REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak dokonać wydruku książki z serwisu Google Books – przygotowanie do drukowania

Kamil Rogala
W serwisie Google Books dostępnych jest już miliony najróżniejszych tytułów.
W serwisie Google Books dostępnych jest już miliony najróżniejszych tytułów.

REKLAMA

REKLAMA

Od jakiegoś czasu działa serwis Google Books. Usługa dopiero się rozwija, ale już teraz pozwala użytkownikowi na przeglądanie pokaźnego zbioru książek w formie elektronicznej. Jednak jak doskonale wiemy, czytanie książek na komputerze nie należy do przyjemności, męczy również oczy. Czytanie książek „smakuje” najlepiej w fotelu lub łóżku. Na szczęście jednak istnieje możliwość wydrukowania jednego z dostępnych tytułów. Jak to zrobić?

Serwis Google Books to prężnie rozwijający się projekt, który skupia się na skanowaniu książek, cyfrowym konwertowaniu ich na obraz i przechowywaniu onlline. W serwisie dostępnych jest już miliony najróżniejszych tytułów, które można oglądać i czytać poprzez interfejs serwisu Google. Ponadto wiele książek, zarówno kompletnych jak i ich fragmentów, można pobrać i wydrukować całkowicie za darmo. Dowiedzmy się więc, jak znaleźć, obejrzeć, zapisać i wreszcie wydrukować książkę używając do tego celu aplikacji Google Books. Na początku przygotujmy się do drukowania, a w następnej części poradnika dowiemy się, jak wydrukować książkę pobraną z Google Books.

REKLAMA

Zobacz również: Jak ograniczyć zużycie prądu przez komputer?

REKLAMA

W pierwszym kroku odwiedzamy stronę Google Books za pomocą dowolnej przeglądarki. Następnie wyszukujemy interesującą nas książkę poprzez wpisanie jej tytułu w pasku wyszukiwania. Możemy również skorzystać z nawigacji tematycznej w panelu z lewej strony witryny. Wyniki wyszukiwania pojawią się na środku ekranu. Po wyszukaniu interesującego nas tytułu, klikamy na wybrany rezultat, aby go obejrzeć. Pamiętajmy, że nie wszystkie tytuły i edycje są dostępne do przeglądania w całości. Możemy również skorzystać z wyszukiwania zaawansowanego, które znajduje się na prawo od pola wyszukiwania. Dzięki tej opcji możemy ograniczyć wyniki do książek, które są dostępne w całości. W tym celu zaznaczamy opcję Tylko pełny widok (Full View Only).

Gdy już znaleźliśmy naszą książkę, klikamy na Pobierz (Download) na górnym pasku, aby pobrać wersję książki do drukowania. Następnie wybieramy między formatem PDF a EPUB, który jest otwartym formatem dla e-książek. Po wyborze formatu rozpocznie się pobieranie. Książki objęte ochroną przez prawa autorskie są zazwyczaj dostępne jedynie w wersji jedynie do przeglądania. Aby przeglądać tytuły chronione prawem autorskim, klikamy na przycisku Przeglądaj książkę (Preview The Book). Niestety należy liczyć się z tym, że nie będziemy mogli pobrać ani jednej strony z książki tego typu.

Zobacz również: Oprogramowanie do skanowania – jak z niego korzystać i co ono oferuje?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Po pobraniu pliku PDF otwieramy go w programie umożliwiającym jego wyświetlenie, na przykład w Adobe Reader. Na samym początku dokumentu zobaczymy instrukcje i pouczenie odnośnie legalności i prawa. Czytanie zarówno instrukcji, jak i pouczenia jest ważne, ale w końcu odnajdziesz informację, że jesteś odpowiedzialny za wszystko, co zostanie przez Ciebie wydrukowane w sposób opisanych w prawach autorskich. W następnej części poradnika dowiemy się, jak odpowiednio wydrukować taką książkę.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy zbyt beztrosko podchodzą do cyberkryminalistów?

Firmy lekkomyślnie podchodzą do kwestii cyberbezpieczeństwa? Z raportu „State of Enterprise Cyber Risk in the Age of AI 2024” wynika. że co dziesiąta firma nigdy nie przeprowadziła audytu swoich systemów, a połowa sprawdza zabezpieczenia raz w tygodniu lub rzadziej. A aż 65 proc. firm działa na podstawie przestarzałych, co najmniej dwuletnich, planów. 

ZPP chce zmian w akcyzie na wyroby tytoniowe i e-papierosy

Przedsiębiorcy są zaskoczeni nieoczekiwaną zmianą przepisów podatkowych dotyczących akcyzy na wyroby tytoniowe. Przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców alarmują, że zmiany wprowadzane są w niewłaściwy sposób. Mają swoje propozycje. 

Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów

16 października w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy na debatę „Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów”.

MRiRW: Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r.

Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane zostały projekty rozporządzeń określających stawki poszczególnych płatności bezpośrednich podstawowych oraz ekoschematów obszarowych (bez ekoschematu Dobrostan zwierząt).

REKLAMA

Liderzy Eksportu nagrodzeni podczas Gali PAIH Forum Biznesu

Najlepsi polscy eksporterzy wyłonieni. Za nami rozdanie nagród Lidera Eksportu PAIH. Wyróżnienia w czterech kategoriach były kluczowymi punktami gali, która zakończyła pierwszy dzień trwającego PAIH Forum Biznesu.

PAIH Forum Biznesu 2024 wystartowało!

Rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców, reprezentantów regionów i instytucji rozwoju, czyli PAIH Forum Biznesu 2024. Na wydarzenie zarejestrowało się łącznie niemal 5000 osób, a już pierwszy dzień imprezy zgromadził na PGE Narodowym setki firm z sektora MŚP, dziesiątki przedstawicieli świata polityki i nauki oraz licznych ekspertów PAIH i innych instytucji otoczenia biznesu. Warszawa stała się właśnie centrum polskiej przedsiębiorczości.

Emigracja zarobkowa. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści?

Emigracja zarobkowa na świecie. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści? W tym roku na podium znalazła się Australia, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Kanadę. A gdzie można znaleźć najwięcej specjalistów z Polski? 

Jak ulga na ekspansję wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków?

Ulga na ekspansję, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorców w zwiększaniu przychodów ze sprzedaży produktów, szczególnie poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki. Mimo że ulga na ekspansję pozwala zaoszczędzić do 190 tys. złotych rocznie, w praktyce okazała się mało popularna – w 2022 roku skorzystało z niej jedynie 224 podatników CIT. To pokazuje, że pomimo potencjalnie dużych korzyści, ulga wciąż nie cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

REKLAMA

Fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną? Ekspertka krytycznie o planach Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych od 2025 r. Zdaniem ekspertki dr Anny Marii Panasiuk proponowane przez resort finansów zmiany idą za daleko, a ich wprowadzenie może doprowadzić do tego, że fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną.

Rewolucja w VAT dla małych podatników: nowe zwolnienie podmiotowe daje korzyść w obrotach z zagranicą

To będzie rewolucyjna nowelizacja ustawy VAT. Teraz nawet niewielka sprzedaż zagranicę np. przez platformę internetową wymusza płacenie VAT – formalnie nawet od osób nie prowadzących działalność gospodarczą i fiskus może skutecznie podatku dochodzić.

REKLAMA