| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Wiadomości

Liniowa stawka PIT wciąż nie dla wszystkich

Aktualizacja: 17.06.2010

Do podatników świadczących usługi na rzecz byłego pracodawcy w dalszym ciągu mają zastosowanie ograniczenia dotyczące wyboru uproszczonych form opodatkowania. »

Czeka nas gorączka zbiorowych pozwów

Aktualizacja: 19.07.2010

Przedsiębiorcy po cichu mówią o 19 lipca 2010 roku: czarny poniedziałek. Dziś wchodzi w życie ustawa o pozwach zbiorowych. – To początek prawdziwej lawiny – przewiduje Paweł Pietkiewicz, partner w kancelarii CMS Cameron McKenna. »

Przedsiębiorcy nie mogą przetrzymywać dowodów osobistych klientów

Aktualizacja: 19.07.2010

Przedsiębiorcy prowadzący wakacyjne kurorty muszą pamiętać o ochronie danych osobowych. Hotele nie mają prawa brać w zastaw dowodów osobistych klientów. »

Jakie zmiany w ustawie o PPP

Aktualizacja: 16.07.2010

Przedsiębiorca wybrany do projektu partnerstwa publiczno-prywatnego na zasadach koncesji będzie musiał wybrać podwykonawców, stosując przetarg. »

Czy jesteś pracowity jak przeciętny Polak?

Aktualizacja: 16.07.2010

W 2009 roku statystyczny Kowalski przepracował 2 015 godzin rocznie. Na pierwszym miejscu znaleźli się mieszkańcy Korei Południowej z wynikiem 2 074 godzin, którzy od 5 lat próbują przystosować się do 5-dniowego tygodnia pracy. »

UOKiK kontroluje producentów czekolady i win

Aktualizacja: 16.07.2010

13,3 proc. wyrobów czekoladowych oraz 6,2 proc. wyrobów winiarskich wzbudziło zastrzeżenia Inspekcji Handlowej w trakcie kontroli prowadzonych na zlecenie UOKiK. »

Gospodarka Chin zaczyna zwalniać

Aktualizacja: 16.07.2010

Proces globalizacji spowodował, że problemy ekonomiczne, niczym pandemia, przenoszą się z jednego kraju na drugi. Po Stanach Zjednoczonych, które zażegnały prawdopodobnie widmo katastrofy, nadeszła pora na gospodarkę Chin. Azjatycki tygrys, który do tej pory dobrze znosił światowe spowolnienie gospodarcze, zaczyna niedomagać. »

Nabór wniosków o dofinansowanie e-firm

Aktualizacja: 16.07.2010

Polska Agencja Rozwoju przedsiębiorczości od 30 lipca rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi w dziedzinie gospodarki elektronicznej. »

Przedsiębiorcy budują elektrownie wiatrowe

Aktualizacja: 15.07.2010

Przedsiębiorcy uzyskali kolejne koncesje na wytwarzanie energii w elektrowniach wiatrowych. Łączna moc tego rodzaju odnawialnych źródeł energii osiągnęła stan ponad 1000 megawatów (MW). »

Firmy gromadzą środki

Aktualizacja: 15.07.2010

Depozyty gospodarstw domowych w czerwcu br. w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły o 1,3 proc., zaś przedsiębiorstw o 3,5 proc. Wolno rośnie wartość kredytów zaciągniętych przez firmy. W czerwcu zwiększyły one zadłużenie w sektorze finansowym tylko o 0,7 proc. - podał NBP. »

Jak trybunał oceni przepisy różnicujące wiek emerytalny

Aktualizacja: 14.07.2010

15 lipca Trybunał Konstytucyjny orzeknie czy przepisy różnicujące wiek emerytalny kobiet i mężczyzn są zgodne z konstytucją. Obecnie wiek emerytalny mężczyzn wynosi 65 lat, a kobiet 60. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpił do Trybunału Rzecznik Praw Obywatelskich. »

Dla wielu przedsiębiorców upały są gorsze niż sezon grypowy

Aktualizacja: 14.07.2010

Pracownicy chorują na zapalenie gardła, pęcherza, z nóg zbijają ich zatrucia. A ci, którzy są zdrowi, mają urlopy. Efekt jest taki, że w czasie ciepłego lata polskie firmy świecą pustkami. »

Rząd o budżecie w 2011 r.

Aktualizacja: 14.07.2010

Rząd przyjął założenia do budżetu państwa na 2011 r. Wzrost PKB ma wynieść 3,5 proc., a średnioroczna inflacja 2,3 proc. Te założenia są realne, rząd nie starał się zbudować wpływów do budżetu na nierealnie wysokiej dynamice PKB i inflacji – ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. »

Dobra kondycja polskich banków

Aktualizacja: 14.07.2010

Polski system bankowy ma wystarczający kapitał i pozostałby stabilny nawet w przypadku wystąpienia recesji - potwierdza raport NBP. »

Inflacja w czerwcu znowu w górę

Aktualizacja: 14.07.2010

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu br. w porównaniu z ubiegłym rokiem wyniósł 2,3 proc. W maju inflacja była niższa i wyniosła 2,2 proc., podał Główny Urząd Statystyczny. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Dziubałko

Specjalista w zakresie ubezpieczeń turystycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK