Korzystanie z faksu wyszło już dawno z mody, zastąpione przez pocztę elektroniczną. Mimo wszystko czasami zdarza się, że w przypadku oficjalnej wymiany danych trzeba wysłać dokumenty, faktury VAT, umowy staromodnym faksem. Jeśli jednak nie mamy faksu, możemy go wysłać za pomocą naszego komputera. Jak to zrobić?
Jeszcze jakiś czas temu dysk twardy o pojemności 160 GB był luksusem, niemal przesadą. Obecnie nikogo nie dziwią dyski twarde o pojemności 1 TB. Dziś pojemność 160 GB jest bardzo szybko wykorzystywana. Wszystkiemu winne są pliki multimedialne oraz filmy w wysokich rozdzielczościach, które zajmują coraz większą powierzchnię na talerzach dysków twardych. Oprócz tego ciągle powiększana biblioteka muzyczna oraz galeria zdjęć i z pojemności 160 GB nagle robi się 16 GB. Dlatego też, jeśli wolne miejsce na naszym dysku twardym zaczyna się kurczyć w zastraszającym tempie, warto pomyśleć o jego wymianie, lub kupnie zewnętrznego dysku twardego. Podpowiadamy, jak zmienić dysk twardy w laptopie.
Dla niektórych telefon komórkowy nie musi posiadać setki funkcji, aparatu fotograficznego o matrycy aparatu kompaktowego, wielkiego wyświetlacza dotykowego etc. Długi czas czuwania, proste menu na kolorowym wyświetlaczu, metalowa obudowa, głośne dzwonki – dla wielu ludzi takie z pozoru banalne dane są wystarczające do tego, aby kupić właśnie ten model. Urządzenie myPhone 1080 DURO posiada właśnie taką charakterystykę i z pewnością przypadnie do gustu starszym użytkownikom.
Zaznaczanie, kopiowanie i przenoszenie plików to prawdopodobnie najczęściej wykonywana czynność w komputerze, zarówno w domu, jak i w pracy w biurze. Niekiedy, przy zaznaczaniu większej ilości plików z wciśniętym klawiszem Ctrl wystarczy chwila nieuwagi, aby zaczynać od początku. Na szczęście w Windows 7 znajdziemy bardzo wygodną alternatywę. Jak ją włączyć?
Oszczędzanie energii elektrycznej, zarówno w domu, jak i w firmie to bardzo ważna kwestia. Niestety obecnie produkowane komputery do energooszczędnych nie należą. Poza tym, procesor komputera chodzi na pełnych obrotach, niezależnie od tego, czy właśnie na komputerze gramy, korzystamy z wymagającego programu lub po prostu przeglądamy Internet. Na szczęście przy pomocy odpowiednich narzędzi w prosty sposób możemy obniżyć częstotliwość pracy procesora i ograniczyć w ten sposób pobór mocy. Jak to zrobić?
Większość osób szanuje i dba o swoje telefony szczególnie w przypadku, gdy są warte spore pieniądze. Niektórzy jednak, mimo szczerych chęci często niszczą swoje komórki. Dzieje się tak głównie wtedy, gdy pracują w ciężkich warunkach, w których nawet dbanie o telefon niewiele daje. Świetną alternatywą dla takich osób są telefony o podwyższonej odporności na warunki niesprzyjające. Jednym z takich urządzeń jest Sanyo Taho. Niestety na początku należy zaznaczyć, że prawdopodobnie telefon nie ukaże się na naszym rynku. Mimo to, w ramach ciekawostki sprawdźmy, co takiego oferuje nowe urządzenie.
Szczególnie w przypadku firmowych komputerów, regularne tworzenie punktu przywracania systemu to bardzo dobry nawyk. Najczęściej tego typu komputery przechowują ogromne ilości potrzebnych dla przedsiębiorstwa danych, dlatego też dbanie o ich bezpieczeństwo jest tak ważne. Niestety jak się okazuje w praktyce, funkcja Przywracanie systemu zazwyczaj jest ignorowana, a nawet wyłączana. Warto pamiętać, że posiadanie punktów przywracania jesteśmy w stanie uratować system nawet wtedy, gdy nie możemy go prawidłowo uruchomić. Możemy tego dokonać za pomocą nośnika instalacyjnego Windows 7, na którym znajduje się narzędzie pozwalające przywrócić system do wcześniejszego stanu korzystając z dostępnych punktów przywracania. Jak to zrobić?
Wiele osób narzeka na działanie systemu Windows, na poziom zabezpieczeń przeglądarki Internet Explorer czy innych programów spod znaku giganta z Redmond. Prawda jest jednak taka, że ponad połowa takich narzekań bierze się z utartych stereotypów, a ludzie wygłaszający takie opinie najczęściej nie mieli do czynienia z krytykowanym oprogramowaniem. Poznajmy więc od tej dobrej strony zestaw oprogramowania Windows Live, który z pewnością może zastąpić większość innych „lepszych” programów. Zacznijmy od początku, czyli od wyjaśnieniu tym, którzy jeszcze nie wiedzą, czym jest Windows Live?
Na początku warto zaznaczyć, że Nexus S, to ni innego jak nieco przerobiony Samsung Galaxy S. Oba telefony różnią się głównie obudową, jednak „wnętrze” pozostało praktycznie bez zmian. Nowy/stary Nexus S pojawi się w Europie tuż przed świętami, a na pokładzie telefonu wyląduje od razu najnowszy Android 2.3 Gingerbread. I na tym różnice się kończą. Przypomnijmy jednak, czego możemy spodziewać się po telefonie Google Nexus S.
Praktycznie w każdej firmie znajduje się skaner – czy to w urządzeniu wielofunkcyjnym lub jako osobna jednostka. Jeśli w naszej firmie skaner pojawił się niedawni, warto poświęcić chwilę na przestudiowanie możliwości jego oprogramowania, bo przecież to ono stanowi fundament tego urządzenia. Zazwyczaj podstawowym zadaniem skanerów jest skanowanie zdjęć, slajdów lub dokumentów. Jeśli chcemy wyciągnąć „wszystkie soki” z urządzenia, warto poznać różne możliwości oprogramowania. Zazwyczaj po uruchomieniu odpowiedniego programu do skanowania, znajdziemy całe spektrum możliwości wykorzystania sprzętu.
Czasami zdarza się nam usunąć pliki, które potem okazują się potrzebne. Szczęście w nieszczęściu, jeśli uda nam się zorientować w porę, zanim nie będzie za późno. Jeśli jednak dość szybko zorientowaliśmy się, że nasze pliki zniknęły, istnieje kilka sposobów na ich odzyskanie. Na początek poznajmy sposób działania systemowego Kosza.
W pośpiechu usunęliśmy z pozoru przypadkowe, jednak jak się potem okazało, potrzebne nam pliki i nie wiemy jak je odzyskać? Na szczęście nie jest to takie trudne i co najważniejsze, możliwe. Na rynku istnieje wiele aplikacji do ratowania danych, a w śród nich, w licznych testach wygrywa program Easeus Data Recovery Wizard. Program dostępny jest w wersji płatnej, komercyjnej jak i darmowej, którą można pobrać ze strony producenta. Darmowa wersja pozwala odtworzyć maksymalnie 1 GB utraconych danych. Dla wielu użytkowników taka ilość w zupełności wystarczy, szczególnie, jeśli usunęliśmy dokumenty lub pliki ze zdjęciami.
W dzisiejszych czasach firmowa strona internetowa jest fundamentem firmy. Ciężko zaistnieć na rynku tradycyjnym nie istniejąc na rynku wirtualnym, szczególnie, jeśli firma oferuje usługi lub towary. W związku z tym, niezbędna jest strona WWW, a jeśli chcemy zbudować solidną stronę internetową, niezbędny do tego jest odpowiedni hosting. Alternatywą dla tradycyjnego hostingu, jest serwer wirtualny.
Jeśli tworzymy stronę internetową firmy i zależy nam na ponadprzeciętnej jakości, musimy pamiętać, że rozbudowane aplikacje internetowe wymagają zaawansowanych rozwiązań hostingowych. Jeśli wydaje nam się, że nasz serwis WWW zadowoli się tymi samymi rozwiązaniami, które stosowane są przez użytkowników prostych blogów, jesteśmy w błędzie. Dlatego też warto zainwestować w solidny hosting.