| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Wiadomości

NIP żegnamy od stycznia

Aktualizacja: 29.03.2011

Od 1 stycznia 2012 r. osoby fizyczne, które są objęte rejestrem PESEL i nie prowadzą działalności gospodarczej lub nie są zarejestrowanymi podatnikami podatku VAT, nie będą posiadały Numeru Identyfikacji Podatkowej. Urządowi skarbowemu wystarczy PESEL. »

Firmy wpływają na szkoły

Aktualizacja: 29.03.2011

Przedsiębiorstwa nie mogą znaleźć odpowiednich pracowników pomimo wysokiego bezrobocia. Absolwenci szkół oraz uczelni nie mają wystarczających kwalifikacji do zatrudnienia - są to główne wnioski z konferencji „Jaka edukacja i nauka w XXI wieku? - Głos Biznesu" zorganizowanej przez PKPP Lewiatan. »

TK orzeknie w sprawie cofnięcia zezwolenia na sprzedaż alkoholu

Aktualizacja: 28.03.2011

Czy przedsiębiorca, który zapewnił przestrzeganie określonych w ustawie zasad sprzedaży i podawania alkoholu, a sam ich nie naruszył ponosi odpowiedzialność za działania swojego pracownika? W sprawie wypowie się Trybunał Konstytucyjny.  »

Firmy oszczędzą na badaniach lekarskich

Aktualizacja: 28.03.2011

Pracownicy nie muszą już przechodzić wstępnych badań lekarskich, jeśli przerwa między kolejną umową o pracę nie będzie dłuższa niż jeden miesiąc. Dla firm oznacza to oszczędności w wydatkach. »

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni nie dbają o klientów

Aktualizacja: 28.03.2011

Błędne informacje o prawach konsumentów, utrudnianie przeczytania umowy przed jej podpisaniem, podawanie błędnych informacji o prawach abonentów oraz niezgodne z prawem naliczanie opłat za wcześniejsze rozwiązanie umowy – to tylko niektóre praktyki zakwestionowane przez Prezes UOKiK. »

Wzrost presji inflacyjnej w strefie euro

Aktualizacja: 25.03.2011

Przyśpieszenie gospodarcze w strefie euro natrafiło na pierwszą przeszkodę. Wstępny odczyt wskaźników wyprzedzających koniunkturę za marzec świadczy o lekkim regresie. Spadek PMI dla sektora usług oraz przemysłu wyniósł 58,2 pkt., podczas kiedy w lutym indeks ten osiągnął 57,5 pkt. »

Najlepsi menedżerowie w Polsce

Aktualizacja: 25.03.2011

Na początku lutego br. w ramach ogólnopolskiego Finału I Mistrzostw Polski Kadry Menedżerskiej wyłoniono najlepszych przedstawicieli kadry kierowniczej w Polsce. Diners Club Polska, który jest mecenasem mistrzostw podsumowuje ich przebieg. »

Zmiany w działaniu „Ułatwianie startu młodym rolnikom”

Aktualizacja: 25.03.2011

16 marca br. znowelizowane zostało rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom”. Zmiany dotyczą zasad naboru wniosków oraz warunków przyznawania i wypłaty pomocy. »

Nie reaktywujesz przedwojennej spółki

Aktualizacja: 25.03.2011

Akcje kolekcjonerskie nie są podstawą do reaktywowania przedwojennych spółek. Obowiązujące przepisy ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym ograniczają stosowanie wyciągów, odpisów i zaświadczeń z dawnego rejestru handlowego do celów innych niż rejestracja spółki w KRS. »

Szczyt UE początkiem końca wzrostów eurodolara?

Aktualizacja: 24.03.2011

W środę decyzje inwestorów były zdeterminowane przez wydarzenia w Portugalii. Tamtejszy parlament nie zgodził się na dalsze cięcia budżetowe i po godz. 16.00 odrzucił propozycję programu oszczędnościowego, mającego ograniczyć deficyt do 4,6% PKB. Zgodnie z obietnicami José Sócrates zrezygnował ze stanowiska premiera. »

Firmy więcej zapłacą za interpretacje podatkowe

Aktualizacja: 24.03.2011

Najnowsza wersja projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej zakłada podniesienie opłat za wydanie interpretacji do 1000 złotych. Teraz zapłacić trzeba 40 złotych. Na obecnym etapie zmiany nie obejmują sektora MŚP. »

Ustawa refundacyjna zahamuje przemysł?

Aktualizacja: 24.03.2011

Brak naniesienia poprawek do projektu ustawy refundacyjnej może spowodować negatywne konsekwencje dla krajowego sektora farmaceutycznego. Zacznie on generować straty - wynika z analizy Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Dzięki krajowej produkcji Polska pozostaje krajem o najniższych cenach leków w Unii Europejskiej. »

Scenariusz „bailoutu” w Portugalii potęguje ryzyko na rynkach

Aktualizacja: 23.03.2011

Kurs eurodolara utrzymuje się poniżej poziomu 1,42, jednakże strefa wsparcia, usytuowana w rejonie 1,4121-57, nie została złamana. Wczoraj wieczorem odbyła się specjalna konferencja, podczas której swoje wystąpienie miał rzecznik socjaldemokratycznej PSD. Przedstawiciel opozycji nawoływał do odrzucenia projektu rządu, tzw. Programu Stabilizacji i Wzrostu. »

Poczta gra w monopol

Aktualizacja: 23.03.2011

Doręczanie oraz przyjmowanie przekazów pocztowych pomimo zmian w przepisach nadal pozostaje zastrzeżone dla Poczty Polskiej. Pozostawione definicje przekazu pocztowego nie pozwalają na przełamanie monopol operatora państwowego przez prywatnych przedsiębiorców. »

Mniej inwestycji, mniej eksporterów

Aktualizacja: 23.03.2011

W 2010r. poprawiły się wyniki finansowe przedsiębiorstw. Przychody z prowadzonej działalności wzrastały szybciej niż koszty związane z ich uzyskaniem - podał GUS. Jednocześnie zmniejszyła się liczba firm eksporterów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Autotesto

Autotesto to pierwsza w Polsce Sieć Niezależnych Ekspertów Samochodowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »