| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Outsourcing > Współpraca > Jak przygotować pracowników na wejście zewnętrznej firmy?

Jak przygotować pracowników na wejście zewnętrznej firmy?

Finansowe korzyści z outsourcingu z pewnością przemawiają za jego wdrożeniem. Proces ten zazwyczaj budzi wiele emocji w firmie. Szeregowi pracownicy organizacji, decydującej się nawiązać współpracę z outsourcerem, postrzegają taką współpracę jako bezpośrednie zagrożenie. Obawiają się zwolnień, więc ich motywacja spada. Zdarza się, że również kadra menedżerska nie jest entuzjastycznie nastawiona do takiej zmiany w organizacji.

Jednakże wdrożenie outsourcingu nie zawsze musi wiązać się z redukcją etatów. Przykładem może być outsourcing kadrowo-płacowy. W niektórych organizacjach dział kadr i płac podlega dyrektorowi personalnemu, który oprócz strategicznych zadań ukierunkowanych na rozwój zasobów ludzkich firmy, musi również realizować nadzór nad administracyjnymi funkcjami kadrowo-płacowymi.

Zobacz: Jak wdrażać outsourcing i nie popełnić błędów w zarządzaniu zmianą?

Tymczasem w przypadku wydzielenia na zewnątrz administracji kadrowej i płacowej zespół działu personalnego może, cały uwolniony w ten sposób czas, wykorzystać na wspieranie swojej organizacji w realizacji jej strategii rynkowej, dbając o pozyskiwanie, rozwój i motywację pozostałych pracowników. Dyrektor personalny zyskuje również na oddelegowaniu do outsourcera odpowiedzialności za prawidłowe prowadzenie dokumentacji personalnej oraz zgodne z przepisami i terminowe obliczanie wynagrodzeń.

Opór przed zmianami w organizacji jest rzeczą naturalną. Kluczem do sukcesu w ich wdrażaniu jest dobra komunikacja pomiędzy kadrą zarządzającą a personelem. Komunikując pracownikom decyzję o nawiązaniu współpracy z firmą outsourcingową trzeba im uświadomić, że nie została ona podjęta ze względu na niską ocenę ich pracy. Wręcz przeciwnie-często otwierają się przed nimi nowe możliwości rozwoju zawodowego. Świadomość, że przyszłość należy do tych, którzy potrafią się przystosować się do nowych sytuacji z pewnością wpłynie pozytywnie na morale zespołu i przywróci mu motywację.

Zobacz: Wybór firmy outsourcingowej

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Opór przed zmianami w organizacji jest rzeczą naturalną.
Opór przed zmianami w organizacji jest rzeczą naturalną.

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Baszczyński

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »