REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Serwer dla firmy a parametry bezpieczeństwa

Beata Masór
nokia booklet
nokia booklet

REKLAMA

REKLAMA

Strona internetowa pełni funkcję wirtualnego biura, dlatego też zanim przedsiębiorca ostatecznie wybierze serwer dla firmowej strony WWW, warto aby zapoznał się z parametrami bezpieczeństwa usługi.

Jawność parametrów znacząco ułatwia przemyślany wybór takiej usługi oraz wykorzystanie jej w pełni. Przekroczenie przez zleceniodawcę parametrów zazwyczaj skutkuje zablokowaniem usługi. Przedsiębiorstwa ponoszą więc straty spowodowane ograniczeniami, o których nie były poinformowane. 

REKLAMA

Zabezpieczenia i filtry

Zapisy o zabezpieczeniach antywirusowych oraz antyspamowych powinny znajdować się zarówno w umowie, jak i opisie usługi. Jest to ważne, gdyż gwarantuje ochronę firmowych danych przed niepożądanymi działaniami z zewnątrz.

Jednak czynniki zewnętrzne (np. wirusy) nie są jedynym zagrożeniem dla danych zgromadzonych na serwerze. Niejednokrotnie zdarzają się przypadki nieumyślnego wykasowania plików przez użytkowników. Aby firma była zabezpieczona przed tego typu wypadkami, warto wybrać hosting, którego usługodawca wykonuje kopie bezpieczeństwa (tzw. backup'y). Są to kopie całej zawartości serwera. Wybierając serwer należy także sprawdzić jak często są one wykonywane, jak długo przechowywane oraz czy dostęp do nich jest odpłatny.

Polecamy: Notebook dla biznesu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Testowanie i oprogramowanie 

Wiele firm świadczących usługi hostingowe umożliwia testowanie usługi. Jest to niezwykle korzystne – pozwala firmie podjąć decyzję, czy serwer spełnia jej wymagania.

REKLAMA

Aby ułatwić klientom korzystania z usług, częstokroć hostingodawcy udostępniają użytkownikom autorskie oprogramowanie do obsługi serwera oraz kont pocztowych. Najczęściej narzędzia te są nieskomplikowane, a ich obsługa jest intuicyjna. Jednak podczas trwania okresu testowego, korzystnie jest sprawdzić, czy aplikacje spełniają te warunki. Najskuteczniejszym sposobem pełnej weryfikacji, czy oprogramowanie jest odpowiednie dla użytkownika, jest wykonanie przez niego kilku czynności testowych (np. założenie bazy danych, przekierowanie domeny na serwer, założenie konta e-mail).

Wybierając hosting należy wszystkie jego parametry odnieść do tego, w jaki sposób będą wykorzystywane. Wartości transferu czy powierzchni dyskowej, które będą niezbędne, zależą przede wszystkim od tego, jakie pliki umieszczone zostaną na serwerze. Przykładowo, jeżeli strona WWW zawierać będzie wiele plików multimedialnych (np. dźwiękowych lub graficznych), firma będzie potrzebowała usługi o większej powierzchni dyskowej oraz transferze.

Ważna jest również częstotliwość aktualizacji strony WWW, natężenia kontaktu z klientami za pośrednictwem poczty e-mail itd.

Polecamy: Jak chronić firmę przed phisingiem

Czas i energia poświęcone na odpowiedni dobór serwera do firmowego serwisu WWW, procentują zyskami sprzedażowymi oraz wizerunkowymi.  Odpowiedni serwer jest gwarancją, że biuro to czynne będzie 7 dni w tygodniu, 24h/dobę. Dzięki temu odbiorcy będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą przedsiębiorstwa o każdej porze dnia i nocy. Firma nie tylko zyska klientów, ale także będzie budowała wizerunek stabilnego i profesjonalnego przedsiębiorstwa.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

REKLAMA

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

REKLAMA