Jak przeprowadzić przywracanie systemu przy użyciu nośnika instalacyjnego?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jeśli dotąd nie interesowaliśmy się tym, czy system Windows 7 tworzy punkty przywracania, możemy być spokojni, gdyż system Windows tworzy je automatyczne, np. przed instalacją krytycznych aktualizacji. Jeśli wcześniej nie wyłączyliśmy tej funkcji, jest szansa, że w przypadku awarii odzyskamy system sprzed kilku dni lub tygodni. Pamiętajmy jednak, że przywracając komputer do wcześniejszego stanu, nie usuniemy w ten sposób żadnych osobistych danych, jednak niektóre programy lub sprzęty mogą zostać odinstalowane. A jak skorzystać z przywracania systemu z płyty instalacyjnej Windows 7?
REKLAMA
W pierwszej kolejności umieszczamy płytę instalacyjną w napędzi i uruchamiamy ponownie komputer. Następnie wykonujemy rozruch z nośnika. Jeśli nic się nie dzieje, a system próbuje wystartować, wchodzimy do BIOS’u i szukamy opcji o nazwie First Boot Device. W niektórych płytach dana opcja może nosić inną nazwę. Po odszukaniu danej opcji wybieramy napęd, w którym znajduje się płyta instalacyjna. Dzięki temu komputer będzie startował z płyty, co uruchomi instalację systemu.
Zobacz również: Oprogramowanie do skanowania – jak z niego korzystać i co ono oferuje?
Jeśli rozruch z płyty działa prawidłowo, po ukazaniu się menu instalacyjnego Windows 7, wybieramy opcję Napraw komputer. Instalator wyszuka istniejące instalacje systemu Windows. Po zakończeniu tej czynności koniecznie upewnijmy się, że zaznaczony został Windows 7. Następnie klikamy na Przywracanie systemu w oknie Opcje odzyskiwania systemu. Po ukazaniu się okna Przywracanie systemu klikamy przycisk Dalej.
W następnym kroku zaznaczamy pole wyboru przy ustawieniu Pokaż więcej punktów przywracania. Następnie z listy wybieramy zapamiętany stan systemu, do którego zostanie przywrócony nasz komputer. Jeśli chcemy sprawdzić, które programy zostaną usunięte lub dodane po wykonaniu przywracania, klikamy na Skanuj w poszukiwaniu zależnych programów. Wszystko potwierdzamy przyciskiem Dalej oraz Zakończ.
Zobacz również: Jak działa systemowy Kosz i jak go skonfigurować?
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.