REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zaawansowane telefony stacjonarne

Łukasz Plewa
Zaawansowane telefony stacjonarne
Zaawansowane telefony stacjonarne

REKLAMA

REKLAMA

Od kilku lat zauważalny jest trend spadkowy, w sprzedaży telefonów stacjonarnych. Największy wpływ na ową sytuację mają taniejące telefony komórkowe, oraz coraz to bardziej atrakcyjne oferty mobilnych operatorów. Mimo to współczesne telefony nie ustępują technologicznie komórkom - są nowoczesne i pełne dodatkowych funkcji.

Telefonia komórkowa od samego początku była wygodniejsza. W momencie zrównania się cen za połączenie przesądzone wiec było, że obejmie prowadzenie. Jeśli jednak korzystamy w domu, lub w firmie z łączy stacjonarnych rozważmy kupno telefonu nowej generacji.

REKLAMA

Telefon DECT

Telefony DECT są oczywiście bezprzewodowe. Aparat taki składa się z podłączonej do sieci telefonicznej bazy oraz słuchawki. Rozwiązanie takie daje nam bezprzewodowy zasięg, który waha się w zależności od producenta i modelu od 50 do 300m.

Możliwości i funkcje

Mimo, iż telefony stacjonarne mają mniejsze możliwości od komórek to dla kogoś kto nie korzystał jeszcze z tego typu aparatu wydadzą się bardzo zaawansowane. Oto one:

REKLAMA

Automatyczna sekretarka – usługę poczty głosowej świadczy większość operatorów lecz jak widać po statystykach nie jest to wygodne. Posiadając telefon stacjonarny z automatyczną sekretarką możemy od ręki odsłuchać wszystkie nagrania, a nowe telefony pozwalają na zarejestrowanie nawet kilkudziesięciu minut materiału.

Bluetooth - Niektóre modele telefonów wyposażone, są podobnie jak ich mniejsi bracia w moduł bluetooth. Dzięki niemu możemy podłączyć bezprzewodowy zestaw słuchawkowy i cieszyć się jeszcze większą wygodą. Bardziej zaawansowane modele mogą wymieniać z komórkami grafikę, zdjęcia i dzwonki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wyświetlacz - Współczesne telefony wyposażone są w wysokiej klasy kolorowe wyświetlacze TFT. Dzięki nim obsługa jest podobna jak w urządzeniach mobilnych – łatwa i przyjemna.

Oprogramowanie - Wiele telefonów posiada łącze USB, przez które możemy przesyłać na komputer listę kontaktów i synchronizować ją z popularnymi programami pocztowymi.

Książka adresowa - Nowoczesna książka adresowa jest w telefonie identyczna jak w komórce. Pozwala zapisywać kilka numerów kontaktowych, adresy e-mail, dodawać zdjęcia i datę urodzenia.

Darmowe rozmowy - Korzystając z rozwiązań firmy Siemens lub Panasonic możemy pod jedną bazę podłączyć kilka słuchawek. Rozmowy między nimi są oczywiście darmowe.

SMS - Urządzenia typu DECT pozwalają na wysyłanie i odbieranie krótkich wiadomości tekstowych podobnie jak w telefonach komórkowych. Wybrane modele posiadają nawet słownik T9.

Dzwonki - Nowoczesne DECT-y pozwalają wgrywać do pamięci telefon dzwonki w postaci plików mp3. Bez przeszkód możemy też przypisać do kontaktów określone melodie.

VOIP - Dysponując stałym łączem internetowym możemy zainwestować w rozwiązanie, które pozwoli nam na znaczne oszczędności. To wszystko za sprawą telefonii internetowej, która jest niezwykle tania. PO wykupieniu konta u operatora VOIP wpisujemy w słuchawkę hasło i dzwonimy do woli na cały świat.

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  Dlaczego opłaca się ponownie wykorzystywać, odnawiać lub odsprzedawać stare urządzenia elektroniczne?

  Współczesny rynek elektroniki użytkowej opiera się głównie na handlu nowym sprzętem w sieciach sprzedaży stacjonarnej i na platformach online. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się również recommerce (reverse commerce), czyli sprzedaż zakupionych produktów w celu ich ponownego wykorzystania, odnowienia, poddania recyklingowi lub odsprzedaży. Jakie zalety ma handel zwrotny? Komu i czemu służy? Czy ma szansę dalej się rozwijać? 

  Polskie firmy co roku wyrzucają do kosza miliony złotych! Recykling oprogramowania jest możliwy

  W zasobach wielu firm i instytucji publicznych zalegają niekiedy nawet setki sztuk niewykorzystywanych licencji wieczystych na oprogramowanie wartych dziesiątki, a czasem i setki tysięcy złotych. Nieliczne podmioty decydują się na ich odsprzedaż – a szkoda, bo to przedsięwzięcie nie tylko zgodne z prawem, ale i mogące stanowić jeden z elementów optymalizacji kosztowej działalności każdej organizacji.

  REKLAMA

  Będą przepisy regulujące zasady wykonywania działalności kosmicznej

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało projekt ustawy o działalności kosmicznej. Nowa ustawa będzie regulowała m.in. zasady wykonywania działalności kosmicznej, jak również warunki i tryb wydawania zezwolenia na prowadzenie działalności kosmicznej. Działalność kosmiczna będzie mogła być wykonywana wyłącznie po uzyskaniu zezwolenia udzielanego przez Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK).

  PIT kasowy coraz bliżej. Rząd chce w II kw. przyjąć projekt ustawy. Ale nie wszyscy przedsiębiorcy będą mogli wybrać PIT kasowy

  Kasowy PIT będą mogli wybrać przedsiębiorcy wykonujący działalność wyłącznie indywidualnie, jeżeli ich przychody z tej działalności w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyły kwoty 500 tys. zł oraz przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej. Kasowego PIT nie będą mogli wybrać przedsiębiorcy, którzy prowadzą księgi rachunkowe.

  REKLAMA