reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak odnowić rekord rozruchowy MBR w systemie Windows XP i Vista?

Jak odnowić rekord rozruchowy MBR w systemie Windows XP i Vista?

Po ataku wirusa Zimuse, lub innego szkodnika, który atakuje sektor rozruchowy Windows, nawet popularny „format C:” nie zdaje egzaminu i konieczna jest nieco bardziej zaawansowana ingerencja. Poniżej pokazujemy, jak poradzić sobie z tym problemem w systemach Windows Vista i XP.

W pierwszym kroku włączamy komputer w celu zainicjowania systemu. Następnie umieszczamy dysk instalacyjny Windows Vista w napędzie i uruchamiamy ponownie komputer. Pamiętajmy, aby wszystkie dalej wskazane czynności wykonać podczas jednej sesji tzn. bez restartowania komputera. Gdy pojawi się okno wyboru języka, czasu, klawiatury etc, klikamy przycisk Dalej, a następnie wybieramy opcję „Napraw komputer”. W następnym kroku klikamy na nazwę systemu operacyjnego i następnie wybieramy opcję Dalej. W oknie dialogowym Opcje odzyskiwania systemu klikamy polecenie „Wiersz polecenia”. W odpowiednie miejsce wpisujemy: bootrec.exe/fixmbr, a następnie naciskamy klawisz ENTER. Zamykamy okno wiersza polecenia i uruchamiamy system ponownie.

Zobacz również: Tabnabbing – co to takiego i czy jest groźne?

W pierwszym kroku inicjujemy instalację systemu. Umieszczamy dysk instalacyjny systemu Windows XP w napędzie i włączamy ponownie komputer. Podobnie jak w przypadku Windowsa Vista, wszystkie poniższe czynności wykonujemy podczas jednej sesji, czyli bez restartowania komputera. W programie instalacyjnym wybieramy naprawę instalacji systemu, naciskając literę R. Kolejną opcją jest pole wyboru systemu, gdzie najczęściej widoczna jest wartość: C:\WINDOWS – (naciskamy 1 i potwierdzamy Enterem). Po pojawieniu się wiersza C:\WINDOWS> …dopisujemy fixmbr, tak aby całość wyglądała następująco: C:\WINDOWS>fixmbr. Wszystko potwierdzamy klawiszem Enter. Po pojawieniu się pytania „Czy na pewno chcesz zapisać nowy rekord MBR?” naciskamy literę „t” (lub „y” w wersji angielskiej systemu), a następnie potwierdzamy wybór klawiszem Enter. W C:\WINDOWS> wpisujemy exit czyli C:\WINDOWS>exit i potwierdzamy Enterem. 

Zobacz również: Jak stworzyć wirtualną drukarkę PDF?

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Koronczok

Sprzedaż Internetowa24

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama