Jak dokonać wydruku książki z serwisu Google Books – przygotowanie do drukowania
REKLAMA
REKLAMA
Serwis Google Books to prężnie rozwijający się projekt, który skupia się na skanowaniu książek, cyfrowym konwertowaniu ich na obraz i przechowywaniu onlline. W serwisie dostępnych jest już miliony najróżniejszych tytułów, które można oglądać i czytać poprzez interfejs serwisu Google. Ponadto wiele książek, zarówno kompletnych jak i ich fragmentów, można pobrać i wydrukować całkowicie za darmo. Dowiedzmy się więc, jak znaleźć, obejrzeć, zapisać i wreszcie wydrukować książkę używając do tego celu aplikacji Google Books. Na początku przygotujmy się do drukowania, a w następnej części poradnika dowiemy się, jak wydrukować książkę pobraną z Google Books.
REKLAMA
Zobacz również: Jak ograniczyć zużycie prądu przez komputer?
REKLAMA
W pierwszym kroku odwiedzamy stronę Google Books za pomocą dowolnej przeglądarki. Następnie wyszukujemy interesującą nas książkę poprzez wpisanie jej tytułu w pasku wyszukiwania. Możemy również skorzystać z nawigacji tematycznej w panelu z lewej strony witryny. Wyniki wyszukiwania pojawią się na środku ekranu. Po wyszukaniu interesującego nas tytułu, klikamy na wybrany rezultat, aby go obejrzeć. Pamiętajmy, że nie wszystkie tytuły i edycje są dostępne do przeglądania w całości. Możemy również skorzystać z wyszukiwania zaawansowanego, które znajduje się na prawo od pola wyszukiwania. Dzięki tej opcji możemy ograniczyć wyniki do książek, które są dostępne w całości. W tym celu zaznaczamy opcję Tylko pełny widok (Full View Only).
Gdy już znaleźliśmy naszą książkę, klikamy na Pobierz (Download) na górnym pasku, aby pobrać wersję książki do drukowania. Następnie wybieramy między formatem PDF a EPUB, który jest otwartym formatem dla e-książek. Po wyborze formatu rozpocznie się pobieranie. Książki objęte ochroną przez prawa autorskie są zazwyczaj dostępne jedynie w wersji jedynie do przeglądania. Aby przeglądać tytuły chronione prawem autorskim, klikamy na przycisku Przeglądaj książkę (Preview The Book). Niestety należy liczyć się z tym, że nie będziemy mogli pobrać ani jednej strony z książki tego typu.
Zobacz również: Oprogramowanie do skanowania – jak z niego korzystać i co ono oferuje?
Po pobraniu pliku PDF otwieramy go w programie umożliwiającym jego wyświetlenie, na przykład w Adobe Reader. Na samym początku dokumentu zobaczymy instrukcje i pouczenie odnośnie legalności i prawa. Czytanie zarówno instrukcji, jak i pouczenia jest ważne, ale w końcu odnajdziesz informację, że jesteś odpowiedzialny za wszystko, co zostanie przez Ciebie wydrukowane w sposób opisanych w prawach autorskich. W następnej części poradnika dowiemy się, jak odpowiednio wydrukować taką książkę.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.