REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak dokonać wydruku książki z serwisu Google Books – przygotowanie do drukowania

Kamil Rogala
W serwisie Google Books dostępnych jest już miliony najróżniejszych tytułów.
W serwisie Google Books dostępnych jest już miliony najróżniejszych tytułów.

REKLAMA

REKLAMA

Od jakiegoś czasu działa serwis Google Books. Usługa dopiero się rozwija, ale już teraz pozwala użytkownikowi na przeglądanie pokaźnego zbioru książek w formie elektronicznej. Jednak jak doskonale wiemy, czytanie książek na komputerze nie należy do przyjemności, męczy również oczy. Czytanie książek „smakuje” najlepiej w fotelu lub łóżku. Na szczęście jednak istnieje możliwość wydrukowania jednego z dostępnych tytułów. Jak to zrobić?

Serwis Google Books to prężnie rozwijający się projekt, który skupia się na skanowaniu książek, cyfrowym konwertowaniu ich na obraz i przechowywaniu onlline. W serwisie dostępnych jest już miliony najróżniejszych tytułów, które można oglądać i czytać poprzez interfejs serwisu Google. Ponadto wiele książek, zarówno kompletnych jak i ich fragmentów, można pobrać i wydrukować całkowicie za darmo. Dowiedzmy się więc, jak znaleźć, obejrzeć, zapisać i wreszcie wydrukować książkę używając do tego celu aplikacji Google Books. Na początku przygotujmy się do drukowania, a w następnej części poradnika dowiemy się, jak wydrukować książkę pobraną z Google Books.

REKLAMA

Zobacz również: Jak ograniczyć zużycie prądu przez komputer?

REKLAMA

W pierwszym kroku odwiedzamy stronę Google Books za pomocą dowolnej przeglądarki. Następnie wyszukujemy interesującą nas książkę poprzez wpisanie jej tytułu w pasku wyszukiwania. Możemy również skorzystać z nawigacji tematycznej w panelu z lewej strony witryny. Wyniki wyszukiwania pojawią się na środku ekranu. Po wyszukaniu interesującego nas tytułu, klikamy na wybrany rezultat, aby go obejrzeć. Pamiętajmy, że nie wszystkie tytuły i edycje są dostępne do przeglądania w całości. Możemy również skorzystać z wyszukiwania zaawansowanego, które znajduje się na prawo od pola wyszukiwania. Dzięki tej opcji możemy ograniczyć wyniki do książek, które są dostępne w całości. W tym celu zaznaczamy opcję Tylko pełny widok (Full View Only).

Gdy już znaleźliśmy naszą książkę, klikamy na Pobierz (Download) na górnym pasku, aby pobrać wersję książki do drukowania. Następnie wybieramy między formatem PDF a EPUB, który jest otwartym formatem dla e-książek. Po wyborze formatu rozpocznie się pobieranie. Książki objęte ochroną przez prawa autorskie są zazwyczaj dostępne jedynie w wersji jedynie do przeglądania. Aby przeglądać tytuły chronione prawem autorskim, klikamy na przycisku Przeglądaj książkę (Preview The Book). Niestety należy liczyć się z tym, że nie będziemy mogli pobrać ani jednej strony z książki tego typu.

Zobacz również: Oprogramowanie do skanowania – jak z niego korzystać i co ono oferuje?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Po pobraniu pliku PDF otwieramy go w programie umożliwiającym jego wyświetlenie, na przykład w Adobe Reader. Na samym początku dokumentu zobaczymy instrukcje i pouczenie odnośnie legalności i prawa. Czytanie zarówno instrukcji, jak i pouczenia jest ważne, ale w końcu odnajdziesz informację, że jesteś odpowiedzialny za wszystko, co zostanie przez Ciebie wydrukowane w sposób opisanych w prawach autorskich. W następnej części poradnika dowiemy się, jak odpowiednio wydrukować taką książkę.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA