REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bankowość i finanse, Leasing

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Restrukturyzacja finansowa firmy

Spółki, które nie są w stanie wywiązać się z zobowiązań kredytowych zmuszone są m.in. do restrukturyzacji finansowej firmy. Często jest to jedyny kierunek działania, który może uchronić spółkę od upadłości.

Białoruski sektor budowlany czeka na inwestorów

Choć Białoruś jest wciąż kojarzona z krajem, w którym prowadzenie biznesu wiąże się z dużym ryzykiem od przyszłego roku dostęp do sektora budowlanego zza wschodniej granicy będzie łatwiejszy.

Zabezpieczenie majątku upadłego w postępowaniu upadłościowym

Istotą instytucji zabezpieczenia majątku upadłego dłużnika w postępowaniu upadłościowym jest ochrona interesów wierzycieli w sytuacji, gdy zachodzi obawa, że integralność majątku dłużnika zostanie naruszona. Zabezpieczenie to dokonywane jest w interesie wszystkich wierzycieli podmiotu, którego dotyczy wniosek o upadłość.

Leasing w Rosji. Wady i zalety

Najczęściej przedmiotem leasingu małych i średnich przedsiębiorstw w Rosji są środki transportu. Przemawia za tym możliwość pozyskania nowoczesnego parku maszynowego bez wysokich kosztów początkowych. Jednak podpisując umowę leasingową należy także poznać jej słabe strony.

REKLAMA

Wstęp do zrozumienia funduszy unijnych czyli do czego służą i jakie cele realizują

Skąd pochodzą pieniądze znajdujące się w budżecie UE które trafiają m.in. do Polski i co to są państwa płatnicy netto. Jaki cel ma w tym UE aby „rozdawać” takie duże pieniądze. Co to jest EFS i EFRR oraz cross financing? W kolejnych moich artykułach pojawią się bardziej szczegółowe informacje i praktyczne porady przydatne przedsiębiorcom.

W poszukiwaniu inwestora

Przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z pomocy inwestorów publicznych i prywatnych. W 2008 roku poziom inwestycji na rynku funduszy podwyższonego ryzyka był drugim, co do wielkości wynikiem w historii. Europejskie Stowarzyszenie Private Equity i Venture Capital Association (EVCA) podaje, że w ub.r. inwestycje w tym sektorze wyniosły 628 mln euro.

Korzyści z leasingu

Leasing umożliwia realizację inwestycji bez znaczących nakładów kapitałowych. Koszty użytkowania przedmiotu leasingu są bowiem pokrywane z bieżących przychodów firmy, uzyskanych dzięki jego użytkowaniu. Daje to firmie możliwość działania bez zaangażowania własnych środków pieniężnych.

Pomoc dla przedsiębiorców odczuwających skutki kryzysu

Jeżeli Twoja firma odczuwa skutki kryzysu, spadły jej obroty i zastanawiasz się nad zwolnieniami, sprawdź czy możesz skorzystać z pomocy państwa na zasadach określonych w ustawie o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców.

REKLAMA

Idealny sprzedawca rozkręci handel

Obraz idealnego sprzedawcy zmienia się wraz z rozwojem rynku sprzedaży towarów i usług. Z tegorocznych badań ekspertów Polish National Sales Awards (PNSA) wynika, że dobrego handlowca zdradza m.in. towarzyskość, umiejętność wzbudzania zaufania i kontrolowania rozmowy.

Handel detaliczny w czasie recesji

Handel, który jeszcze do niedawna nakręcał wzrost polskiej gospodarki wchodzi w fazę stagnacji. Klienci wybierają tańsze produkty, szukają okazji, a sklepy w centrach handlowych nie dają sobie rady z podstawowymi opłatami.

Ubezpiecz się od kryzysu

Rośnie liczba przedsiębiorców i firm, profilaktycznie zabezpieczających się przed skutkami kryzysu i starających się minimalizować ryzyko działalności gospodarczej. Takie wnioski płyną z analiz firmy Euler Hermes, największego w Polsce ubezpieczyciela kredytu kupieckiego. W ciągu ostatnich 6 miesięcy firma odnotowała 30% wzrost przypisu składki w stosunku do pierwszego półrocza roku 2008.

Dofinansowanie elektronicznego biznesu B2B

Do 3 lipca można składać wnioski o dofinansowanie prowadzonej działalności gospodarczej w formie elektronicznego biznesu typu B2B z przeznaczeniem na realizację projektów o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej.

Płatność oraz faktura w walucie innej niż polski złoty

Nasza Spółka planuje rozpocząć współpracę (sprzedaż towarów) na rzecz kontrahenta polskiego, przy czym kontrahent chce aby rozliczenia finansowe dokonywane były w walucie euro. W związku z tym prosimy o odpowiedź, czy dopuszczalnym jest aby pomiędzy dwoma polskimi podatnikami VAT rozliczenia finansowe z tytułu dokonywanej sprzedaży następowały w walucie obcej oraz czy istnieje możliwość wystawiania faktur VAT w tego rodzaju walucie (np. euro).

Jak zaliczyć do kosztów wstępną opłatę leasingową?

Prowadzę działalność gospodarczą i rozliczałam się na podstawie książki przychodów i rozchodów metodą uproszczoną. Czy prawidłowo zastosowałem art. 22 ust. 5c ustawy o PIT do wstępnej opłaty leasingowej dzieląc kwotę proporcjonalnie do długości trwania umowy leasingu?

Jak rozliczyć dochody z najmu w działalności gospodarczej?

Przedsiębiorcy często wynajmują lub dzierżawią składniki swojego majątku. Warto wiedzieć jak prawidłowo opodatkować dochody z tego tytułu.

Czy można zaliczyć do kosztów wstępną opłatę leasingową?

Zawarłem umowę leasingu operacyjnego. Opłata wstępna wyniosła 160;000 zł, czy mogę wliczyć ją jednorazowo do kosztów uzyskania przychodu?

Sprzedaż samochodu wykupionego z leasingu za kwotę nieprzekraczającą 1500 zł

W przypadku sprzedaży wykorzystywanego w działalności gospodarczej poleasingowego samochodu może nie wystąpić przychód podatkowy. Jeżeli, co do niedawna było powszechną praktyką, błędnie zaliczyłeś przychód z tego tytułu do swojego dochodu podatkowego - możesz wystąpić z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty.

Jak lokować nadwyżki finansowe?

Czasem przedsiębiorcy mają nadmiar gotowki. Są też miesiące, że nie jest najlepiej z płynnością finansową i trzeba korzystać z kredytu. W jaki sposób najkorzystniej ulokować wolne środki finansowe firmy nie ryzykując posiadanych pieniędzy?

Jak napisać wniosek o wszczęcie egzekucji?

Dysponując tytułem wykonawczym (wyrok, lub nakaz zapłaty opatrzone klauzulą wykonalności), możemy sprawę skierować do komornika sądowego. Komornik przeprowadza postępowanie egzekucyjne z użyciem szczególnych środków prawnych, niedostępnych wierzycielowi.

Jak sprawdzić klienta?

Nie kupisz telefonu komórkowego, nie dostaniesz kredytu, a jeśli jesteś przedsiębiorcą, nie będzie chętnych do współpracy z tobą - to sankcje za zaleganie z opłatami i wpis do rejestru Biura Informacji Gospodarczej.

Jaki rachunek dla startujących przedsiębiorców?

Coraz lepsza jest oferta banków dla mikroprzedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą. Sprawdź szczegóły.

Jaki kredyt dla małego przedsiębiorcy?

Przedsiębiorcom, który rozpoczynają działalność gospodarczą, często brakuje gotówki. Czy takim klientom banki chętnie pożyczają pieniądze?

Jak rozliczać VAT w przypadku samochodów firmowych?

Nie zawsze można odliczyć cały VAT od wydatków na zakup samochodu i jego eksploatację.

Jak zaliczać do kosztów wydatki na firmowy samochód osobowy?

Czy wszystkie wydatki związane z firmowym samochodem osobowym mogą być kosztami podatkowymi? Niestety nie. W tym poradniku odpowiemy na pytanie, które z tych wydatków można bez problemu zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Ubezpieczmy korzystnie firmę

Działalność gospodarcza, a tym samym finanse firm - zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw - są narażone na różnego rodzaju ryzyka spowodowane czynnikami losowymi lub zewnętrznymi. Wpływ na to ma również coraz większa specjalizacja przedsiębiorstw oraz działanie na rynkach niszowych. Warto zatem pomyśleć o korzystnym pakiecie ubezpieczeń. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wiele nowych produktów. Wśród nich znajdują się ubezpieczenia pakietowe, w tym również branżowe.

Leasing dostosowany do Twoich potrzeb

Z leasingu nieruchomości korzystają przede wszystkim średnie i duże firmy, natomiast wyleasingować samochód albo park maszynowy może każdy nawet drobny przedsiębiorca.

Remanent na koniec działalności

Kończę działalność gospodarczą. Proszę o informację jak mam rozliczyć podatek dochodowy na koniec działalności.

Jaki kredyt na samochód?

Najlepsze warunki kredytu samochodowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą ma Santander Consumer Bank, uznali eksperci emFinanse.

Jak uniknąć pułapek w umowie leasingu?

W ostatnich latach leasing stał się źródłem finansowania środków trwałych nabywanych przez firmy równie ważnym co kredyt. Finansujący, przygotowujący umowy, wykazują naturalną skłonność do wzmacniania swojej pozycji. Dla zniwelowania tej przewagi, korzystający przed podpisaniem gotowego dokumentu powinien zawsze dokładnie się z nim zapoznać i renegocjować niewygodne dla siebie zapisy.

Jak uniknąć niekorzystnych postanowień umowy leasingu

Leasing zdobył ugruntowany poziom popularności w obrocie prawnym jako sposób na finansowanie zakupu środków trwałych nabywanych przez firmy. Leasingodawcy korzystają z takiego stanu rzeczy i narzucają w umowach niekorzystne dla przedsiębiorców postanowienia. W celu uniknięcia pułapek zawartych w umowach leasingobiorca powinien przed podpisaniem dokumentu dokładnie się z nim zapoznać i renegocjować niewygodne dla siebie regulacje.

Jak dostać kredyt na długi okres?

Małym firmom trudniej o kredyt inwestycyjny niż dużym korporacjom. Jednak te, które funkcjonują na rynku przynajmniej dwa lata, mogą liczyć na długoterminowe pożyczki, które mogą być przeznaczone zarówno na cele inwestycyjne, obrotowe czy też spłatę innych zobowiązań.

Co warto wiedzieć o leasingu?

Lesing jest popularny m.in. dlatego, że jest łatwo dostępną metodą pozyskania kapitału nie tylko przez firmy mające już jakąś historię gospodarczą, ale również przez firmy młode, dopiero stawiające pierwsze kroki na rynku. Młoda firma w zasadzie ma nikłe szanse na pozyskanie środków finansowych z banku z uwagi na brak tzw. historii kredytowej (zbyt krótko działa, np. krócej niż rok).

REKLAMA