| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Wiadomości

Wzrost koniunktury w lipcu

Aktualizacja: 23.07.2010

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym jest w lipcu oceniany pozytywnie, podobnie jak w czerwcu, i lepiej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. »

Podróbka dźwignią handlu

Aktualizacja: 23.07.2010

Na handlu fałszywkami budżet państwa traci ok. 30 mld złotych, bo od zysków ze sprzedaży takich towarów niemal nikt nie odprowadza podatku. Dwie trzecie podrabianych produktów trafia do Polski z Chin. »

Kasy fiskalne przy sprzedaży na rzecz pracowników

Aktualizacja: 24.06.2010

Jeżeli podatnik już rozpoczął ewidencjonowanie sprzedaży na rzecz swoich pracowników przy zastosowaniu kasy rejestrującej, to nie może korzystać ze zwolnienia z obowiązku w tym zakresie. »

Prawo probiercze przyjazne dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 22.07.2010

Zwiększenie poziomu konkurencyjności polskiego rynku jubilerskiego i zmniejszenie obciążeń administracyjnych dla przedsiębiorców tej branży stało się głównym celem przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki projektu ustawy Prawo probiercze. »

160 mln dla firm na rozwój sieci energetycznych

Aktualizacja: 22.07.2010

60 mln euro to kwota przeznaczona dla uczestników programu „GE Ecomagination Challenge: Powering the Grid”. Firmy biorące udział w projekcie mają za zadanie przedstawić projekty rozwoju technologii inteligentnych sieci energetycznych. »

Produkcja przemysłowa rośnie szybciej niż przewidywano

Aktualizacja: 21.07.2010

W czerwcu produkcja przemysłowa wzrosła o znacznie więcej niż się spodziewano. W porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku podskoczyła aż o 14,5 proc. Tak wysokie tempo utrzymuje się już drugi miesiąc z rzędu. Wszystko więc wskazuje na to, że nie mamy się co obawiać spowolnienia gospodarczego, którego sygnały coraz bardziej widoczne są w gospodarkach innych krajów. »

Mikroprzedsiębiorcy też dostaną dofinansowanie

Aktualizacja: 21.07.2010

Tegoroczny nabór zasada udzielania wsparcia w oparciu o działanie "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" jest korzystniejszy dla wnioskodawców zwłaszcza w przypadku tworzenia większej ilości miejsc pracy. »

Za co nie musisz płacić w szpitalu

Aktualizacja: 21.07.2010

Najwyższa Izba Kontroli sygnalizuje, że część państwowych szpitali nielegalnie – wbrew konstytucyjnym i ustawowym przepisom - oferuje ubezpieczonym pacjentkom płatne usługi, m.in.: znieczulenie zewnątrzoponowe i lepsze warunki pobytu - oddzielne sale porodowe i jednoosobowe sale poporodowe. »

Ministerstwo Gospodarki za legalnością faktur wysyłanych mailem

Aktualizacja: 21.07.2010

Ministerstwo Gospodarki opowiedziała się za wprowadzeniem w życie postulatu przedsiębiorców o dopuszczenie do obrotu gospodarczego faktur VAT, które są drukowane po otrzymaniu drogą elektroniczną, a nie są e-fakturą z podpisem elektronicznym. »

Czy odszkodowanie za wywłaszczenie jest zwolnione z PIT

Aktualizacja: 20.07.2010

Odszkodowanie z tytułu wywłaszczenia nieruchomości pod drogę gminną korzysta ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. »

Spadki na giełdzie winą Amerykanów

Aktualizacja: 20.07.2010

Expander podsumował najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia (12-18.07.2010r.) oraz przedstawił przewidywania na najbliższą przyszłość. Jak wynika z tygodniowego przeglądu rynków, wśród inwestorów panował niepoprawny optymizm, którego wydawało się nic nie mogło zachwiać… aż do słabego odczytu indeksu Michigan. »

Zmiany na rynku telekomunikacyjnym

Aktualizacja: 20.07.2010

Nowelizacja ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 29 kwietnia 2010 r. spowoduje rozszerzenie praw abonentów niebędących stroną umowy pisemnej o świadczenie usług telekomunikacyjnych. »

Rosnąca produkcja

Aktualizacja: 20.07.2010

Produkcja przemysłowa była w ubiegłym miesiącu wyższa o 14,5 proc w stosunku do czerwca 2009 r. W porównaniu z majem 2010 r. zwiększyła się natomiast o 7 proc. »

Dzień Wolności Podatkowej 2010

Aktualizacja: 23.06.2010

Dziś (23 czerwca 2010 r.) przypada Dzień Wolności Podatkowej według obliczeń Centrum im. Adama Smitha. To symboliczny koniec pracy obywatela na wszelkie obciążenia podatkowe i parapodatkowe (np. składki na ubezpieczenia społeczne) i zarazem początek zarabiania wyłącznie na siebie. Można więc dziś na tą okoliczność otworzyć sobie szampana, pamiętając jednakowoż, że w cenie szampana spory procent stanowią podatki. »

Działasz w strefie ekonomicznej - nie płacisz PIT

Aktualizacja: 18.06.2010

Osoby prowadzące działalność gospodarczą w specjalnej strefie ekonomicznej mogą przez 10 lat korzystać ze zwolnienia z podatku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Janiak

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK