REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Prognozy walutowe, Branże-finansowanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy stabilne notowania złotego się utrzymają

Początek tygodnia nie przynosi większych zmian na rynku złotego. Nasza waluta nieznacznie odreagowuje umocnienie z piątkowego wieczora, będące wynikiem dobrego zachowania się giełdy nowojorskiej.

Czeka nas kryzys walutowy?

Niektóre banki centralne rozpoczęły niebezpieczną grę dewaluacji walut. Takie interwencje mogą być przyczyną spadku zaufania inwestorów do papierowych pieniędzy. Czy może się to przyczynić do wybuchu kryzysu walutowego?

Para EUR/USD ma się dobrze

Na początku dzisiejszej sesji notowania EUR/PLN kontynuowały zwyżkę – kurs rozpoczął dzień powyżej poziomu 3,9800.

Czy odczyt IFO wesprze optymistów

Słabsze nastroje na rynkach światowych, a zwłaszcza negatywne sygnały napływające z Eurolandu (słabsze odczyty indeksów PMI, które zostały opublikowane wczoraj i rosnące obawy o kondycję fiskalną Irlandii), to jedne z kluczowych czynników, które rzutowały w ostatnich dniach na notowania złotego.

REKLAMA

Polski złoty lekko osłabł

Dzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczęła się od lekkiego osłabienia krajowej waluty i zwyżki notowań EUR/PLN do poziomu 3,9600, stanowiącego górne ograniczenie przedziału wahań, w którym kurs tej pary pozostaje od kilku tygodni.

Komunikat FOMC przyczyną spadku dolara

Znaczne osłabienie dolara po komunikacie FOMC wpłynęło na wzrost pary EUR/USD i jednocześnie zniżkę kursu USD/PLN.

Wahania kursów walut przypominają o ryzyku

Doradca finansowy Gold Finance podsumował wydarzenia na rynku walutowym w ostatnim tygodniu (11.09-17.09.2010). Z przeglądu wynika, że polski złoty po chwilowym osłabieniu ponownie urósł w siłę.

Słabe wyniki polskich deweloperów

Sprzedaż nowych domów w USA niespodziewanie spadła w lipcu aż o 12,4% w stosunku do czerwca, osiągając roczny poziom 276 tys., najniższy w historii. A co ciekawego u nas? Po wynikach notowanych na GPW deweloperów widać, że rynek mieszkaniowy nie wyszedł jeszcze z dołka. Słabe rezultaty za I półrocze pokazali m.in. liderzy: J.W. Construction i Dom Development.

REKLAMA

Giełdy i waluty - podsumowanie dnia 23.08.2010r.

Doradca Finansowy Gold Finance podsumował dzień 23 sierpnia 2010 r. na giełdach, krajowej i zagranicznych, a także na rynku walutowym.

Giełdy i waluty - podsumowanie dnia 20.08.2010r.

Doradca Finansowy Gold Finance podsumował dzień 20 sierpnia 2010 r. na giełdach, krajowej i zagranicznych, a także na rynku walutowym.

Giełdy i waluty - podsumowanie dnia 19.08.2010r.

Doradca Finansowy Gold Finance podsumował dzień 19 sierpnia 2010 r. na giełdach, krajowej i zagranicznych, a także na rynku walutowym.

Miary oceny sytuacji majątkowej firmy – wskaźniki płynności finansowej

Wskaźnik bieżący płynności finansowej (Wp), pozwala ocenić w jakim stopniu firma jest w stanie spłacać bieżące zobowiązania wobec dostawców oraz innych wierzycieli np. banku kredytującego.

Przykładowy biznesplan

Biznesplan może przybierać różne formy. Przedstawiony poniżej zarys biznesplanu jest całkowicie wymyślony. Dane finansowe nie przedstawiają prawdziwej sytuacji, a sposób konstrukcji dokumentu jest jednym z wielu możliwych.

Konstrukcja biznesplanu

>Brak jest sztywnych reguł, które określają, jak powinien być napisany biznesplan. W zależności od rodzaju planowanej działalności lub adresata poszczególne biznesplany mogą różnić się pod względem kolejności omawianych zagadnień i podziału na rozdziały.

Czym jest biznesplan?

Koncepcja i zasady tworzenia biznesplanów mają swoją genezę w gospodarce amerykańskiej. Biznesplan narodził się w Stanach Zjednoczonych, jako podstawa do podejmowania - przez tamtejszych inwestorów - decyzji o finansowaniu przedsięwzięć gospodarczych. W Polsce zrobił karierę i zadomowił się na dobre w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

Szkoła jazdy - finansowanie

Trzeba rozważyć kilka źródeł finansowania. Kredyt, środki unijne, leasing. Warto mieć jednak oczywiście i trochę własnego grosza na start.

Firma sprzątająca - finansowanie

Brak wystarczających środków finansowych, mających pomóc w urzeczywistnieniu Twojego pomysłu na własny biznes, może okazać się najważniejszą przeszkodą w jego realizacji. Nie zawsze jesteśmy w stanie dysponować odpowiednio dużymi własnymi środkami. Dlatego też należy rozważyć kilka możliwości uzyskania potrzebnych pieniędzy na rozkręcenie lub rozwinięcie własnego biznesu i oczywiście wybrać te najlepsze.

Znaczenie wprowadzenia euro w Polsce

Wprowadzenie wspólnej waluty ma szczególne znaczenie dla firm prowadzących działalność na rynku międzynarodowym, spowoduje zmniejszenie kosztów transakcyjnych i kosztów zabezpieczenia się przed ryzykiem kursowym.

Szkoła tańca - finansowanie

Jeżeli nie masz uskładanych środków na założenie szkoły tańca możesz spróbować postarać się o środki unijne lub ostatecznie o kredyt bankowy.

Przewalutowanie na złotówki jeszcze nie wszystkim się opłaca

Kurs franka spadł od szczytów o ok. 20 proc., nie znaczy to jednak, że dla każdego kredytobiorcy zadłużonego w tej walucie jest to dobry czas na przewalutowanie kredytu hipotecznego i uwolnienie się od ryzyka kursowego.

Płacimy niższe raty kredytów

Coraz mocniejsza pozycja złotego i spadające rynkowe stopy procentowe powodują spadek rat kredytów walutowych. Dzięki najniższej w historii stawce WIBOR, również raty kredytów w złotych spadły do najniższych poziomów.

Pizzeria - finansowanie

Najczęściej zakładamy firmy za zaoszczędzone lub pożyczone pieniądze. Na małą pizzerię potrzeba co najmniej 150 tys. zł na początek. Warto też pomyśleć o funduszach pomocowych. Dobry pomysł bywa często nagradzany w postaci dotacji.

Fitness klub - finansowanie

Brak wystarczających środków finansowych, mających pomóc w urzeczywistnieniu Twojego pomysłu na własny biznes, może okazać się najważniejszą przeszkodą w jego realizacji. Nie zawsze jesteśmy w stanie dysponować własnymi środkami. Dlatego też należy rozważyć kilka możliwości i oczywiście wykorzystać te najlepsze.

Pralnia - finansowanie

Brak wystarczających środków finansowych, mających pomóc w urzeczywistnieniu Twojego pomysłu na własny biznes, może okazać się najważniejszą przeszkodą w jego realizacji. Rzadko jesteśmy w stanie dysponować własnymi środkami w wystarczającej wysokości. Dlatego też należy rozważyć kilka możliwości i oczywiście wykorzystać te najlepsze.

Przedszkole - finansowanie

Ważną kwestią przy zakładaniu przedszkola jest sprawa finansowania jego działalności. Koszty uruchomienia przedszkola nie są małe. W zależności od stanu lokalu, który musimy zaadaptować może to być nawet kilkaset tysięcy złotych.

Gabinet kosmetyczny - finansowanie

Brak wystarczających środków finansowych, mających pomóc w urzeczywistnieniu Twojego pomysłu na własny biznes, może okazać się najważniejszą przeszkodą w jego realizacji. Nie zawsze jesteśmy w stanie dysponować własnymi środkami. Dlatego też należy rozważyć kilka możliwości i oczywiście wykorzystać te najlepsze.

Kawiarenka internetowa - finansowanie

Żaden biznes nie wypali jeżeli wcześniej nie zapewnisz sobie funduszy na start i pierwszy okres funkcjonowania.

Kwiaciarnia - finansowanie

Spróbuj ubiegać się o fundusze unijne, a ewentualnie o kredyt. Pomyśleć też warto o leasingu.

Gospodarstwo agroturystyczne - finansowanie

Fundusze na stworzenie lub rozwój gospodarstwa agroturystycznego można pozyskać ze środków unijnych lub po prostu z kredytu.

REKLAMA