REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rozliczenia bezgotówkowe od 15 tys. euro

Firmy dokonujące transakcji o wartości powyżej 15 tys. euro powinny płacić za nie za pośrednictwem banku. Przepisy o swobodzie działalności gospodarczej nie przewidują jednak sankcji za ignorowanie tego wymogu.

10,90 zł za akcję WSiP

Rynek pracy w Polsce i w Unii Europejskiej

Polska ma najwyższe bezrobocie wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Jednak ci Polacy, którzy są aktywni zawodowo - obok Austriaków, Brytyjczyków i Greków - pracują w ciągu tygodnia najdłużej w całej Unii.

Sejm o składkach przedsiębiorców na ZUS

Na rozpoczynającym się dzisiaj posiedzeniu Sejmu rozstrzygnie się prawdopodobnie los przedsiębiorców opłacających za siebie składki na ZUS.

REKLAMA

PFRON wyjaśnia: pracodawca może nie otrzymać dofinansowania

Pracodawca, który jako drugi zatrudni osobę niepełnosprawną, może nie otrzymać dofinansowania jej wynagrodzenia - wynika z wyjaśnień Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

WSiP dziś na giełdzie

Dzisiaj zadebiutują na warszawskiej giełdzie akcje Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Łącznie w ofercie publicznej inwestorzy kupili 26 mln 562 tys. 500 walorów spółki.

Jeszcze dziś zapisy na akcje PKO BP

Jeszcze dzisiaj, 3 listopada, do godziny 16.00  inwestorzy mogą składać w biurach maklerskich zapisy na akcje PKO BP z 2-proc. dyskontem od ceny sprzedaży.

Podatki 2005 dziś w Senacie

REKLAMA

Abonament RTV w hotelach

Kasy fiskalne w 2005 r.

NBP. Dodatnie saldo rachunku bieżącego

Zerowa stawka VAT na usługi medyczne

WSA. Używanie znaku towarowego w eksporcie

Używaniem znaku towarowego przez uprawnionego jest także eksport towaru opatrzonego tym znakiem do kraju, w którym ma być używany. Fakt, że towar ze znakiem jest sprzedawany przez dystrybutora, nie oznacza wcale, że uprawniony traci ochronę prawną dla tego znaku. Tak brzmi orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Nowe wzory formularzy dla ryczałtowcow

Dzisiaj, 2 listopada, wchodzi w życie rozporządzenie ministra finansów w sprawie określenia wzorów zeznania, deklaracji i informacji podatkowych.

Zapisy na akcje PKO BP

Inflacja w strefie euro: 2,5 proc.

Szkolenia bez rekomendacji PFRON

Wchodzi w życie. Rozliczanie VAT usług elektronicznych.

Dzisiaj, 30 października, wchodzi w życie nowe rozporządzenie ministra finansów, które określa zasady dokonywania zgłoszeń informujących o zamiarze wybrania specjalnej procedury rozliczania VAT usług elektronicznych

Trybunał Konstytucyjny: Wznowienie postępowania możliwe

Art. 401(1) kodeksu postępowania cywilnego dopuszcza możliwość wznowienia postępowania cywilnego w sytuacji, gdy przepisy, na podstawie których wydano orzeczenie, zostały uznane za niekonstytucyjne.

Zatrudnianie niepełnosprawnych. Nowelizacja rozporządzenia

Pracodawcy, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne, mogą wybrać, czy chcą dokładnie rozliczać zaliczki jakie otrzymują z tytułu podwyższonych kosztów zatrudniania tych osób, czy otrzymywać dofinansowanie w formie ryczałtu.

Stawki podatku od środków transportowych w 2005 r.


Sprzedaż akcji WSiP

W czwartek, 28 października, na specjalnej sesji giełdowej nastąpił przydział akcji Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Łącznie inwestorzy kupili 26 mln 562 tys. 500 walorów spółki.

Prognozy gospodarcze

Senacka komisja poparła 50-proc. stawkę podatku

PKO BP. Zapisy na akcje z upustem

SN: Wyrok sądu zrozumały bez komentarza.

Wyrok sądu powinien być tak sformułowany, by nie wymagał komentarza. Jeśli sąd orzeka zakaz używania logo w działalności reklamowej, to powinien dokładnie określić, jakich towarów to dotyczy.

Udział w targach: dotacje dla przedsiębiorców

Znane są już zasady wspierania przedsiębiorców biorących udział w zagranicznych targach i wystawach.

Zapisy na akcje WSiP: redukcja do 91 proc.

WSA. Nie dla zmonopolizowania znanego znaku towarowego

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że renomowany znak towarowy słowny „Polifarb” nie może zostać zarejestrowany na rzecz jednego z kilku podmiotów, które go rzeczywiście używają i które funkcjonują od kilkudziesięciu lat pod nazwą odpowiadającą treści znaku.

Szansa dla bezrobotnych

Urząd Pracy m.st. Warszawy zaprasza pracodawców do współpracy przy realizacji projektów współ, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego „Szansa na powrót” i „Od stażu do zatrudnienia”.

Opodatkowanie VAT najmu i dzierżawy

Podatki 2005 w Senacie

Rządowa platforma internetowa dla małych i średnich firm

Rząd chce stworzyć internetową platformę „e-Handel”, która ma ułatwić małym i średnim firmom wyszukiwanie nowych partnerów handlowych i korzystnych ofert zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Składki na ZUS

SLD pracujący nad własną wersją podwyżek składek na ZUS dla małych firm chce złagodzenia postulatów rządowych.

Dziś przydział akcji WSiP

Urząd Patentowy. Podobieństwo znaków towarowych

Jeśli znaki towarowe zawierają taki sam zbitek liter, ale jeden jest czarno-biały, a drugi kolorowy, i przeznaczone są do oznaczania różnych towarów, to nie zachodzi obawa wprowadzenia odbiorców w błąd co do pochodzenia towarów - stwierdziło Kolegium Orzekające Urzędu Patentowego.

Medyczne abonamenty pracownicze coraz popularniejsze


NIK.  Błędy przy budowie teleinformatycznego systemu promocji eksportu

NIK krytycznie ocenia sposób, w jaki minister właściwy do spraw gospodarki budował informatyczne narzędzia promocji eksportu. Izba wykazała poważne uchybienia na wszystkich etapach prac nad projektem.

Poprawianie VAT

Sejmowa podkomisja zajmująca się poselskimi propozycjami nowelizacji ustawy o VAT zakończyła pracę. Zmiany zaakceptowane przez podkomisję powinny przyczynić się do poprawienia obecnej ustawy.

RPP utrzymało stopy procentowe

Bony towarowe dla pracowników

GUS. Wynagrodzenia wyższe tylko o 1,7 proc.

Prywatyzacja WSiP: będzie więcej akcji dla drobnych inwestorów?

Ministerstwo Finansów za odrzuceniem 50-proc. stawki podatku

TK: podatek od środków transportu zgodny z konstytucją

Trybunał Konstytucyjny uznał, że obciążenie właścicieli i posiadaczy samochodów ciężarowych zarówno akcyzą płaconą w cenie paliwa, jak i podatkiem od środków transportu jest zgodne z konstytucją.

Czy RPP zmieni stopy?

GUS. Żywność podrożała o 1,2 proc.

Poprawa notowań Indeksu Biznesu

W październiku nastąpiła poprawa notowań Indeksu Biznesu (do 60 pkt w skali roku) - wynika z badań Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych.

Pracownicy zadowoleni z agencji pracy tymczasowej

W całym kraju przeprowadzono pierwsze badanie wśród pracowników tymczasowych, które dotyczyło poziomu satysfakcji z wykonywanej pracy i motywacji pracowników.

GUS. Coraz mniej barier w biznesie

Z badań GUS wynika, że w przemyśle dwukrotnie zwiększyła się grupa przedsiębiorców, którzy przyznają, że nie napotykają barier w bieżącej działalności gospodarczej.

REKLAMA