przez złoto

Aktualizacja: 09.07.2010

Złoto jest rzeczywiste i płynne, co oznacza, iż uosabia dwie pożądane przez inwestorów cechy. Nie można powiedzieć tego samego o instrumentach finansowych ani nieruchomościach. Pierwsze są płynne lecz wirtualne, natomiast drugie są rzeczywiste lecz niepłynne. »

Giełda: byki muszą wykazać większą konsekwencję

Aktualizacja: 09.07.2010

Wtorkowa euforia na europejskich parkietach została nieoczekiwanie zgaszona przez Amerykanów, których początkowy zapał okazał się bardzo nietrwały. Wywiedli naszych inwestorów w pole, kończąc wczorajsze notowania jedynie na niewielkim plusie. »

Jak uzyskać pożyczkę na zmniejszenie zużycia energii

Aktualizacja: 09.07.2010

Zarówno małe i średnie firmy mogą wnioskować do Agencji Rozwoju Przemysłu o pożyczki w celu zrealizowania przedsięwzięć poprawiających efektywność energetyczną. »

Jak zatrudniani są niepełnosprawni według NIK

Aktualizacja: 09.07.2010

Ponad połowa osób niepełnosprawnych jest poza rynkiem pracy. Zainicjowana przez pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych kampania na rzecz zwiększenia zatrudnienie tych osób w administracji publicznej nie przyniosła znaczących rezultatów. »

Szczyt bezrobocia za nami, a wzrost PKB przed

Aktualizacja: 08.07.2010

Według raportu OECD, bezrobocie w najbardziej rozwiniętych gospodarkach osiągnęło już szczyt i w kolejnych miesiącach powinno spadać. MFW podnosi prognozy globalnego wzrostu PKB, głównie dzięki Chinom, USA i Japonii. »

Pomoc finansowa dla firm z terenów dotkniętych powodzią

Aktualizacja: 08.07.2010

O pożyczkę w wysokości 50 tys. zł wnioskować mogą właściciele warsztatów, osoby prowadzące gospodarstwa agroturystyczne, małe sklepy i punkty usługowe. Pożyczki w całości lub w części będą umorzone. »

Jakie problemy trapią polskie miasta według NIK

Aktualizacja: 08.07.2010

Polskie aglomeracje nie radzą sobie z problemem paraliżu przez korki. Komunikacja miejska z uwagi na tłok i stary tabor dla wielu mieszkańców nie stanowi alternatywy. »

Czy będziemy dłużej pracować

Aktualizacja: 07.07.2010

Komisja Europejska namawia kraje unijne do stopniowego podwyższania wieku emerytalnego. Bruksela przekonuje, że jeśli ludzie, którzy żyją coraz dłużej, nie będą dłużej pracować, to wzrosną koszty świadczeń i państwa tego nie wytrzymają. »

Ochrona odnowialnych źródeł energii

Aktualizacja: 07.07.2010

Opracowany został projekt Krajowego Planu Działań (KPD) w zakresie odnawialnych źródeł energii. »

Bezrobocie spadło w czerwcu

Aktualizacja: 07.07.2010

Stopa bezrobocia w czerwcu br. obniżyła się do 11,6 proc. z 11,9 proc. odnotowanych w maju – prognozuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. „W czerwcu ubyło ok. 50 tys. bezrobotnych. Wszystko wskazuje na to, że już jesienią bezrobocie spadnie do ok. 11 proc.”– ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK