| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Bezrobotny za dotację na biznes nie może kupić wyłącznie samochodu

Aktualizacja: 10.07.2009

Urzędy pracy narzucają, w jaki sposób wydać dotację na założenie własnej firmy. Bezrobotni są tym często zaskoczeni. »

Nie będzie specjalnych ulg dla powodzian

Aktualizacja: 10.07.2009

Ministerstwo Finansów nie planuje specjalnych ulg dla powodzian, którzy podczas ostatniego żywiołu stracili dokumentację podatkową. Każdy o ulgę będzie musiał wystąpić indywidualnie. »

Prawa nie złamano, firma w tarapatach

Aktualizacja: 13.07.2009

Sprawa Romana Kluski, twórcy potęgi Optimusa, którego aresztowano w 2002 r. pod zarzutem wyłudzenia przez firmę VAT, jest najgłośniejszym w Polsce przypadkiem niszczenia firmy przez urzędniczą machinę. Ale w jej cieniu cały czas rozgrywają się dramaty setek kolejnych przedsiębiorców - pisze "Rzeczpospolita". »

Dostosowanie VAT do nowej PKWiU

Aktualizacja: 09.07.2009

Ustawa o podatku od towarów i usług zostanie dostosowana do nowej PKWiU obowiązującej od początku 2009 roku. »

Rolnicy z firmą zapłacą takie składki jak w ZUS

Aktualizacja: 09.07.2009

Rolnicy dodatkowo prowadzący własne firmy mogą nie być wykluczani z KRUS. Ze względu na przepisy unijne rząd może zaproponować, aby płacili oni składki w takiej samej wysokości jak samozatrudnieni do ZUS. »

Firmy rzadziej zatrudniają bez umowy

Aktualizacja: 08.07.2009

Do najczęstszych ujawnionych w firmach w trakcie kontroli PIP nieprawidłowości należy nie zgłaszanie lub opóźnienia w zgłaszaniu pracowników do ubezpieczeń społecznych oraz zatrudnianie w tzw. szarej strefie. »

Starsi pracownicy nie chcą się szkolić nawet za darmo

Aktualizacja: 08.07.2009

Pracownicy, którzy ukończyli 45 lat, nie ubiegają się w urzędach pracy o pieniądze na szkolenia, mimo że mogą otrzymać prawie 10 tys. zł. »

Trwa zmiana kodów PKD

Aktualizacja: 07.07.2009

Przedsiębiorcy mogą samodzielnie wybrać nowy kod PKD składając w tym celu wniosek RG-1 w urzędzie statystycznym. »

Będzie ustawa o podatku od działalności gospodarczej

Aktualizacja: 07.07.2009

W 2011 r. ustawa o PIT zostanie zastąpiona ustawą o podatku od dochodów osobistych, a ustawa o CIT - ustawą o podatku od dochodów z działalności gospodarczej. W odrębnym akcie ma być uregulowany podatek od dochodów kapitałowych - poinformował wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

Od 2010 r. koniec samochodów z kratką

Aktualizacja: 08.07.2009

Resort finansów chce w 2010 r. wprowadzić zmiany w VAT, dzięki którym z polskich dróg znikną auta z kratką. Przy zakupie samochodu o masie do 3,5 tony firma będzie mogła odliczyć 60 proc. zawartego w cenie podatku VAT, nie więcej jednak niż 6000 zł. Zawieszone ma być prawo do odliczenie VAT od paliw do samochodów osobowych - poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Połowa fim ma kłopoty z terminowym regulowaniem zobowiązań

Aktualizacja: 08.07.2009

Połowa firm w pierwszym półroczu br. miała kłopoty z terminowym uzyskaniem płatności. Największe opóźnienia są w przemyśle i budownictwie - poinformowała na konferencji prasowej we wtorek ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan dr Małgorzata Krzysztoszek. »

Nowe zasady wyboru rad pracowników

Aktualizacja: 07.07.2009

Od 8 lipca zmienią się zasady wyboru rad pracowników zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Jednocześnie rady wybrane na gruncie niekonstytucyjnych przepisów będą funkcjonować do końca swojej kadencji.  »

Pozycjonowanie stron www zamiast reklamy

Aktualizacja: 07.07.2009

Przedsiębiorstwa chcące pozyskać klientów w sieci coraz częściej zamiast na reklamę wydają pieniądze na usługi pozycjonowania stron www. »

Firmy bez pomocy

Aktualizacja: 07.07.2009

Dopiero we wrześniu może ruszyć system rządowych poręczeń i gwarancji dla przedsiębiorców, którzy chcą zaciągnąć kredyt - przewiduje "Rzeczpospolita". »

Coraz więcej bezrobotnych chce zkładać firmy

Aktualizacja: 07.07.2009

W tym roku lawinowo rośnie liczba bezrobotnych, którzy chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą po otrzymaniu z urzędu pracy maksymalnie 19,1 tys. zł dotacji - ocenia "Gazeta Prawna". »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Justyna Godlewska

Prawnik, aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »