| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Kawiarenka internetowa > Kawiarenka internetowa - lokal

Kawiarenka internetowa - lokal

Działania jakie podejmiesz, aby znaleźć odpowiedni lokal dla kawiarenki internetowej tak naprawdę musisz zacząć dużo wcześniej przed jej planowanym terminem otwarcia. Związane jest to z tym, że idąc na przykład do urzędu celem zarejestrowania działalności czy też do urzędu skarbowego zarejestrować się, wymagany będzie od Ciebie adres prowadzenia działalności.

Ale znalezienie lokalu to jeszcze nie wszystko. Musisz liczyć się jeszcze z remontem, przystosowaniem do potrzeb kawiarenki internetowej.

Tylko od Twojej decyzji będzie zależało czy postawisz na miejsce nawet kosztem ewentualnego dużego remontu, czy też raczej będziesz szukał lokalu, który będzie wymagał minimalnych nakładów z Twojej strony ale w trochę gorszej okolicy.

Gdzie otworzyć kawiarenkę internetową?

Na pewno pisząc biznes plan, zastanawiałeś się już nad lokalizacją i nad grupą docelową, czyli grupą klientów do których zamierzasz dotrzeć ze swoją ofertą. W dużej mierze to właśnie będzie warunkowało gdzie skupisz swoje poszukiwania właściwego lokalu.

Na pewno dobrą lokalizacją będzie okolica gdzie znajduje się szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum, szkoła wyższa czy akademik. Uczniowie i studenci to bardzo dobra klientela dla kawiarenki internetowej.

Centrum miasta, okolice dworca autobusowego bądź kolejowego czyli miejsca gdzie znajdują się duże skupiska ludzi, bądź przewija się w ciągu dnia dużo ludzi to również bardzo dobre miejsca na Twoją działalność.

Dobór okolicy jest bardzo ważny, np. oprócz już wymienionych miejsc dobre będą lokale usytuowane w pobliżu centrum handlowego. Czyli każde miejsce gdzie przewija się dużo osób w ciągu dnia.

Szukaj lokalu o powierzchni min. 60 m2, bądź większego jeżeli myślisz już na początku o dużej kawiarence.

Musisz tylko pamiętać jaki sprzęt ma się zmieścić (wszystko zależy np. od tego ile planujesz stanowisk komputerowych na początek), pamiętaj o małym zapleczu (szczególnie jeśli planujesz oferować inne usługi) no i koniecznie o toalecie.


Jakie działania trzeba podjąć mając już wybrany lokal?

Mając już wybrany lokal i podpisaną umowę najmu czeka Cię kilka ważnych czynności przed otwarciem kawiarenki internetowej:
– remont lokalu,
– kupno odpowiedniego sprzętu,
– przygotowanie cenników,
– założenie szybkiej sieci internetowej,
– kupno odpowiednich mebli (stoliki i foteliki).

Anna Konarzewska-Żuczek

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Tołwiński

Radca Prawny z kancelarii BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »