| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Aplikacje przenośne w firmie – czy to się przydaje?

Aplikacje przenośne w firmie – czy to się przydaje?

Czym w ogóle są aplikacje przenośne? Aplikacje przenośne (z ang. portable applications) to programy, które można używać zaraz po rozpakowaniu bez konieczności instalacji. Ponadto, tego typu aplikacje nie zapisują żadnych informacji na dysku twardym komputera, do którego jest podłączony pendrive. Co jeszcze oferują takie aplikacje?

Aplikacje portale pozwalają nam zachować dużą anonimowość. Ponadto nie zaśmiecamy komputera niepotrzebnymi wpisami w rejestrze. Wszystkie ustawienia i zmiany poczynione w konfiguracji takiego programu zostają zapisane na pamięci USB. Podsumowując, możemy wyjąć pendrive z naszego komputera i przejść z aplikacją do innego urządzenia w firmie i od razu pracować. Oszczędza to dużo czasu.

Zobacz również: Jak działa systemowy Kosz i jak go skonfigurować?

Korzystanie z programów portable sprawia, że nie musimy przy okazji pracy na innym komputerze, ponownie konfigurować aplikacji, gdyż wszelkie ustawienia są zapisane w pamięci USB i przenoszą się za każdym razem, gdy przełączamy pendrive’a z komputera do komputera. Kolejnym plusem jest fakt, że programy portable mogą działać również na komputerach, na których nie dysponujemy uprawnieniami administratora, na przykład w pracy.

Znakomita większość aplikacji przenośnych to po prostu mobilne wersje popularnych, bezpłatnych programów. Zaliczają się do nic takie programy jak OpenOffice, Firefox, GIMP czy popularne komunikatory: Tlen, GG, AQQ etc. A gdzie szukać takich aplikacji? Oczywiście wystarczy wpisać w Google hasło „portable aplications” lub „aplikacje mobilne/przenośne” i z pewnością znajdziemy wiele stron oferujących tego typu rozwiązania. 

Zobacz również: Wirus Zimuse – jak działa i czy jest groźny?

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Aplikacje przenośne w firmie – czy to się przydaje?
Aplikacje przenośne w firmie – czy to się przydaje?

Biała lista podatników VAT59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Galt

Prawo, podatki, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »