| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Liniowa stawka PIT wciąż nie dla wszystkich

Aktualizacja: 17.06.2010

Do podatników świadczących usługi na rzecz byłego pracodawcy w dalszym ciągu mają zastosowanie ograniczenia dotyczące wyboru uproszczonych form opodatkowania. »

Czeka nas gorączka zbiorowych pozwów

Aktualizacja: 19.07.2010

Przedsiębiorcy po cichu mówią o 19 lipca 2010 roku: czarny poniedziałek. Dziś wchodzi w życie ustawa o pozwach zbiorowych. – To początek prawdziwej lawiny – przewiduje Paweł Pietkiewicz, partner w kancelarii CMS Cameron McKenna. »

Przedsiębiorcy nie mogą przetrzymywać dowodów osobistych klientów

Aktualizacja: 19.07.2010

Przedsiębiorcy prowadzący wakacyjne kurorty muszą pamiętać o ochronie danych osobowych. Hotele nie mają prawa brać w zastaw dowodów osobistych klientów. »

Jakie zmiany w ustawie o PPP

Aktualizacja: 16.07.2010

Przedsiębiorca wybrany do projektu partnerstwa publiczno-prywatnego na zasadach koncesji będzie musiał wybrać podwykonawców, stosując przetarg. »

Czy jesteś pracowity jak przeciętny Polak?

Aktualizacja: 16.07.2010

W 2009 roku statystyczny Kowalski przepracował 2 015 godzin rocznie. Na pierwszym miejscu znaleźli się mieszkańcy Korei Południowej z wynikiem 2 074 godzin, którzy od 5 lat próbują przystosować się do 5-dniowego tygodnia pracy. »

UOKiK kontroluje producentów czekolady i win

Aktualizacja: 16.07.2010

13,3 proc. wyrobów czekoladowych oraz 6,2 proc. wyrobów winiarskich wzbudziło zastrzeżenia Inspekcji Handlowej w trakcie kontroli prowadzonych na zlecenie UOKiK. »

Gospodarka Chin zaczyna zwalniać

Aktualizacja: 16.07.2010

Proces globalizacji spowodował, że problemy ekonomiczne, niczym pandemia, przenoszą się z jednego kraju na drugi. Po Stanach Zjednoczonych, które zażegnały prawdopodobnie widmo katastrofy, nadeszła pora na gospodarkę Chin. Azjatycki tygrys, który do tej pory dobrze znosił światowe spowolnienie gospodarcze, zaczyna niedomagać. »

Nabór wniosków o dofinansowanie e-firm

Aktualizacja: 16.07.2010

Polska Agencja Rozwoju przedsiębiorczości od 30 lipca rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi w dziedzinie gospodarki elektronicznej. »

Przedsiębiorcy budują elektrownie wiatrowe

Aktualizacja: 15.07.2010

Przedsiębiorcy uzyskali kolejne koncesje na wytwarzanie energii w elektrowniach wiatrowych. Łączna moc tego rodzaju odnawialnych źródeł energii osiągnęła stan ponad 1000 megawatów (MW). »

Firmy gromadzą środki

Aktualizacja: 15.07.2010

Depozyty gospodarstw domowych w czerwcu br. w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły o 1,3 proc., zaś przedsiębiorstw o 3,5 proc. Wolno rośnie wartość kredytów zaciągniętych przez firmy. W czerwcu zwiększyły one zadłużenie w sektorze finansowym tylko o 0,7 proc. - podał NBP. »

Jak trybunał oceni przepisy różnicujące wiek emerytalny

Aktualizacja: 14.07.2010

15 lipca Trybunał Konstytucyjny orzeknie czy przepisy różnicujące wiek emerytalny kobiet i mężczyzn są zgodne z konstytucją. Obecnie wiek emerytalny mężczyzn wynosi 65 lat, a kobiet 60. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpił do Trybunału Rzecznik Praw Obywatelskich. »

Dla wielu przedsiębiorców upały są gorsze niż sezon grypowy

Aktualizacja: 14.07.2010

Pracownicy chorują na zapalenie gardła, pęcherza, z nóg zbijają ich zatrucia. A ci, którzy są zdrowi, mają urlopy. Efekt jest taki, że w czasie ciepłego lata polskie firmy świecą pustkami. »

Rząd o budżecie w 2011 r.

Aktualizacja: 14.07.2010

Rząd przyjął założenia do budżetu państwa na 2011 r. Wzrost PKB ma wynieść 3,5 proc., a średnioroczna inflacja 2,3 proc. Te założenia są realne, rząd nie starał się zbudować wpływów do budżetu na nierealnie wysokiej dynamice PKB i inflacji – ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. »

Dobra kondycja polskich banków

Aktualizacja: 14.07.2010

Polski system bankowy ma wystarczający kapitał i pozostałby stabilny nawet w przypadku wystąpienia recesji - potwierdza raport NBP. »

Inflacja w czerwcu znowu w górę

Aktualizacja: 14.07.2010

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu br. w porównaniu z ubiegłym rokiem wyniósł 2,3 proc. W maju inflacja była niższa i wyniosła 2,2 proc., podał Główny Urząd Statystyczny. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maja Piotrowska

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz studiów podyplomowych HR Business Partner na Akademii Leona Koźmińskiego. Swoje dotychczasowe doświadczenie w miękkim HR zdobywała w firmach dystrybucyjnych, finansowych i technologicznych. Pełniła rolę wspierającą biznes w działaniach rekrutacyjnych i rozwojowych obejmujące kształtowanie polityki personalnej, tworzenie i przeprowadzanie sesji rozwojowych oraz wsparcie merytoryczne z zakresu prawa pracy. Obecnie pomysłodawczyni i właścicielka firmy Absence, zajmującej się wdrażaniem strategii zarządzania nadmierną absencją pracowniczą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK