reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Oprogramowanie do skanowania – jak z niego korzystać i co ono oferuje?

Oprogramowanie do skanowania – jak z niego korzystać i co ono oferuje?

Praktycznie w każdej firmie znajduje się skaner – czy to w urządzeniu wielofunkcyjnym lub jako osobna jednostka. Jeśli w naszej firmie skaner pojawił się niedawni, warto poświęcić chwilę na przestudiowanie możliwości jego oprogramowania, bo przecież to ono stanowi fundament tego urządzenia. Zazwyczaj podstawowym zadaniem skanerów jest skanowanie zdjęć, slajdów lub dokumentów. Jeśli chcemy wyciągnąć „wszystkie soki” z urządzenia, warto poznać różne możliwości oprogramowania. Zazwyczaj po uruchomieniu odpowiedniego programu do skanowania, znajdziemy całe spektrum możliwości wykorzystania sprzętu.

Większość urządzeń tego typu jest wyposażona w dodatkowe przyciski z przodu obudowy, dzięki czemu najczęściej używane funkcje, na przykład skanowanie, ksero, skan do pliku PDF etc., są dostępne od ręki. Niektóre urządzenia posiadają również możliwość indywidualnego zaprogramowania, przypisując wybrane funkcje danemu przyciskowi. Można na przykład przypisać danemu przyciskowi następującą funkcję.

Po naciśnięciu wcześniej zdefiniowanego przycisku, skaner uruchamia się z wcześniej zdefiniowanymi ustawieniami, skanuje dokument i uruchamia program pocztowy, w którym znajdziemy przed chwilą zeskanowany dokument w formie załącznika. Nam pozostaje jedynie dodać odbiorcę i wpisać treść oraz tytuł do wiadomości.

Zobacz również: Naprawa i identyfikowanie uszkodzonych plików – jak to zrobić?

Oprogramowanie skanera pozwala również użytkownikowi na ręczną korektę zasadniczych parametrów obrazu. Jest to przydatne głównie wtedy, gdy komputer i skaner, mimo zaawansowanych algorytmów programu skanującego, nie są w stanie prawidłowo rozpoznać materiału źródłowego. Tyczy się to w głównej mierze automatycznego wyboru kolorów, programowego i sprzętowego usuwaniu wad (np. zadrapania materiału, kurz) czy skanowanego rodzaju materiału (kartka, film fotograficzny, folia).

Skaner to bardzo przydatne urządzenie, dlatego też warto poświęcić chwilę na przestudiowanie jego możliwości, zarówno sprzętowych jak i programowych, aby móc wykorzystać to urządzenie jak najwydajniej i najefektywniej

Zobacz również: Jak działa systemowy Kosz i jak go skonfigurować?

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Oprogramowanie do skanowania – jak z niego korzystać i co ono oferuje?
Oprogramowanie do skanowania – jak z niego korzystać i co ono oferuje?

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama