reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Telefony firmowe > Zaawansowane telefony stacjonarne

Zaawansowane telefony stacjonarne

Od kilku lat zauważalny jest trend spadkowy, w sprzedaży telefonów stacjonarnych. Największy wpływ na ową sytuację mają taniejące telefony komórkowe, oraz coraz to bardziej atrakcyjne oferty mobilnych operatorów. Mimo to współczesne telefony nie ustępują technologicznie komórkom - są nowoczesne i pełne dodatkowych funkcji.

Telefonia komórkowa od samego początku była wygodniejsza. W momencie zrównania się cen za połączenie przesądzone wiec było, że obejmie prowadzenie. Jeśli jednak korzystamy w domu, lub w firmie z łączy stacjonarnych rozważmy kupno telefonu nowej generacji.

Telefon DECT

Telefony DECT są oczywiście bezprzewodowe. Aparat taki składa się z podłączonej do sieci telefonicznej bazy oraz słuchawki. Rozwiązanie takie daje nam bezprzewodowy zasięg, który waha się w zależności od producenta i modelu od 50 do 300m.

Możliwości i funkcje

Mimo, iż telefony stacjonarne mają mniejsze możliwości od komórek to dla kogoś kto nie korzystał jeszcze z tego typu aparatu wydadzą się bardzo zaawansowane. Oto one:

Automatyczna sekretarka – usługę poczty głosowej świadczy większość operatorów lecz jak widać po statystykach nie jest to wygodne. Posiadając telefon stacjonarny z automatyczną sekretarką możemy od ręki odsłuchać wszystkie nagrania, a nowe telefony pozwalają na zarejestrowanie nawet kilkudziesięciu minut materiału.

Bluetooth - Niektóre modele telefonów wyposażone, są podobnie jak ich mniejsi bracia w moduł bluetooth. Dzięki niemu możemy podłączyć bezprzewodowy zestaw słuchawkowy i cieszyć się jeszcze większą wygodą. Bardziej zaawansowane modele mogą wymieniać z komórkami grafikę, zdjęcia i dzwonki.

Wyświetlacz - Współczesne telefony wyposażone są w wysokiej klasy kolorowe wyświetlacze TFT. Dzięki nim obsługa jest podobna jak w urządzeniach mobilnych – łatwa i przyjemna.

Oprogramowanie - Wiele telefonów posiada łącze USB, przez które możemy przesyłać na komputer listę kontaktów i synchronizować ją z popularnymi programami pocztowymi.

Książka adresowa - Nowoczesna książka adresowa jest w telefonie identyczna jak w komórce. Pozwala zapisywać kilka numerów kontaktowych, adresy e-mail, dodawać zdjęcia i datę urodzenia.

Darmowe rozmowy - Korzystając z rozwiązań firmy Siemens lub Panasonic możemy pod jedną bazę podłączyć kilka słuchawek. Rozmowy między nimi są oczywiście darmowe.

SMS - Urządzenia typu DECT pozwalają na wysyłanie i odbieranie krótkich wiadomości tekstowych podobnie jak w telefonach komórkowych. Wybrane modele posiadają nawet słownik T9.

Dzwonki - Nowoczesne DECT-y pozwalają wgrywać do pamięci telefon dzwonki w postaci plików mp3. Bez przeszkód możemy też przypisać do kontaktów określone melodie.

VOIP - Dysponując stałym łączem internetowym możemy zainwestować w rozwiązanie, które pozwoli nam na znaczne oszczędności. To wszystko za sprawą telefonii internetowej, która jest niezwykle tania. PO wykupieniu konta u operatora VOIP wpisujemy w słuchawkę hasło i dzwonimy do woli na cały świat.

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zaawansowane telefony stacjonarne
Zaawansowane telefony stacjonarne

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

FC NIKMARK

Agencja Marketingowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama