Oprogramowanie do skanowania – jak z niego korzystać i co ono oferuje?
REKLAMA
REKLAMA
Większość urządzeń tego typu jest wyposażona w dodatkowe przyciski z przodu obudowy, dzięki czemu najczęściej używane funkcje, na przykład skanowanie, ksero, skan do pliku PDF etc., są dostępne od ręki. Niektóre urządzenia posiadają również możliwość indywidualnego zaprogramowania, przypisując wybrane funkcje danemu przyciskowi. Można na przykład przypisać danemu przyciskowi następującą funkcję.
REKLAMA
Po naciśnięciu wcześniej zdefiniowanego przycisku, skaner uruchamia się z wcześniej zdefiniowanymi ustawieniami, skanuje dokument i uruchamia program pocztowy, w którym znajdziemy przed chwilą zeskanowany dokument w formie załącznika. Nam pozostaje jedynie dodać odbiorcę i wpisać treść oraz tytuł do wiadomości.
Zobacz również: Naprawa i identyfikowanie uszkodzonych plików – jak to zrobić?
REKLAMA
Oprogramowanie skanera pozwala również użytkownikowi na ręczną korektę zasadniczych parametrów obrazu. Jest to przydatne głównie wtedy, gdy komputer i skaner, mimo zaawansowanych algorytmów programu skanującego, nie są w stanie prawidłowo rozpoznać materiału źródłowego. Tyczy się to w głównej mierze automatycznego wyboru kolorów, programowego i sprzętowego usuwaniu wad (np. zadrapania materiału, kurz) czy skanowanego rodzaju materiału (kartka, film fotograficzny, folia).
Skaner to bardzo przydatne urządzenie, dlatego też warto poświęcić chwilę na przestudiowanie jego możliwości, zarówno sprzętowych jak i programowych, aby móc wykorzystać to urządzenie jak najwydajniej i najefektywniej.
Zobacz również: Jak działa systemowy Kosz i jak go skonfigurować?
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.