| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Państwowe ubezpieczenia kredytów eksportowych także dla firm zagranicznych

Aktualizacja: 09.10.2009

Z zabezpieczonych przez Skarb Państwa ubezpieczeń kredytów eksportowych będą mogły korzystać nie tylko firmy krajowe, ale także zagraniczne, powiązane kapitałowo z polskimi - przewiduje uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeniach eksportowych. »

Koniec tajemnicy bankowej, koniec unikania opodatkowania

Aktualizacja: 09.10.2009

Grupa najbogatszych państw ogłosiła koniec tajemnicy bankowej oraz sukces w walce z tzw. rajami podatkowymi. »

Mniej ofert pracy, bo firmy zgłaszają je tylko raz

Aktualizacja: 09.10.2009

Jedną z przyczyn spadku liczby ofert pracy w ostatnich miesiącach mogą być zmiany w prawie, które nie pozwalają pracodawcom zgłaszać zapotrzebowania na pracowników w kilku urzędach pracy jednocześnie, co było możliwe przed 1 stycznia - powiedziała PAP wiceminister pracy Czesława Ostrowska. »

Wzrosła liczba pracowników, którym nie wypłacono pensji

Aktualizacja: 09.10.2009

Wzrosła liczba pracowników, którym pracodawcy nie wypłacili wynagrodzenia. W trzech pierwszych kwartałach br. była ona prawie dwukrotnie wyższa niż w tym samym okresie 2008 r. Kwota niewypłaconych należności wzrosła o połowę - powiedział na konferencji prasowej Główny Inspektor Pracy, Tadeusz Jan Zając. »

Fiskus odzyska podatki od aut służbowych

Aktualizacja: 12.10.2009

Fiskus chce zastawić pułapkę na osoby korzystające ze służbowych samochodów. Jeśli firma nie wskaże, który z jej pracowników pojechał służbowym autem na wakacje, sama zapłaci za niego podatek - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". »

ETS o wspólnotowym znaku towarowym

Aktualizacja: 13.10.2009

  »

Naruszenie praw przedsiębiorców do znaków towarowych

Aktualizacja: 08.10.2009

Firmy produkujące wyroby tytoniowe mogą zostać pozbawione prawa do używania ich znaku towarowego. Pojawiła się również propozycja wprowadzenia zakazu pokazywania wyrobów tytoniowych w punktach sprzedaży. »

Unia pomogła 10 tys. osób założyć biznes

Aktualizacja: 08.10.2009

Dzięki zwiększeniu regionalnych budżetów na rozwój samozatrudnienia ponad tysiąc osób więcej otrzyma unijne dotacje. Pieniądze trafią do tych, które znalazły się na listach rezerwowych. »

Płace w państwowych spółkach do zmiany

Aktualizacja: 08.10.2009

Ustawa kominowa obowiązuje w tej chwili w 466 spółkach. Rząd już w marcu zgodził się w Komisji Trójstronnej na jej likwidację do końca tego roku. »

Opóźnienia w płatnościach mogą prowadzić do zwolnień w firmach

Aktualizacja: 08.10.2009

Blisko dwie trzecie małych i średnich firm, ankietowanych przez pracownię PBS DGA, w ciągu ostatniego roku nie otrzymało w terminie zapłaty za swoje towary i usługi. Ponad 45 proc. przedsiębiorstw deklaruje, że brak zapłaty przez trzy-cztery miesiące może skutkować zwolnieniami pracowników. »

Rząd nie przewiduje podwyższenia składek zdrowotnych i rentowych

Aktualizacja: 09.10.2009

W 2010 r. rząd nie przewiduje podwyższenia składek na ubezpieczenie zdrowotne czy rentowe - zapewniła w czwartek w Sejmie wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska. Wyjaśniła też, że zaciąganie kredytów przez Fundusz Ubezpieczeń Społecznych nie oznacza dramatycznego pogorszenia jego sytuacji finansowej. »

Firmy bez pieniędzy

Aktualizacja: 09.10.2009

Połowa przedsiębiorców ma kłopoty finansowe. Szanse na szybką poprawę są niewielkie - ocenia "Rzeczpospolita". »

Nawet 200 tys. euro na innowacyjny pomysł na biznes

Aktualizacja: 07.10.2009

Zainteresowani mogą jeszcze zgłaszać innowacyjne pomysły na biznes. Na zwycięzców czeka nawet 200 tys. euro dofinansowania na realizację najciekawszej propozycji. »

Dopłaty do wynagrodzeń nie będą wyższe

Aktualizacja: 07.10.2009

W przyszłym roku firmy z otwartego rynku pracy nie będą otrzymywać takiego samego dofinansowania do pensji niepełnosprawnych pracowników jak zakłady pracy chronionej. Podstawą jego obliczania będzie kwota 1276 zł, a nie 1317 zł. »

Podwykonawcy budujący drogi będą upadać

Aktualizacja: 07.10.2009

Międzynarodowe koncerny odcięte przez kryzys od intratnych zamówień drogowych agresywnie walczą o kontrakty na polskim rynku, dyktując ceny niższe od kosztorysów nawet o połowę. Cierpią na tym polskie firmy podwykonawcze. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Sroczyński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK