Serwer dla firmy a parametry bezpieczeństwa
REKLAMA
REKLAMA
Jawność parametrów znacząco ułatwia przemyślany wybór takiej usługi oraz wykorzystanie jej w pełni. Przekroczenie przez zleceniodawcę parametrów zazwyczaj skutkuje zablokowaniem usługi. Przedsiębiorstwa ponoszą więc straty spowodowane ograniczeniami, o których nie były poinformowane.
REKLAMA
Zabezpieczenia i filtry
Zapisy o zabezpieczeniach antywirusowych oraz antyspamowych powinny znajdować się zarówno w umowie, jak i opisie usługi. Jest to ważne, gdyż gwarantuje ochronę firmowych danych przed niepożądanymi działaniami z zewnątrz.
Jednak czynniki zewnętrzne (np. wirusy) nie są jedynym zagrożeniem dla danych zgromadzonych na serwerze. Niejednokrotnie zdarzają się przypadki nieumyślnego wykasowania plików przez użytkowników. Aby firma była zabezpieczona przed tego typu wypadkami, warto wybrać hosting, którego usługodawca wykonuje kopie bezpieczeństwa (tzw. backup'y). Są to kopie całej zawartości serwera. Wybierając serwer należy także sprawdzić jak często są one wykonywane, jak długo przechowywane oraz czy dostęp do nich jest odpłatny.
Polecamy: Notebook dla biznesu
Testowanie i oprogramowanie
Wiele firm świadczących usługi hostingowe umożliwia testowanie usługi. Jest to niezwykle korzystne – pozwala firmie podjąć decyzję, czy serwer spełnia jej wymagania.
REKLAMA
Aby ułatwić klientom korzystania z usług, częstokroć hostingodawcy udostępniają użytkownikom autorskie oprogramowanie do obsługi serwera oraz kont pocztowych. Najczęściej narzędzia te są nieskomplikowane, a ich obsługa jest intuicyjna. Jednak podczas trwania okresu testowego, korzystnie jest sprawdzić, czy aplikacje spełniają te warunki. Najskuteczniejszym sposobem pełnej weryfikacji, czy oprogramowanie jest odpowiednie dla użytkownika, jest wykonanie przez niego kilku czynności testowych (np. założenie bazy danych, przekierowanie domeny na serwer, założenie konta e-mail).
Wybierając hosting należy wszystkie jego parametry odnieść do tego, w jaki sposób będą wykorzystywane. Wartości transferu czy powierzchni dyskowej, które będą niezbędne, zależą przede wszystkim od tego, jakie pliki umieszczone zostaną na serwerze. Przykładowo, jeżeli strona WWW zawierać będzie wiele plików multimedialnych (np. dźwiękowych lub graficznych), firma będzie potrzebowała usługi o większej powierzchni dyskowej oraz transferze.
Ważna jest również częstotliwość aktualizacji strony WWW, natężenia kontaktu z klientami za pośrednictwem poczty e-mail itd.
Polecamy: Jak chronić firmę przed phisingiem
Czas i energia poświęcone na odpowiedni dobór serwera do firmowego serwisu WWW, procentują zyskami sprzedażowymi oraz wizerunkowymi. Odpowiedni serwer jest gwarancją, że biuro to czynne będzie 7 dni w tygodniu, 24h/dobę. Dzięki temu odbiorcy będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą przedsiębiorstwa o każdej porze dnia i nocy. Firma nie tylko zyska klientów, ale także będzie budowała wizerunek stabilnego i profesjonalnego przedsiębiorstwa.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.