reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Kawiarenka internetowa > Kawiarenka internetowa - finansowanie

Kawiarenka internetowa - finansowanie

Żaden biznes nie wypali jeżeli wcześniej nie zapewnisz sobie funduszy na start i pierwszy okres funkcjonowania.

Wybór i zakup sprzętu


Jedną z najważniejszych decyzji jaką będziesz musiał podjąć, to jaki sprzęt kupić, będzie to też prawdopodobnie największy wydatek jaki czeka Cię przy założeniu tego biznesu.

Niezbędny będzie zakup komputerów, drukarek, ewentualnie skanera, serwerów wraz z osprzętem sieciowym.

Kolejną ważną decyzją będzie wybór dostawcy (providera) internetu. Musisz wykupić stały dostęp do sieci, który zapewni odpowiednio szybki transfer danych dla klientów.

Wybierając sprzęt nie śpiesz się. Zapoznaj się z ofertą co najmniej kilku firm, np.
Microsof – www.microsoft.com.pl
Easy Touch – www.easytouch.pl
MinT – www.mint-electronics.com
Tracer – www.tracer.pl
i itd.

Dokonując wyboru dostawcy sprzętu pomyśl czy nie będzie Ci się opłacało podpisanie umowy długoterminowej, w której zapewnisz sobie oprócz dostawy niezbędnego sprzętu również jego serwis. Taka umowa może zapewnić Ci wiele korzyści w postaci np. nowinek w oprogramowaniu, które w Twojej kawiarence będą pojawiały się szybciej niż gdzie indziej.

Rozważając kwestię kupna sprzętu, warto zastanowić się nad możliwością wzięcia komputerów w leasing. Takie posunięcie jest korzystne z różnych względów przede wszystkim pozwala Ci na korzystanie ze sprzętu nie zmuszając jednocześnie do jednorazowego wydatku dużej gotówki na zakup tego sprzętu.


Leasing


Najkrócej można zdefiniować umowę leasingu w następujący sposób: polega ona na tym, że jedna strona (przedsiębiorca-leasingodawca), kupuje na warunkach określonych w umowie leasingu określoną rzecz od osoby trzeciej, którą oddaje następnie drugiej stronie tej umowy (leasingobiorcy) na czas określony, do używania i pobierania pożytków.

Inną możliwością leasingu jest po prostu zawarcie umowy, w której jedna ze stron zobowiązuje się oddać do używania i pobierania pożytków rzecz stanowiącą jej własność. Jest to tzw. forma leasingu bezpośredniego, ze względu na to że jest zawierana bez przedsiębiorstwa „trzeciego” a leasingodawcą jest samo przedsiębiorstwo produkcyjne.

Korzyści z leasingu
Finansowanie inwestycji w przedsiębiorstwie w formie leasingu (np. sprzętu komputerowego) w stosunku do innych form finansowania (np. poprzez kredyt bankowy) daje wiele korzyści.

Korzyści podatkowe
Leasing pozwala zmniejszyć obciążenia podatkowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi, wydatki ponoszone przez leasingobiorcę (korzystającego), stanowiące spłatę określonej w umowie wartości przedmiotu leasingu, zalicza się do kosztów uzyskania przychodu.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama