| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Prawo telekomunikacyjne. Opłaty za wykorzystywanie zasobów numeracji

Prawo telekomunikacyjne. Opłaty za wykorzystywanie zasobów numeracji

Wiadomo już, jakie opłaty mają płacić przedsiębiorcy za wykorzystywanie zasobów numeracji.

Z nowym rokiem weszło w życie rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie wysokości, terminów i sposobu uiszczania opłat za prawo do wykorzystywania zasobów numeracji (Dz.U. nr 283, poz. 2832). To kolejne przepisy, które trafią do zainteresowanych już po ich wejściu w życie. Dziennik Ustaw nr 283 z dnia 30 grudnia 2004 r. był bowiem faktycznie dostępny dopiero 3 stycznia br.
Za wykorzystywanie zasobów numeracji uiszcza się opłaty roczne, obejmujące pełny rok kalendarzowy. Może się jednak zdarzyć, że operator będzie wykorzystywał numerację przez okres krótszy niż rok. Wówczas za każdy rozpoczęty miesiąc kalendarzowy uiszcza 1/12 opłaty rocznej. Opłatę uiszcza się jednorazowo za cały rok w terminie do dnia 30 czerwca roku, za który jest należna. Opłatę można wpłacać w ratach półrocznych w wysokości połowy rocznej należności. Przykładowo, opłata za numer abonencki zarówno w sieci stacjonarnej, jak i komórkowej wynosi 0,32 zł.
W tym samym Dzienniku Ustaw opublikowano również rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 21 grudnia 2004 r. w sprawie wzoru wniosku o wpis lub zmianę wpisu do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Wejdzie ono w życie 14 stycznia br.


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK