Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu zakończenie działalności. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące zakończenie działalności.
O czym należy pamiętać przy zakończeniu działalności gospodarczej
Aktualizacja: 23.07.2018
Przy zakończeniu działalności gospodarczej i wyrejestrowaniu firmy przedsiębiorca powinien pamiętać o kilku podstawowych obowiązkach. Przedstawiamy o czym w szczególności powinien pomyśleć kończąc działalność. »
Toyota Land Cruiser V8 znika z rynku z uwagi na przepisy Unii Europejskiej
Aktualizacja: 26.02.2015
Wysokie normy emisji spalin zabiły kolejną, motoryzacyjną legendę - Toyotę Land Cruiser V8. Rasowa terenówka o luksusowym wykończeniu i potężnym silniku niebawem zniknie z rynku UE. Jest to zatem ostatnia szansa na jej zakup. »
Umorzenie należności z tytułu składek ZUS do 2015 r.
Aktualizacja: 24.10.2014
Przedsiębiorcy, którzy posiadają należności z tytułu nieopłaconych składek ZUS z tytułu prowadzonej przez nich działalności mogą złożyć wniosek o umorzenie długów do 15 stycznia 2015 r. Każdy z dłużników musi jednak złożyć w ZUS stosowny wniosek oraz spełnić wszystkie wymagane warunki. »
Ponowne zawieszenie działalności gospodarczej
Aktualizacja: 17.03.2014
Przedsiębiorca niezatrudniający pracowników może zawiesić działalność na okres od 30 dni do 24 miesięcy. Zobowiązany jest złożyć wniosek o zawieszenie do odpowiedniego organu ewidencyjnego. Czy po upływie 24 miesięcy można ponownie zawiesić działalność? »
Prowadzenie działalności gospodarczej w wynajętym pomieszczeniu
Aktualizacja: 04.02.2013
Prowadzenie działalności gospodarczej rozpoczyna się poprzez złożenie wniosku do CEIDG. Czy przedsiębiorca może prowadzić swoją działalność w wynajętym pomieszczeniu? »
Wykreślenie przedsiębiorcy z CEIDG z urzędu przez organ administracyjny
Aktualizacja: 12.11.2012
W niektórych sytuacjach przedsiębiorca może być wykreślony z Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej z urzędu, w drodze decyzji administracyjnej. Sprawdźmy w jakich przypadkach może się to zdarzyć. »
Jakie są skutki zaniechania złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości?
Aktualizacja: 11.04.2011
Przedsiębiorca lub osoba uprawniona do reprezentowania przedsiębiorcy (osoby prawnej bądź spółki handlowej niemającej osobowości prawnej) może zostać ukarana za brak złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Ekspert wyjaśnia jakie okoliczności w sytuacji decydują o odpowiedzialności. »
Czy małżonek przedsiębiorcy musi zgłosić jego śmierć w celu wykreślenia z ewidencji?
Aktualizacja: 01.04.2011
Czy małżonek przedsiębiorcy ma obowiązek zgłoszenia jego śmierci w Urzędzie Gminy lub Miasta w celu wykreślenia z ewidencji działalności gospodarczej firmy przedsiębiorcy? Jaka jest procedura wykreślenia z ewidencji działalności gospodarczej firmy przedsiębiorcy po jego śmierci przez małżonka, tzn. czy żona składa wniosek EGD-1, czy też wykreślenie następuje z urzędu, a jeżeli żona, to jakie dane ma wpisać? »
Jakie znaczenie dla przedsiębiorcy ma rygor natychmiastowej wykonalności?
Aktualizacja: 14.02.2011
Rygor natychmiastowej wykonalności sąd nadaje albo z urzędu albo na wniosek strony postępowania. Obligatoryjnie rygor natychmiastowej wykonalności sąd nadaje z urzędu w sprawach, w których między innymi został wydany wyrok zaoczny uwzględniający powództwo. Jak przedsiębiorca może się przed nim bronić? Przeczytaj poradę eksperta. »
Czy upadłość likwidacyjna jest korzystniejsza dla firm?
Aktualizacja: 12.09.2014
Celem postępowania upadłościowego jest zaspokojenie wierzycieli dłużnika w jak największym stopniu, a jeśli jest to możliwe zachowanie jego przedsiębiorstwa. Sąd powinien więc ogłosić najodpowiedniejszą formę upadłości konkretnego dłużnika rozważając całokształt sytuacji jego przedsiębiorstwa. Jakie postępowanie upadłościowe będzie najkorzystniejsze dla firmy? »
Jak przedsiębiorcy zarabiają na wyprzedażach?
Aktualizacja: 24.01.2011
Wyprzedaże, te zimowe czy też te, letnie potrafią niejednego kupującego przyprawić o zawrót głowy. Towary często są po przeceniane o 50% a nawet 70 i 80%. Zastanawiające jest to, czy taka obniżka cen opłaca się przedsiębiorcom i czy oni na tym tak naprawdę zarabiają? »
Za co odpowiada nabywca przedsiębiorstwa?
Aktualizacja: 21.12.2010
Kodeks cywilny za przedsiębiorstwo uznaje zorganizowany zespół składników niematerialnych i materialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorstwo rozumiane w ten sposób może stanowić samodzielny przedmiot stosunków cywilnoprawnych. Za co odpowiada nabywca w przypadku zakupu przedsiębiorstwa? »
Aktualizacja: 12.03.2014
Druga połowa grudnia to okres pogoni za prezentami, porządków i kolejek w sklepach. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą dodatkowym obciążeniem są obowiązki, związane z końcem roku kalendarzowego. Jednym z takich obowiązków jest remanent, nazywany w przepisach ustawy o rachunkowości inwentaryzacją. »
Jak nie utracić płynności finansowej?
Aktualizacja: 11.10.2011
Płynność finansowa ma kluczowe znaczenia dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dlatego sprawdzenie naszych potencjalnych partnerów biznesowych leży w naszym interesie. Aby to zrobić, najłatwiej skorzystać z wywiadowi finansowych. »
Co zrobić, gdy firma popadnie w długi?
Aktualizacja: 15.12.2010
Rosnące zobowiązania i malejące przychody to problem, który dotyka wiele firm. Okres kryzysu na stałe odcisnął piętno na budżetach małych i średnich przedsiębiorstw. Jak sobie poradzić z długami, aby wyprowadzić biznes na prostą drogę? »
Rekord inwestycji w start–upy. Czy branża przekroczy 2 mld zł?