REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-marketing, E-firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wyszukujemy i usuwamy stare pliki (Windows)

System operacyjny Windows z każdą kolejną edycją zajmuje coraz więcej miejsca. Jeśli chcemy zobaczyć jakie pliki nie były przez dłuższy czas używane i je usunąć musimy niestety użyć dodatkowego programu. Eksplorator Windows nie zapewnia nam takiej funkcjonalności, a zestawienie to jest nam niezbędne żeby usunąć wszystkie stare pliki, które od dawna nie są nam potrzebne.

Jak uruchomić program z uprawnieniami administratora (Windows 7)

Instalowane przez nas programy mają coraz więcej funkcji i zabezpieczeń. W efekcie stajemy przed koniecznością uruchamiania ich z konta z uprawnieniami administratora. Tradycyjnie jest to dość czasochłonne, dlatego pokażemy sposób jak szybciej i wygodniej rozwiązać ten problem.

Po co prowadzone są bazy Whois

Musisz wiedzieć, że w sieci istnieją miliony witryn internetowych, których treść zależy w całości od jej twórców. Wszystkie dane odnoszące się do adresów WWW gromadzone są przez operatorów. Część informacji publikowana jest natomiast w bazach Whois, gdzie każdy ma możliwość zapoznania się z nimi.

Domeny dla firm z sektora MSP

Pierwszym krokiem promocji firmy w Internecie, jest wybór adresu dla strony WWW. Odpowiedni wybór nazwy domeny przynosi firmie wymierne korzyści zarówno wizerunkowe, jak i sprzedażowe.

REKLAMA

Czy warto zarejestrować domenę globalną

Co to jest domena globalna? Jaka korzyść płynie z rejestracji domeny globalnej dla Twojej firmy. Czy jej rejestracja jest tylko korzystna dla firm działających na rynku zagranicznym? Więcej informacji znajdziesz w poniższym artykule.

VNP Secret - niszczarka plików

Aplikacja oprócz tego, że jest skuteczną niszczarką plików posiada również moduł szyfrowania. Korzysta z mechanizmu TRAp, który stanowi jeden z najlepszy algorytmów dostępnych w tego typu programach.

Dabster - szyfrowanie w postaci obrazów

Niewielki program służący do szyfrowania wszystkich rodzajów plików. Do wyboru mamy trzy różne algorytmy o zmiennej sile szyfru. Polecany wszystkim, którzy przesyłają za pomocą poczty elektronicznej ważne dane, których treść nie powinna dostać się do osób trzecich.

Weryfikacja funkcji Internet Explorera

Przeglądarka Microsoftu, wyposażona została w wiele różnych funkcji. Niestety nie wszystkie są przydatne, a część zdecydowanie przeszkadza wygodnie używać IE. Wszystkie niepotrzebne z naszego punktu widzenia funkcje możemy usunąć za pomocą rejestru systemu.

REKLAMA

Odtwarzanie plików WMV (Firefox)

Choć obecnie większość klipów w sieci jest we flashu, to zdarzają się wyjątki z którymi nawet Firefox ma problemy. Są to np. filmy w formacie Windows Media Video, które nie odtwarzają się mimo zainstalowanego w systemie programu Windows Media Player. Odpowiedź jest prosta – potrzebujemy wtyczki.

Internet bez myszy (Firefox)

Internet mobilny zyskuje coraz większą popularność. Telefony są jednak dla wielu z nas zbyt małe do surfowania w sieci. Najwygodniejsze rozwiązania to nadal notebooki i ich mniejsi bracia czyli netbooki. Przewijanie stron za pomocą panelu dotykowego jest niewygodne, ale możemy zaprogramować Firefoxa tak, aby móc korzystać z klawiatury.

Wygodne przeglądanie stron (Firefox)

Współczesne serwisy internetowe mają po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt podstron. Przechodzenie między nimi za pomocą klawiszy nawigacyjnych Dalej i Wstecz tracimy sporo czasu. Strony i tak łądują się od razu więc może należy znaleźć sposób na automatyzację tych poleceń?

Przechowalnia zakładek w Internecie ( Firefox, Internet Explorer)

Gdy pracujemy na kilku komputerach ( w pracy, domu, na studiach) nie mamy zazwyczaj dostępu do naszych zakładek, tak potrzebnych podczas surfowania po Internecie. Na szczęście jest narzędzie, które pozwala zarządzać zakładkami w kilku komputerach.

Jak chronić się przed autorami złośliwych witryn? (Firefox, Internet Explorer)

Tiny URL to stosunkowo nowa usługa, która zmienia długie adresy internetowe, w krótsze i znacznie prostsze. Niestety każdy kij ma dwa końce – cyberprzestępcy wykorzystują skracanie adresów do przekserowania nieświadomych internautów na specjalnie przygotowane przez siebie strony. Tak spreparowane witryny pełne są wirusów, Trojanów i innego złośliwego oprogramowania. Poznajmy sposoby obrony.

Sortowanie zakładek (Firefox)

Firefox pozwala nam zdefiniować nowe zakładki bez przypisywania do nich folderów. Niestety szukając później takiej zakładki pojawia się nie lada problem. Można jednak temu zaradzić.

Zmieniamy nagłówek przeglądarki (Firefox)

Niedawno miała miejsce premiera nowej wersji przeglądarki Firefox. Nie każdy internauta wie,ale ma ona wbudowane narzędzie (tak jak wszystkie inne przeglądarki) które informuje portal z jakiego programu korzystamy. Dzięki szybkiej sztuczce możemy usunąć ten ślad jaki pozostawiamy po sobie w sieci.

Bezpieczne hasła (Firefox)

Hasło, które nosi znamiona bezpiecznego z pewnością powinno być ciągiem przypadkowych i cyfr (dużych i małych). Najgorszym rozwiązaniem są same cyfry, imiona lub Inne znane wyrazy, które sprawiają, że hasło jest podatne na ataki słownikowe.

Firmowy serwer - jak go wykorzystać

Nie ulega wątpliwości, że serwer jest to niezbędne narzędzie pracy w każdym nowoczesnym przedsiębiorstwie. To, w jakim stopniu zostanie wykorzystany potencjał hostingu, zależy od potrzeb firmy.  Wbrew ogólnym opiniom, serwer nie tylko udostępnia firmowe strony WWW przeglądarkom internetowym, ale także usprawnia pracę oraz zwiększa jakość komunikacji na linii klient – firma.

Bezpieczeństwo, czy wygoda użytkowania (Firefox)

Należy pamiętać, że ukryte hasła są zakryte tylko przed naszym wzrokiem. Jest to powodowane bezpieczeństwem używania komputera w miejscu publicznym. Przeglądarka ( w tym wypadku Firefox) ma je zapisane, a ponadto wysyła je nieszyfrowane jako zwykły tekst.

Skróty klawiaturowe (Firefox)

Z przeglądarek internetowych korzystamy dzisiaj wszyscy, wydłuża się również czas spędzany przez nas w Internecie. W takiej sytuacji warto zdecydować się na jeden program do przeglądania i opanować jego interfejs tak aby szybko i sprawnie przemierzać globalną sieć. Oto kilka skrótów klawiaturowych do przeglądarki Mozilla Firefox.

Co zrobić, gdy firmowy serwis nie działa - kilka porad

Strona WWW to niewątpliwie idealne narzędzie do prowadzenia działań promocyjnych - niedrogie, stwarzające ogromne możliwości, mogące pomieścić niezliczoną ilość informacji. Jak zatem zareagować w momencie, gdy z niewyjaśnionych przyczyn funkcjonowanie firmowego serwisu zostaje zawieszone?

Panel konfiguracyjny (Opera)

Wszyscy słyszeli, że wpisanie w pasku Firefoksa adresu "about:config" otwiera panel, z poziomu którego możliwa jest zmiana parametrów przeglądarki. Mało kto jednak pamięta, że w Operze funkcjonują bardzo podobne adresy.

Wizytówka firmy na Google Maps

Dla wszystkich firm, które nie posiadają jeszcze własnej strony WWW, a chciałyby zaistnieć aktywnie w Internecie, możliwe jest stworzenie wizytówki firmy w Google.

Serwer dla firmy a parametry bezpieczeństwa

Strona internetowa pełni funkcję wirtualnego biura, dlatego też zanim przedsiębiorca ostatecznie wybierze serwer dla firmowej strony WWW, warto aby zapoznał się z parametrami bezpieczeństwa usługi.

Skróty klawiaturowe do GMaila

GMail – jeden z flagowych produktów Google dysponuje bardzo wygodnym interfejsem, dla wielu użytkowników lepszym niż klienci pocztowi typu Outlook Express. Jeśli również korzystamy z gmaila, poprzez przeglądarkę internetową warto poznać kilka skrótów, które przyspieszą poruszanie się po skrzynce, i umożliwią obsługę bez sięgania do myszki.

Eksport skrzynek (MS Outlook)

Jeśli nasza elektroniczna korespondencja ma dla nas jakąś wartość, to powinniśmy zadbać o jej systematyczną archiwizację. Pliki te przydadzą nam się w razie awarii komputera, czy przesiadki na nowszy sprzęt.

Przyspieszamy system (Windows XP)

Każdy kto chce bez dokupywania sprzętu przyspieszyć system, a nie boi się ingerowania w rejestr systemu może za pomocą tego triku nieco poprawić wydajność swojego XP, i przyspieszyć proces uruchamiania.

Przywracamy ikony na pulpit (Windows XP)

Oto sztuczka, która pozwoli Ci przywrócić znajome ikony. Chodzi o Mój komputer, Kosz czy moje miejsca sieciowe, które po zainstalowaniu Windows XP są widoczne tylko w menu Start.

System zwalnia (Windows XP)

Niestety spowolnienie działania i uruchamiania systemu Windows XP to normalna kolej rzeczy gdy eksploatujemy go już jakiś czas. W tym wypadku można wykonać kilka opisanych niżej kroków.

Wyłączamy przywracanie systemu (Windows XP)

Jeśli chcesz zwiększyć trochę ilość wolnego miejsca na dysku i poprawić wydajność, kosztem bezpieczeństwa danych (wyłączamy przywracanie systemu) to zapraszamy do naszej porady.

Jak wyłączyć podpowiedzi (Windows XP)

Systemy operacyjne są coraz bardziej przyjazne użytkownikom. Tak przynajmniej jest w założeniu ich twórców. Większość z nas jednak nie lubi systemowych podpowiedzi, lub pojawiających się animowanych doradców znanych z pakietu Office. Jeśli należysz do tej grupy skorzystaj z tej porady i usuń je.

Usuwamy Maseengera (Windows XP)

W Polsce stosunkowo niewielki procent użytkowników systemu Windows XP korzysta z programu Windows Messenger. Jest on instalowany wraz z systemem jak IE czy WMP. Jeśłi szczególnie nas irytuje możemy go odinstalować, choć to trochę skomplikowane.

Wyłączamy biblioteki DLL (Windows XP)

Ciąg dalszy porad dotyczących optymalizacji Windowsa XP. Tym razem sposobem na przyspieszenie działania naszego XP możemy być wyłączenie funkcji zarządzania pamięcią. Biblioteki DLL zostają w pamięci jeszcze jakiś czas po wyłączeniu programu, dzięki tej wiedzy korzystając z poniższej porady możemy zwiększyć wydajność systemu.

Jak uruchomić starsze programy w XP (Windows XP)

System Windows XP był pierwszym systemem, z rodziny Windows zupełnie niezależnym od DOS-a. W wyniku tej rewolucji wiele starszych aplikacji stwarza problemy podczas prób ich uruchomienia. Jeśli masz z tym kłopot spróbuj poniższej metody.

Ustawianie wirtualnej pamięci (Windows XP)

Poszukując sposobów na przyspieszenie naszego Windowsa warto spróbować dokonać zmian w ustawieniach pamięci wirtualnej. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na optymalizację.

Szybszy start (Windows XP)

Jeśli minął już jakiś czas od kiedy instalowaliśmy naszego Windowsa, możemy bez wątpienia odczuć, że wydłużył się czas jego uruchamiania. Związane jest to z kilkoma czynnikami, jednym z najistotniejszych jest szereg aplikacji startujących wraz z systemem. Pora im się przyjrzeć i usunąć te z których nie korzystamy.

Szybszy XP (Windows XP)

Jest wiele sposobów na poprawienie wydajności Windows XP. Jednym z nich jest wyłączenie opcji wyszukiwania plików, ukrytej pod ikonami partycji.

Za dużo ikon na pulpicie ( Windows XP)

Instalując dużo aplikacji w systemie Windows szybko zapełnimy nasz pulpit. Efektem będzie spowolniona praca komputera, nie mówiąc już o problemach z odnalezieniem właściwego programu. Jeśli chcesz zachować większość skrótów możesz posegregować je w katalogi.

Udostępnianie napędu CD/DVD (Windows XP/Vista)

Netbooki stały się poważnym konkurentem dla swoich większych braci. Z danych z roku 2009 wynika, że na całym świecie sprzedało się ich ponad 25 milionów. Jednym z mankamentów tak mobilnego sprzętu jest brak napędu optycznego. Co więc jeśli chcemy zainstalować jakiś program z płyty na netbooku ? Możemy kupić zewnętrzny napęd na USB lub podłączyć na chwile inny komputer wyposażony w takie urządzenie.

Slow motion czyli film ze zdjęć ( Windows Movie Maker)

Jeśli chcemy szczególnie atrakcyjnie przedstawić komuś nasze fotografie najlepiej zrobić z nich film, który w przeciwieństwie do prezentacji od momentu uruchomienia będzie działał sam. Z pomocą przychodzi nam znany Windows Movie Maker, który szybko przetworzy zdjęcia na krótki film.

Szybkie przeliczanie jednostek (Word 2003/2007)

Każdy z nas kto miał do czynienia z tekstami angielskimi wie jaki problem stanowią ich jednostki miar i wag. Jeśli musimy taki tekst przetłumaczyć, a nie mamy w głowie wzorów na przeliczanie możemy skorzystać z funkcji Worda.

Formuła i tekst w jednej komórce (Excel 2003/2007)

W pojedynczej komórce arkusza kalkulacyjnego możemy wpisać formułę lub tekst. A co jeśli potrzebujemy ich obu, najlepiej razem. Możemy to zrobić, postępując zgodnie z poniższą instrukcją.

Formatujemy znaki do kolumny arkusza (Excel 2003/2007)

Chyba każdemu kto pracuje z Excelem zdarzyło się, że wpisywany tekst nie mieścił się w komórce arkusza. Możemy co prawda ją rozciągnąć ale nie zawsze spełnia to nasze oczekiwania. Jest na szczęście inny sposób.

Zamiana liter dysków (Windows XP/Vista/ 7)

Jeśli chcemy aby nasze partycje oznaczone były innymi literami niż te, które standardowo dobiera Windows, wystarczy że poświęcimy na zmianę ustawień kilka minut. Przydaję się to gdy podłączamy często kilka urządzeń jak aparat, pendrive lub dysk zewnętrzny.

Jak sprawdzić adres MAC (Windows XP / Vista / 7)

Instalując w domu Wi-Fi musimy uzupełnić system o pewne dane – innymi słowy skonfigurować router. Jedną z najważniejszych informacji jest adres MAC, unikatowy dla każdego użytkownika. Sprawdzić możemy go bardzo łatwo poprzez polecenie uruchom.

Wyłączamy dwukrotne klikanie (Windows XP/ Vista/7)

System Windows przyzwyczaił nas od samego początku do podwójnego klikania. Niestety dzisiaj większość internautów korzysta z komputerów przenośnych, a używając touchpada wygodniej jest klikać raz. Jeśli chcemy możemy dokonać zmian w ustawieniach i skonfigurować tak, aby działał szybko i sprawnie.

Usuwamy równoległy system (Windows XP/Vista/7)

Zdarza się, że mamy zainstalowane na komputerze dwa systemy operacyjne. Często ten drugi instalujemy aby wypróbować nowe rozwiązania (np. Windows 7). Jeśli podejmiemy decyzję jakiego systemu używać, usuwając dla wygody ten drugi nie musimy wcale formatować dysku. Możemy usunąć tylko jeden z nic bez wykonywania zbędnych operacji.

Firmowy blog

Poznawszy szczegóły dotyczące blogów i związane z nimi możliwości, prawdopodobnie się zastanawiasz, w jaki sposób mogą one pomóc Twojej firmie. Jak dzięki nim możesz stać się zauważalny?

Jak napisać regulamin sklepu internetowego? – postanowienia końcowe

W końcowej części regulaminu powinny znaleźć się zapisy dotyczące min. momentu jego wejścia w życie, czasu obowiązywania, sposobu wprowadzenia ewentualnych zmian oraz kwestii rozstrzygania sporów, które mogą powstać na gruncie stosunku łączącego przedsiębiorcę z konsumentem.

Jak napisać regulamin sklepu internetowego? – ochrona prywatności i danych osobowych

Dane osobowe użytkowników Internetu stały się „towarem” o dużym znaczeniu ekonomicznym. Przedsiębiorcy coraz częściej przetwarzają dane w celach marketingowych. W związku z tym powstaje szczególna potrzeba ochrony danych konsumentów dokonujących zakupów w sieci. W regulaminie sklepu internetowego powinny znaleźć się podstawowe informacje formalno-prawne dotyczące min. tego przez kogo (adres siedziby i pełna nazwa przedsiębiorcy) i w jakim celu dane będą przetwarzane, informacji na temat prawa dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, dobrowolności albo obowiązku podania danych oraz tego czy dane będą udostępniane innym podmiotom.

Jak napisać regulamin sklepu internetowego? – odstąpienie od umowy i zwrot towaru (reklamacje)

Przepisy dotyczące umów zawieranych na odległość charakteryzują się wzmożoną ochroną praw konsumenta. Konsumentowi, który nie może przed zawarciem umowy zapoznać się z kupowanym towarem przyznane są specjalne uprawnienia. Po pierwsze, może on odstąpić od umowy bez podania przyczyny. Po drugie ma on prawo do zwrotu towaru gdy jest on niezgodny z umową. Przedsiębiorca powinien poinformować konsumenta o tych prawach. Poniżej opisano na czym one polegają i jak przedsiębiorca powinien dać wyraz ich poszanowania redagując postanowienia regulaminu.

REKLAMA