reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Outsourcing > Wdrożenie outsourcingu > Outsourcing jako rozwiązanie na czas kryzysu - cz. II

Outsourcing jako rozwiązanie na czas kryzysu - cz. II

Grzywny, mandaty i odsetki za nieprawidłowe czy nieterminowe obliczanie zobowiązań publicznoprawnych, takich jak np. zaliczki na podatek czy składki ZUS, to także koszt pogarszający wynik finansowy przedsiębiorstwa, mogący w skrajnej sytuacji doprowadzić do zaburzenia płynności finansowej.

Redukcja ryzyka

Jako przykład ograniczenia ryzyka tego typu można wskazać outsourcing funkcji księgowych czy kadrowo-płacowych. Dostawcy usług z wyżej wymienionych obszarów przejmują ryzyko finansowe za popełnione przez siebie ewentualne błędy w księgach, listach płac czy deklaracjach podatkowych oraz ZUS. Jest to możliwe między innymi dzięki posiadanym przez outsourcerów wysokim polisom ubezpieczeniowym od odpowiedzialności cywilnej, na których wykupienie, prowadząc księgowość czy płace wewnętrznie, zazwyczaj nie decyduje się żadna organizacja.

Przekazując na zewnątrz dane płacowe i kadrowe, minimalizuje się również ryzyko ich ujawnienia wewnątrz firmy, które, jak wiadomo, może prowadzić do problemów w zarządzaniu zasobami ludzkimi, a w szczególności rodzić konflikty interpersonalne. 

Zobacz: Czy to sztuka wybrać dobrego partnera?

W dzisiejszych czasach kryzysu można śmiało stwierdzić, że zastosowanie outsourcingu może stanowić obecnie jeden z najważniejszych czynników wpływających na rozwój i kondycję przedsiębiorstwa. Zastosowanie instrumentów outsourcingowych, adekwatnych do potrzeb i „skrojonych na miarę” zakresu działalności prowadzonej przez dany podmiot, pozwala na uwolnienie części „zamrożonych” zasobów i daje możliwość ich przesunięcia na inne obszary funkcjonowania.

W praktyce przyczynia się to do możliwości zwiększenia aktywności na rynku, poprawy jakości własnych usług i zwiększenia środków na inwestycje, a z czasem wzmocnienia swojej pozycji w stosunku do konkurencji, przy jednoczesnej, jakże dzisiaj istotnej, redukcji sztywnych kosztów wewnętrznych, związanych z obsługą struktur przedsiębiorstwa.

Warto także podkreślić, iż korzyści płynące z outsourcowania części czynności, tj. redukcja ryzyk, uwolnienie środków finansowych przy jednoczesnej poprawie jakości niektórych procesów przebiegających w firmie, posiadają charakter długoterminowy. Jeśli w sposób staranny i przemyślany dokonamy ich „wymierzenia” w celu ustalenia, które z oferowanych na rynku przez outsourcerów usług mogłyby znaleźć zastosowanie w naszej organizacji, z pewnością nasza firma będzie mieć większą szansę na kontynuowanie swojej działalności z sukcesem, nawet pomimo gorszej koniunktury gospodarczej.

Zobacz: Konkurencja na rynku outsourcingu

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W dzisiejszych czasach kryzysu można śmiało stwierdzić, że zastosowanie outsourcingu może stanowić obecnie jeden z najważniejszych czynników wpływających na rozwój i kondycję przedsiębiorstwa.
W dzisiejszych czasach kryzysu można śmiało stwierdzić, że zastosowanie outsourcingu może stanowić obecnie jeden z najważniejszych czynników wpływających na rozwój i kondycję przedsiębiorstwa.

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama