| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Walutowa huśtawka wciąż trwa

Walutowa huśtawka wciąż trwa

Zmiany kursów w ciągu dnia świadczą o tym, że toczy się walka między „zwolennikami i przeciwnikami” wspólnej waluty.

Po osiągnięciu w piątkowy poranek lokalnego minimum na poziomie 1,32 dolara, w trudzie odrabia straty. Wygląda to raczej na odbicie niż trwałą zmianę tendencji, czy choćby powstrzymanie deprecjacji.

W poniedziałek (26 kwietnia br.) rano euro na moment przebiło poziom 1,34 dolara, jednak na dłużej nie udało się pozostać powyżej niego. Dopóki kwestia pomocy Grecji nie znajdzie finału, nie ma co liczyć na uspokojenie sytuacji między euro a dolarem. Już około południa kurs euro wylądował z powrotem w okolicach 1,33 dolara.

Po kilku dniach sporej zmienności wynikającej z ruchów na światowym rynku, mieliśmy do czynienia z uspokojeniem się sytuacji. Jeszcze rano złoty się umacniał, jednak od południa obserwowaliśmy jedynie niewielkie wahania wokół poziomu 2,9 zł za dolara. Podobnie działo się w przypadku euro i franka.

Rano mieliśmy do czynienia z dość dynamicznym osłabieniem się naszej waluty. Dolar zdrożał z 2,9 do prawie 2,92 zł, kurs euro dotarł w okolice 3,9 zł, a za franka trzeba było płacić niemal 2,72 zł. Gwałtowny charakter tego osłabienia przywodzi na myśl niedawną interwencję NBP.

Jednak złoty w ostatnim czasie trzyma się w dość bezpiecznej odległości od szczytu siły z początku kwietnia, więc pojawiające się wciąż głosy o możliwości interwencji są chyba tylko odgrzewaniem „tematu”. Do południa złoty słabł już w „naturalny” sposób pod wpływem wydarzeń na świecie. Za dolara trzeba było płacić 2,94 zł, euro trzymało się w pobliżu 3,9-3,91 zł. Przed końcem dnia frank zdrożał do 2,73 zł.

Polecamy: Kursy walut Wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »