REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Inflacja, Redukcja kosztów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Światowe rynki – przegląd tygodnia

Miniony tydzień był bardzo ważny dla globalnego rynku finansowego i niewątpliwie będzie rzutować na jego przyszłość.

Polisa inwestycyjna czy platforma inwestycyjna?

Polisa inwestycyjna to produkt finansowy, który łączy ideę inwestowania w fundusze inwestycyjne z polisą na życie. Taka forma generuje pewne korzyści podatkowe i prawne.W poniższym artykule podpowiemy Ci jaka jest różnica między polisą a platformą inwestycyjną?

Jak procent składany wpływa na nasze inwestycje?

Znasz już niekwestionowaną zaletę procentu składanego, dzięki której Twoje inwestycje mogą szybciej zyskiwać w perspektywie czasu. Pora abyś zapoznał się z zagrożenia jakie wynikają z istnienia zjawiska procentu składanego?

Które roczne lokaty dały zyski pomimo inflacji w sierpniu 2010

Póki co inflacja nie przeszkodziła w zdobyciu realnych zysków na lokatach założonych w sierpniu 2009 r. Jednakże za rok o tej porze może być znacznie gorzej.

REKLAMA

Które roczne lokaty dały zyski pomimo inflacji w lipcu 2010

W przypadku niektórych rocznych lokat, klienci muszą się liczyć ze stratą. Powodem tego jest inflacja, która sprawia, że wypłacone odsetki z lokat nie pokryją jej kosztów. Które lokaty zamiast dawać zysk przynoszą starty? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Które roczne lokaty dały zyski pomimo inflacji w czerwcu 2010

Wzrost inflacji może dać się we znaki naszym oszczędnościom. Realne zyski z bankowych depozytów mogą nie przekraczać nawet 1 proc. w skali roku, a to oznacza, że trzeba dobrze wybierać instytucje, którym chcemy powierzyć pieniądze.

Nieskuteczna ochrona oszczędności

Biorąc pod uwagę realne stopy zwrotu z lokat, w jednym na 31 przeanalizowanych banków klienci stracili przez ostatnich 12 miesięcy. W Banku Pekao strata wyniosła od 0,01 do 0,77 proc.

Koszt kampanii reklamowej

Podstawowym źródłem informacji o kosztach reklamy są biura reklamy gazet i czasopism. Udostępniają każdemu zainteresowanemu cenniki, w których są wyszczególnione ceny w zależności od powierzchni i umiejscowienia reklamy w publikacji.

REKLAMA

Ranking lokat bankowych - luty 2010

Po okresie względnej stabilizacji w pierwszych tygodniach roku, banki zdecydowały się na obniżenie oprocentowania lokat. I nie są to pojedyncze przypadki, jak bywało do tej pory. Widać, że zjawisko to ma charakter bardziej powszechny, dotyczy większej liczby banków oraz niemal wszystkich terminów i walut.

Które lokaty przyniosły straty

W pięciu bankach zakładane rok temu depozyty przyniosły straty, bo ich oprocentowanie nie przekroczyło inflacji.

Inflacja wyhamowuje

Średni poziom cen w grudniu ubiegłego roku był identyczny jak w listopadzie. Wskaźnik inflacji w ostatnim miesiącu minionego roku w porównaniu do grudnia 2008 r. wyniósł jednak 3,5 proc., podczas gdy w listopadzie wynosił 3,3 proc. To prawdopodobnie koniec inflacyjnej presji uszczuplającej nasze portfele.

Straty na lokatach bankowych

Jeżeli oprocentowanie lokaty bankowej jest niższe od inflacji to depozyt taki przynosi realną stratę. W ofertach pięciu banków znaleźć można było takie lokaty.

Surowce najlepszą inwestycją ostatniej dekady

Hitem inwestycyjnym podczas ostatnich dziesięciu lat okazał się rynek surowcowy. Droższa ropa naftowa czy miedź przełożyły się na wzrost inflacji, ale nawet po jej uwzględnieniu na surowcach trudno było stracić. Najwięcej dało zarobić złoto.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę outsourcingową?

Weryfikację firmy outsourcingowej, z którą zamierzamy nawiązać współpracę można podjąć już na etapie przygotowywania zapytania ofertowego. Kiedy spływają do nas pierwsze oferty firm, które pytaliśmy o pakiety świadczonych usług oraz ich ceny.

Czy outsourcing kadrowo-płacowy to zawsze oszczędność kosztów?

Outsourcing coraz szerzej zdobywa rynek. Ma więcej zalet niż wad. Jednakże należy zwrócić uwagę, że wciąż wiele firm z dużą rezerwą podchodzi do zlecania na zewnątrz poszczególnych funkcji. Spróbujmy zatem nieco bliżej przyjrzeć się „payrollingowi”.

Prognozy cen na Nowy Rok

Wzrost cen produktów konsumpcyjnych dotyczy wszystkich, jednak nie wszystkie produkty zdrożeją jednakowo. Analitycy Finamo prognozują, kto w najbliższym roku najbardziej ucierpi na wzroście cen.

Outsourcing jako rozwiązanie na czas kryzysu - cz. II

Grzywny, mandaty i odsetki za nieprawidłowe czy nieterminowe obliczanie zobowiązań publicznoprawnych, takich jak np. zaliczki na podatek czy składki ZUS, to także koszt pogarszający wynik finansowy przedsiębiorstwa, mogący w skrajnej sytuacji doprowadzić do zaburzenia płynności finansowej.

Outsourcing – moda czy metoda

Dzisiaj outsourcing kadrowo-płacowy nie wydaje się być już jedynie modą. To sposób na optymalizację pewnych procesów zachodzących w każdej firmie. Świadomość roli właściwego zarządzania kapitałem ludzkim rośnie, lecz wciąż jeszcze nie jest zbyt wysoka. Przejawia się to szczególnie w sposobie myślenia kadry kierowniczej małych przedsiębiorstw.

Jak policzyć koszty HR i payroll pod kątem outsourcingu?

Potrzeba ograniczenia kosztów funkcjonowania jest wciąż jeszcze najczęściej spotykanym powodem zainteresowania przedsiębiorstw usługami outsourcingowymi, a finansowe korzyści z ich wdrożenia najłatwiej jest wyliczyć.

Outsourcing i korzyści z niego płynące

Henry Ford twierdził - "Jeśli jest coś czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż nasi konkurenci, nie ma sensu żebyśmy to robili, powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej". Zatrudniamy zatem firmy outourcingowe - fachowców, dzięki którym usparwnimy działanie naszej firmy a jednocześnie obniżmy koszty.

Wdrożenie outsourcingu księgowego u klienta cz. I

Firma zewnętrzna przejmuje w połowie roku,w spółce prawa handlowego prowadzenie ksiąg. Proces odbywa się w siedzibie klienta, przy użyciu jego systemu. O czym warto wiedzieć?

Wyższe oprocentowanie lokat dzięki wojnie depozytowej

Walka banków o depozyty spowodowała, że realne zyski z lokat zakładanych w zeszłym roku osiągnęły poziomy nie notowane od kilku lat.

Jakie firmy powinny zdecydować się na outsourcing?

Przekazanie obsługi funkcji biznesowych na zewnątrz – outsourcing – to nowoczesna metoda zarządzania, dostępna dla większości firm z dowolnych branż. Najczęściej, zakresem usług firm outsourcingowych jest obsługa prawna, podatkowa, księgowa oraz usługi związanie z administracją wynagrodzeniami i personelem.

Nie będzie gwałtownego wzrostu inflacji

Inflacja w UE i strefie euro zgodnie z oczekiwaniami prawdopodobnie nieco wzrośnie w porównaniu do obecnego, bardzo niskiego poziomu, ale powinna być niska w okresie objętym prognozą – podaje serwis prasowy Komisji Europejskiej.

Na rynku pracy trochę lepiej

W najbliższych kwartałach sytuacja na rynku pracy będzie się pogarszać, jednak nie tak bardzo jak mogło się wydawać jeszcze kilka miesięcy wcześniej - prognozuje Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR).

NBP prognozuje spadek rocznej inflacji

Z projekcji inflacji NBP wynika, że w wariancie optymistycznym roczna inflacja w 2009 roku spadnie do 3,3 proc., z kolei w przyszłym roku wyniesie tylko 0,8 proc.

W III kwartale nasza gospodarka przyspieszała

Dane o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia we wrześniu uzupełniają obraz naszej gospodarki w III kwartale. Miała się lepiej niż w poprzednich 3 miesiącach. Nie oznacza to jednak, że koniunktura może już tylko przyspieszać.

Rosja: inflacja czasowo powstrzymana

Rosyjskie władze szacują, że w ciągu ostatnich dwóch i pół miesięcy poziom inflacji w kraju był bliski zeru. Z kolei w tym roku inflacja w Rosji wyniesie nieco ponad 10,3 proc.

NBP: we wrześniu spadła inflacja bazowa

We wrześniu br. zmniejszyły się trzy z czterech rocznych wskaźników inflacji bazowej – podaje Narodowy Bank Polski.

Mniej zarobimy na lokatach – ranking Gold Finance

Na rynku lokat bankowych sytuacja nie ulega zmianie. Banki tną oprocentowanie i zyski osób deponujących pieniądze są coraz mniejsze. Niewielkim pocieszeniem jest malejąca we wrześniu inflacja. Trudno przewidzieć, czy będzie ona tak łaskawa dla naszych portfeli także w następnych miesiącach.

Lokaty wygrywają z inflacją

Najlepsze depozyty oferowane teraz przez banki dają rekordowo wysoką realną stopę zwrotu.

Inflacja poniżej górnej granicy celu inflacyjnego

Pierwszy raz od lutego 2009 r. i 4. raz w ostatnich 23 miesiącach inflacja CPI spadła w Polsce poniżej górnej granicy celu Rady Polityki Pieniężnej. We wrześniu wyniosła 3,4% wobec 3,7% miesiąc wcześniej.

Inflacja jednak wzrosła

W sierpniu po raz pierwszy w tym roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadły. Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego były w porównaniu do lipca niższe o 0,4 proc. Wskaźnik inflacji liczony w odniesieniu do sierpnia biegłego roku zwiększył się jednak do 3,7 proc. W lipcu wynosił 3,6 proc. Większość ekonomistów spodziewała się, że w sierpniu pozostanie na niezmienionym poziomie.

Pierwszy raz w historii inflacja wyższa niż stopy procentowe

W kwietniu inflacja CPI w naszym kraju podniosła się aż do 4%. Był to drugi kolejny miesiąc, w którym wzrost cen był znacznie szybszy od oczekiwań. Jednocześnie był to trzeci kolejny miesiąc wzrostu. Dane przemawiają przeciwko dalszemu obniżaniu stóp procentowych w Polsce.

Inflacja w kwietniu spadła

Ceny w kwietniu bieżącego roku wzrosły o 0,2-0,3 proc. wobec marca, a roczny wskaźnik CPI w kwietniu obniżył się do 2,9-3,0 proc. z 3,4 proc. w marcu - ocenia minister finansów Mirosław Gronicki.

REKLAMA