REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Outsourcing jako rozwiązanie na czas kryzysu - cz. II

Barbara Kochańska-Mierzejewska
W dzisiejszych czasach kryzysu można śmiało stwierdzić, że zastosowanie outsourcingu może stanowić obecnie jeden z najważniejszych czynników wpływających na rozwój i kondycję przedsiębiorstwa.
W dzisiejszych czasach kryzysu można śmiało stwierdzić, że zastosowanie outsourcingu może stanowić obecnie jeden z najważniejszych czynników wpływających na rozwój i kondycję przedsiębiorstwa.

REKLAMA

REKLAMA

Grzywny, mandaty i odsetki za nieprawidłowe czy nieterminowe obliczanie zobowiązań publicznoprawnych, takich jak np. zaliczki na podatek czy składki ZUS, to także koszt pogarszający wynik finansowy przedsiębiorstwa, mogący w skrajnej sytuacji doprowadzić do zaburzenia płynności finansowej.

Redukcja ryzyka

Jako przykład ograniczenia ryzyka tego typu można wskazać outsourcing funkcji księgowych czy kadrowo-płacowych. Dostawcy usług z wyżej wymienionych obszarów przejmują ryzyko finansowe za popełnione przez siebie ewentualne błędy w księgach, listach płac czy deklaracjach podatkowych oraz ZUS. Jest to możliwe między innymi dzięki posiadanym przez outsourcerów wysokim polisom ubezpieczeniowym od odpowiedzialności cywilnej, na których wykupienie, prowadząc księgowość czy płace wewnętrznie, zazwyczaj nie decyduje się żadna organizacja.

REKLAMA

Przekazując na zewnątrz dane płacowe i kadrowe, minimalizuje się również ryzyko ich ujawnienia wewnątrz firmy, które, jak wiadomo, może prowadzić do problemów w zarządzaniu zasobami ludzkimi, a w szczególności rodzić konflikty interpersonalne. 

Zobacz: Czy to sztuka wybrać dobrego partnera?

REKLAMA

W dzisiejszych czasach kryzysu można śmiało stwierdzić, że zastosowanie outsourcingu może stanowić obecnie jeden z najważniejszych czynników wpływających na rozwój i kondycję przedsiębiorstwa. Zastosowanie instrumentów outsourcingowych, adekwatnych do potrzeb i „skrojonych na miarę” zakresu działalności prowadzonej przez dany podmiot, pozwala na uwolnienie części „zamrożonych” zasobów i daje możliwość ich przesunięcia na inne obszary funkcjonowania.

W praktyce przyczynia się to do możliwości zwiększenia aktywności na rynku, poprawy jakości własnych usług i zwiększenia środków na inwestycje, a z czasem wzmocnienia swojej pozycji w stosunku do konkurencji, przy jednoczesnej, jakże dzisiaj istotnej, redukcji sztywnych kosztów wewnętrznych, związanych z obsługą struktur przedsiębiorstwa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto także podkreślić, iż korzyści płynące z outsourcowania części czynności, tj. redukcja ryzyk, uwolnienie środków finansowych przy jednoczesnej poprawie jakości niektórych procesów przebiegających w firmie, posiadają charakter długoterminowy. Jeśli w sposób staranny i przemyślany dokonamy ich „wymierzenia” w celu ustalenia, które z oferowanych na rynku przez outsourcerów usług mogłyby znaleźć zastosowanie w naszej organizacji, z pewnością nasza firma będzie mieć większą szansę na kontynuowanie swojej działalności z sukcesem, nawet pomimo gorszej koniunktury gospodarczej.

Zobacz: Konkurencja na rynku outsourcingu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

REKLAMA

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

REKLAMA