reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat: fotowoltaika

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu fotowoltaika. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące fotowoltaika.

Jak kobiety w branży fotowoltaicznej walczą ze stereotypami?

Aktualizacja: 05.03.2021

Kobiety w branży fotowoltaicznej nadal walczą ze stereotypami, chociaż z roku na rok coraz rzadziej. Mimo wszystko to właśnie kobiety w rodzinie bardzo często podejmują decyzję co do instalacji fotowoltaicznych. »

Czego polscy inwestorzy i branża OZE mogą się nauczyć od Elona Muska?

Aktualizacja: 04.03.2021

Poczynania guru Doliny Krzemowej to także całkiem obiecująca lekcja dla polskiego sektora OZE i inwestorów zainteresowanych ekogospodarką przyszłości. Czego możemy się nauczyć od Elona Muska? »

Fotowoltaika sposobem na obniżenie kosztów energii

Aktualizacja: 04.03.2021

Fotowoltaika sposobem na obniżenie kosztów energii. Wprowadzona od 1 stycznia 2021 r. opłata mocowa i podwyżki w taryfach dystrybucyjnych oraz wzrost kosztów energii czynnej powodują, że więcej płacimy za prąd. Czy można obniżyć te koszty? Zdaniem ekspertów, poza oszczędzaniem energii, sposobem na mniejsze rachunki za prąd jest inwestycja we własne źródło energii, jakim jest fotowoltaika. »

Trwa nabór koncepcji na "Budowę instalacji do produkcji paliwa z biomasy rolnej i leśnej w postaci pelletu”

Aktualizacja: 03.03.2021

Głównym celem trwającego naboru jest zmniejszenie ubóstwa energetycznego i poprawa jakości powietrza na terenach miejskich i wiejskich. Jakie wydatki mogą być kwalifikowalne w naborze? »

Czy panele fotowoltaiczne to najtańsza energia w Polsce? [VIDEO]

Aktualizacja: 01.03.2021

Fotowoltaika dogania farmy wiatrowe pod względem wytwarzanej energii elektrycznej. Jednak jej dynamiki rozwoju nie uda się utrzymać. Dla obu tych form OZE przyszłością powinno stać się wykorzystanie wodoru. »

Fotowoltaika bez podatku od nieruchomości - dobry przykład Wrocławia

Aktualizacja: 01.03.2021

Zwolnienie z podatku dla nieruchomości z OZE. Wrocław zwolnił z podatku od nieruchomości budynki i ich części, do których podłączono instalację fotowoltaiczną albo inne urządzenia pozwalające na korzystanie z odnawialnych źródeł energii, jak: kolektor słoneczny, pompa ciepła, rekuperator, gruntowy wymiennik ciepła. Jakie są pozostałe warunki tego zwolnienia podatkowego? Dlaczego Wrocław jest jednym z niewielu miast w Polsce, które wprowadziło takie zwolnienie? »

Polska chce zostać europejskim liderem fotowoltaiki w połączeniu z wodorem [VIDEO]

Aktualizacja: 24.02.2021

Rozwój przydomowych paneli fotowoltaicznych przyspieszy zastosowanie elektrolizerów, które będą wykorzystywane do magazynowania i stabilizowania dostaw energii z odnawialnych źródeł. »

Czy warto inwestować w fotowoltaikę?

Aktualizacja: 25.02.2021

Fotowoltaika w Polsce. Boom na fotowoltaikę napędziły m.in. nowelizacja ustawy o OZE zmieniająca definicję prosumenta, spadek cen paneli fotowoltaicznych oraz rządowe programy Energia Plus czy Mój Prąd, który jest największym w Europie programem dofinansowania do prosumenckich instalacji fotowoltaicznych o mocy 2–10 kW. Czy warto inwestować w przydomową fotowoltaikę? Jakie korzyści przynosi instalacja fotowoltaiczna? »

Czy pandemia wstrzymała działania proekologiczne w MŚP?

Aktualizacja: 04.02.2021

Ekologia w firmach nadal raczkuje. Większość małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce nie korzysta z energii odnawialnej, a tylko 4 proc. inwestuje w fotowoltaikę. Dlaczego przedsiębiorcy rezygnują z inwestycji? Jakie koszty muszą ponosić? »

Rynek farm fotowoltaicznych i wiatrowych dynamicznie się rozwija

Aktualizacja: 29.01.2021

Farmy fotowoltaiczne i wiatrowe. W 2020 r. w Europie po raz drugi w historii wiatr i słońce przyczyniły się do wytworzenia większej ilości energii elektrycznej niż węgiel (20% w porównaniu z 13%). Tymczasem w tym kontekście Polska nadal ma sporo do nadrobienia na tle innych krajów: OZE stanowią jedynie 17% rynku energetycznego, zaś paliwa kopalne – aż 83%. Jednak ilość wytwarzanej w naszym kraju zielonej energii będzie stale rosnąć. Szacuje się, że do 2030 r. farmy wiatrowe mogą dokładać do polskiego PKB prawie 9 mld złotych rocznie. »

Czy fotowoltaika sprawdza się w warunkach zaniku napięcia w sieci?

Aktualizacja: 28.01.2021

Niedawne awarię systemu energetycznego na Podlasiu związane z intensywnymi opadami śniegu, w wyniku których 63 tys. mieszkańców województwa podlaskiego zostało bez prądu, nasuwają pytanie: czy fotowoltaika jest zdolna zagwarantować bezpieczeństwo energetyczne w podobnych warunkach? »

Nowe regulacje w sprawie domowych instalacji fotowoltaicznych

Aktualizacja: 18.01.2021

Co nowe regulacje Ministerstwa Klimatu co oznaczają dla prosumenta? Jaka powinna być prawidłowa instalacja fotowoltaiczna? »

Panele słoneczne - czym są i jak działają?

Aktualizacja: 18.01.2021

Panele słoneczne - czym są? Jak działa fotowoltaika i panele słoneczne? Jakie są rodzaje paneli fotowoltaicznych? Jak funkcjonuje technologia paneli słonecznych? Panele słoneczne czy kolektory słoneczne – co wybrać? Jakie są zalety paneli słonecznych? »

Posiadacze paneli fotowoltaicznych są kłopotem dla polskiej energetyki [VIDEO]

Aktualizacja: 12.01.2021

300 tys. gospodarstw domowych ma na swoich dachach małą instalację fotowoltaiczną. Jednak ci prosumenci są kłopotem dla polskiego sytemu energetycznego. »

Elektrownia fotowoltaiczna Europy Środkowo-Wschodniej powstanie na Pomorzu

Aktualizacja: 08.01.2021

Elektrownia fotowoltaiczna powstanie w małej miejscowości w województwie pomorskim na działce o powierzchni 300 hektarów, czyli na obszarze równym 422 pełnowymiarowym boiskom piłkarskim. »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama