REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Serwer wirtualny jako usługa hostingowa – na co zwracać uwagę?

Kamil Rogala

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszych czasach firmowa strona internetowa jest fundamentem firmy. Ciężko zaistnieć na rynku tradycyjnym nie istniejąc na rynku wirtualnym, szczególnie, jeśli firma oferuje usługi lub towary. W związku z tym, niezbędna jest strona WWW, a jeśli chcemy zbudować solidną stronę internetową, niezbędny do tego jest odpowiedni hosting. Alternatywą dla tradycyjnego hostingu, jest serwer wirtualny.

Obecnie najbardziej rozpowszechnioną usługą hostingową jest serwer wirtualny. Wybierając tą formę hostingu, w zamian otrzymujemy przestrzeń dyskową, którą możemy podzielić na bazy danych, stronę internetową, skrzynki poczty elektronicznej, serwer FTP i inne usługi, które będą nam niezbędne. Ponadto, do każdego serwera możemy przypisać jedną lub więcej zarejestrowanych domen internetowych. A jak jest z obsługą? Czy to jest trudne? Oczywiście, że nie, gdyż zarządzanie stroną i serwerem odbywa się z poziomu wygodnego i przystępnego panelu administracyjnego, do którego mamy dostęp przez przeglądarkę internetową.

REKLAMA

Zobacz również: Jak wybrać przenośną mysz do notebooka?

REKLAMA

Wybierając serwer wirtualny, obok pojemności konta, jakim charakteryzuje się dany serwer, warto zwrócić uwagę na to, jak duży jest dzienny lub okresowy limit transfery danych. Limit ten wskazuje, ile danych można przesłać z i do Internetu, udostępniając strony WWW, korzystając z poczty czy usług FTP. Warto pamiętać, że usługodawcy hostingowi ustalają limity transferu na poziomie wystarczającym do obsługi firmowego serwisu WWW i skrzynek e-mail. Jednak jeśli chcemy korzystać z serwera nieco intensywniej, na przykład uruchomić jakiś serwis, musimy zdecydować się na dużo bardziej zaawansowane rozwiązania.

Warto również zwrócić uwagę na to, jakie bazy danych zawiera konkretny hosting. Jest to bardzo ważne, gdyż zależy od tego zależy, jakie aplikacje będą działały na danym serwerze. I tak, w zależności od oferowanej platformy, do wyboru mamy bazy MySQL, PostgreSQL (Linux/Unix) oraz Microsoft SQL Server i lokalne bazy Microsoft Access pod Windows. Dostawcy hostingu ograniczają liczbę zakładanych baz oraz rozmiar pojedynczej bazy. Przed wyborem hostingu na dłuższy czas, warto upewnić się, że w przyszłości nie będzie on sprawiał problemów. 

Zobacz również: Naprawa i identyfikowanie uszkodzonych plików – jak to zrobić?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Które branże skontroluje UODO? Znamy plan na 2025 rok

W 2025 r. kontrolerzy Urzędu Ochrony Danych Osobowych skupią się m.in. na bezpieczeństwie danych medycznych i przetwarzaniu danych dzieci. Plan kontroli uwzględnia te sektory, w których coraz częściej pojawiają się zagrożenia oraz te, które społeczne zainteresowanie.

Handel, budownictwo, transport – kolejny rok rośnie liczba firm, które mają kłopoty z utrzymanie się na rynku i bankrutują lub wchodzą w restrukturyzację

Kolejny rok z rzędu rośnie liczba firm, które ogłosiły upadłość. Trend wzrostowy dotyczy także przedsiębiorstw, które próbują ratować swój byt w procesie restrukturyzacji. Na rynku jest równie źle jak w okresie pandemii Covid.

Jak w 2025 roku przejść na samozatrudnienie, założyć własną firmę i rozpocząć działalność gospodarczą

Na rynku nie brakuje ofert pracy – i etatowej, i na podstawie umów cywilnych. Jednak indywidualna działalność gospodarcza czy też uruchomienie własnej firmy w jakiejkolwiek innej formie wciąż jest ciekawą alternatywą. Zwłaszcza dla osób przedsiębiorczych, mających pomysł na produkt, którym można podbić rynek, nawet choćby w jakiejś małej niszy.

Nowe stawki opłaty rocznej i rejestrowej BDO w 2025 r.

Od 1 stycznia 2025 r. wzrosły stawki opłaty rejestrowej i opłaty rocznej. Ile obecnie wynoszą? Kto uiszcza opłaty BDO i w jakim terminie?

REKLAMA

Zostało kilka dni na rozliczenie z ZUS wakacji składkowych w grudniu 2024. Uwaga na nowe formularze

W styczniu przedsiębiorcy rozliczą pierwsze wakacje składkowe ZUS. Dla przypomnienia, przekazanie deklaracji i zapłata składek ZUS powinno nastąpić w przypadku mikroprzedsiębiorców do 20. dnia następnego miesiąca po miesiącu, którego dotyczy rozliczenie

Aż 25 proc. mężczyzn i jedynie 3 proc. kobiet chciałoby prowadzić firmę w branży IT

Aż 44 proc. polskich przedsiębiorczyń korzysta lub chce zacząć korzystać ze sztucznej inteligencji – AI w codziennej pracy. Generalnie jednak do prowadzenia firm w branży IT jest chętnych zdecydowanie mniej kobiet niż mężczyzn.

Zgodność z prawem i standardami. Przykłady dobrych praktyk w compliance

Compliance stało się nieodłącznym elementem zarządzania każdą odpowiedzialną organizacją. Choć pojęcie to bywa różnie używane, jego istota jest jasna: chodzi o zapewnienie, że firma działa zgodnie z przepisami prawa, regulacjami branżowymi oraz wewnętrznymi zasadami i procedurami. Compliance jest więc fundamentem odpowiedzialności prawnej i etycznej w biznesie, ale jego zastosowanie może się różnić w zależności od branży, regionu, a także charakteru działalności firmy.

Dwa ważne terminy dla przedsiębiorców. Z czym księgowi muszą zdążyć przed końcem stycznia

Najbliższe tygodnie nie dadzą księgowym wytchnienia - terminy. Maraton obowiązków rozliczeniowych za 2024 rok rozpoczyna wystawienie formularzy PIT-11. Są sporym wyzwaniem zarówno dla księgowych, jak i płatników – zawierają szereg danych dochodowych istotnych dla prawidłowego rozliczenia podatników, a jednocześnie czas na ich wystawienie jest bardzo krótki.

REKLAMA

Pozytywne oceny na Facebooku oraz opinie influencerów znacząco zwiększają sprzedaż

Social media odgrywają coraz większą rolę w skutecznym marketingu. Choć niemal trzy czwarte Polaków nie kupuje bezpośrednio na tych platformach, to polecenia znajomych, influencerów i testerów odgrywają coraz większą rolę przy decyzjach zakupowych.

Najmniejsze firmy coraz gorzej oceniają koniunkturę gospodarczą. Obawiają się spadku sprzedaży swoich produktów i redukują plany inwestycyjne

Jaka koniunktura? Dynamika polskiego wzrostu gospodarczego od dekad opiera się na najmniejszych firmach, które najłatwiej dostosowują się do zmieniającej się rzeczywistości.

REKLAMA