REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wiadomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

MF o emisji obligacji nominowanej we frankach szwajcarskich

Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat w sprawie emisji obligacji nominowanej we frankach szwajcarskich.

Polscy Romowie w wyszehradzkiej grupie roboczej

Karol Gierliński i Stanisław Stankiewicz to przedstawiciele społeczności romskiej, którzy będą reprezentować Polskę w nowopowstałej grupie roboczej państw wyszehradzkich ds. Integracji Romów. Dołączą do reprezentującej już nasz kraj Elżbiety Radziszewskiej, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.

Kara dla firmy wywożącej śmieci na zamknięte składowisko

Wysypiska śmieci, które będą przepełnione lub ich standard obniży się do poziomu zagrażającego środowisku, zostaną zamknięte z urzędu.

Zasady rozliczania kosztów w czasie przez podatników PIT

Na prowadzących działalność gospodarczą podatnikach podatku dochodowego od osób fizycznych ciążą określone obowiązki ewidencyjne. Ich wykonywanie ma ułatwić prawidłowe określenie dochodu (straty), podstawy opodatkowania i należnego podatku dochodowego.

REKLAMA

Formularze do zgłoszenia zmiany lub korekty danych

Płatnik składek zobowiązany jest zawiadomić Zakład Ubezpieczeń Społecznych o wszelkich zmianach i korektach z wyjątkiem tych danych, które zostały wycofane w aktualnie obowiązującej wersji formularzy ubezpieczeniowych.

Unijne wsparcie dla ginących zawodów

Małopolscy przedsiębiorcy wykonujący tzw. ginące zawody - introligatora, kowala czy kaletnika otrzymają unijne dofinansowanie na planowane inwestycje. W sumie zarząd województwa rozdzielił w czwartek blisko 33 mln zł dotacji.

Kary za błędy przy rozliczeniu projektów unijnych

Specjaliści zajmujący się rozliczaniem projektów unijnych mogą zostać ukarani za popełniane błędy.

Giełda: dane z USA w centrum uwagi

W czwartek inwestorzy w Europie czekali na doniesienia ze Stanów Zjednoczonych. Dane o ilości bezrobotnych okazały się zbliżone do prognoz, natomiast deficyt handlowy był mniejszy od oczekiwań.

REKLAMA

PIT: nowe zwolnienia dla rolników

Nowe zwolnienie z PIT dla przychodów ze sprzedaży przetworzonej żywności z własnej uprawy i hodowli powinno wejść w życie od 2011 roku – uważa resort finansów.

Dane z Japonii rozczarowały inwestorów

Na całym świecie indeksy poruszają się w bardzo wąskim zakresie. Nowe argumenty otrzymują i optymiści, i pesymiści. Rozstrzygnięcia brak.

Napięcie na rynkach giełdowych

S&P zakończył sesję (11 marca br.) wzrostem (ósmym na ostatnie dziewięć sesji), ale wciąż nie przekroczył tegorocznego szczytu. Również azjatyckie rynki zyskiwały rano, ale także bez przekonania.

Euro utrzymuje pozycje

Wspólna waluta wciąż nie chce uznać się za pokonaną w potyczce z dolarem. Zaciekle broni się przed zepchnięciem w okolice 1,35 dolara. Trzykrotne zejście poniżej tego poziomu, pod koniec lutego i na początku marca br., na razie spełniło rolę trampoliny, pobudzającej do kupna euro.

Inwestorzy mają chwiejne nastroje

Wall Street nie traci animuszu w dążeniu do styczniowego rekordu. Wczoraj byki przybliżyły S&P500 do niego o kolejne sześć punktów, zmniejszając dystans do czterech „oczek”.

Dobre dane zza oceanu nie pomogły bykom

Korekta wisiała w powietrzu i wreszcie nadeszła. Nie „przeszkodziły” jej dobre dane płynące z amerykańskiego rynku pracy, gdzie deficyt handlowy i liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazały się lepsze niż oczekiwano.

Narodowy Bank Szwajcarii radzi zachować ostrożność

Narodowy Bank Szwajcarii nie zmienił stóp procentowych na czwartkowym posiedzeniu (11 marca br.), ale ostrzegł banki i kredytobiorców by były „ekstremalnie ostrożne” w ocenie perspektyw wzrostu rynku kredytów hipotecznych i cen nieruchomości.

Koniec emigracji zarobkowej

Emigracja do W. Brytanii staje się mało opłacalna nawet dla ściany wschodniej.

Sprawdź dewelopera i nieruchomość zanim kupisz mieszkanie

Czy deweloper jest właścicielem gruntu, na którym stawia budynek, czy otrzymał pozwolenie na budowę i kto może go reprezentować przy zawieraniu umów z klientami – to jedne z ważniejszych elementów, jakie musi sprawdzić osoba kupująca mieszkanie na rynku pierwotnym. Aby bezpiecznie kupić taką nieruchomość trzeba m.in. uważnie przeczytać odpis z księgi wieczystej i sprawdzić dewelopera w Krajowym Rejestrze Sądowym – ostrzega Home Broker.

Komisja Nadzoru Finansowego akceptuje nominację na prezesa ING Życie

Na wczorajszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Tomasza Bławata na prezesa zarządu ING Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie (ING Życie). Tomasz Bławat pełni również obowiązki prezesa ING Usługi Finansowe od maja 2008 roku.

Jest projekt ustawy o samorządzie gospodarczym

Business Centre Club, Krajowa Izba Gospodarcza, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Polska Rada Biznesu oraz Związek Rzemiosła Polskiego zaprezentowały projekt ustawy o samorządzie gospodarczym, który zostanie oficjalnie przekazany do prac legislacyjnych Sejmu.

Jak zamienić pasję w dobrze prosperujący biznes

Na to pytanie odpowiadają bohaterowie filmu „Od pasji do pierwszego miliona”. Film jest zachętą do realizacji najbardziej innowacyjnych i szalonych pomysłów na biznes. Na wsparcie finansowe do 200 tys. euro na realizację innowacyjnych projektów może liczyć minimum 12 pomysłodawców.

Środki przymusu stosowane przez CBA niezgodne z konstytucją

Trybunał Konstytucyjny w dniu 10 marca 2010 roku stwierdził, że stosowanie środków przymusu bezpośredniego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne jest niezgodne z konstytucją.

Polskie obligacje skarbowe podbijają rynki zagraniczne

Popyt na dwuletnie obligacje skarbowe, sprzedawane wczoraj przez resort finansów, był jednym z najwyższych w historii. Stało się tak dzięki dwóm członkom Rady Polityki Pieniężnej, którzy pomogli złotemu.

Na giełdach nadal przeważają kupujący

Jak pokazała środowa sesja wśród inwestorów nadal panuje całkiem spory optymizm. Brak danych istotnych publikacji makroekonomicznych zdecydowanie pomaga indeksom rosnąć, a chwilowe korekty są jedynie wykorzystywane do dalszych zakupów. Taki scenariusz obowiązywał na rynkach w dniu wczorajszym. Główne europejskie parkiety zyskały ponad 0,6 proc.

Branża IT żegna kryzys

Firmy z sektora handlowego zwiększają wydatki na nowe rozwiązania IT, co sygnalizuje koniec kryzysu. Analitycy IDC potwierdzają: ten rynek wzrośnie w tym roku o 8 proc.

Błędy urzędników mogą wstrzymać budowę autostrad

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie musiała wypłacać gigantyczne odszkodowania wykonawcom setek kilometrów dróg z powodu zamieszania w sprawie barier ochronnych. Ryzyko, że zablokuje to budowę autostrad, jest coraz większe. Zawinili urzędnicy, którzy nie potrafili przyjąć ścisłych norm dla barier.

Rząd chce ujednolicić zasady przyznawania zasiłku chorobowego

Rząd chce, żeby pracownicy, którzy ukończyli 50 lat i przebywają w szpitalu, mieli wyliczany zasiłek według tej samej reguły jak pozostali ubezpieczeni.

Pracodawca zadecyduje czy w firmie będą wydzielone palarnie

To pracodawca będzie decydował o tym, czy w zakładzie będą wydzielone palarnie. Miejsca te muszą spełniać ustawowe wymogi, dlatego firmy mogą rezygnować z ich tworzenia.

Podatnicy mogą nie otrzymać informacji PIT-8C

Przez nieprecyzyjne przepisy wielu podatników nie otrzyma informacji PIT-8C. Wiele osób nie ma świadomości, że powinny zapłacić podatek od nietypowych dochodów. Podatnik, który nie otrzymał formularza, musi rozliczyć się w zeznaniu rocznym.

Kasa fialna ma być odpowiednio zapogramowana

Sprzedawca powinien tak zaprogramować kasę fiskalną, żeby konsument otrzymał paragony z nazwami jednostkowymi towaru lub usługi.

Giełda: czas na wybicie górą

Po spokojnym pod względem ilości publikacji makroekonomicznych początku tygodnia, w środę (10 marca br.) inwestorzy analizujący wskaźniki opisujące stan poszczególnych gospodarek mieli ręce pełne roboty.

Unia sfinansuje ciekawe projekty biznesowe

Pracownia architektury krajobrazu, Strefa Próżności, sklep on-line z rękodziełem artystycznym i telewizja internetowa – takie m.in. firmy chcą założyć mieszkańcy województwa łódzkiego za unijne dotacje. Zakończył się właśnie nabór do dwóch nowych projektów Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego - „Wirtualny biznes" i „Spełniona w biznesie”.

Dyskusja o rzetelnej informacji finansowej w NBP

Ważne jest, aby informacje finansowe były prezentowane rzetelnie i odpowiedzialnie, bo ich sposób przedstawiania ma ogromny wpływ na rynek – uznali uczestnicy spotkania poświęconego stworzeniu „Koalicji na rzecz rzetelnej informacji finansowej”, które odbyło się 10 marca w gmachu Narodowego Banku Polskiego w Warszawie.

Poszukiwanie równowagi na rynku walutowym

Od początku tygodnia widoczna jest niewielka przewaga amerykańskiej waluty nad euro. Po poniedziałkowym osłabieniu „zielonego” do poziomu 1,37 dolara za euro, trwa systematyczne odrabianie strat.

Nerwowo na zagranicznych giełdach

Wczoraj (10 marca br.) bykom na Wall Street udało się dodać indeksowi S&P500 kolejne dwa punkty i nieco przybliżyć do poziomu styczniowego szczytu. Widać jednak, że osiągnięcie go nie będzie łatwe. W trakcie sesji dystans do niego wynosił zaledwie pięć punktów, ale ta bliskość sprowokowała do sprzedaży akcji i niewiele brakowało, by dzień zakończył się pod kreską. Nerwowość jest więc wciąż dość duża.

Petrolinvest gwiazdą warszawskiego parkietu

Brak informacji makroekonomicznych zupełnie nie przeszkadza inwestorom w kontynuowaniu fali wzrostów. Być może jeszcze w tym tygodniu doczekamy się „konfrontacji” tego optymizmu z danymi o zasiłkach dla bezrobotnych za oceanem, sprzedaży detalicznej i nastrojach konsumentów. Niepewność tego, co się stanie, gdy główne indeksy osiągną nowe szczyty, wcale nie maleje.

Uchwały Komisji Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wydała kilka uchwał, które dotyczą rynku bankowego.

Komisja Nadzoru Finansowego ukarała spółki publiczne

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ukarała spółki publiczne m.in. z branży kosmetycznej i ubezpieczeniowej.

Niezdolność do pracy w świetle prawa

W dniu 8 marca 2010 roku w Sądzie Rejonowym we Włocławku odbyła się kolejna rozprawa w sprawie toczącej się z powództwa asesora przeciwko prokuraturze o przywrócenie do pracy.

Gold Finance zajmuje przestrzeń internetową

Firma doradcza Gold Finance otworzyła swoje serwisy na Facebook.com oraz YouTube.com. Dzięki temu użytkownicy stron mają pełny dostęp
do najciekawszych informacji ze świata finansów.

Inwestorzy potrzebują nowych impulsów

Dow Jones zyskiwał w trakcie sesji dobrze ponad 0,5 proc., ale skończyło się na zwyżce o 0,1 proc. Neutralne wskazania dały także rynki azjatyckie mimo dobrych danych makro.

Ponad 4,5 mld złotych na zapobieganie powodzi

3,5 mld złotych na ochronę terenów w dorzeczu Odry, około 243 mln złotych dla górnej Wisły i ponad 800 mln złotych na naprawę urządzeń melioracyjnych – tyle pieniędzy z budżetu państwa zostało przeznaczonych od 2002 roku na przeciwdziałanie zagrożeniu powodziowemu.

Wzrośnie zatrudnienie w II kwartale 2010 r.

Pracodawcy w Polsce zwiększą dynamikę zatrudnienia w II kwartale 2010 r. Na podstawie deklaracji reprezentatywnej próby polskich pracodawców ustalono prognozę netto zatrudnienia na poziomie +13%. Jest to najwyższa prognoza dla II kwartału 2010 r. spośród wszystkich 17 przebadanych europejskich krajów.

Open Finance: coraz poważniejsza sytuacja w Hiszpanii

Z jednej strony najnowszy raport agencji Fitch może uspokajać inwestorów, którzy obawiają się niewypłacalności Grecji. Z drugiej strony coraz poważniejsza staje się sytuacja Hiszpanii.

Wzrosty na giełdach zatrzymane

Po niewielkich wahaniach sesja w USA zakończyła się małym spadkiem indeksów, a ten sam obraz przyniosły notowania na giełdach azjatyckich. To dobry czas na zadanie pytania: Quo vadis?

Gminy rzadko starają się o dotację na szkolenia pracowników

Pracownicy samorządowi mogą bezpłatnie podnosić kwalifikacje, jeśli ich urząd pozyska unijną dotację. Gminy robią to jednak rzadko.

Organy podatkowe nie ujawniają danych szacunkowych zbieranych od firm

Organ podatkowy, który dokonując szacunku, zbiera informacje od innych firm, nie musi ich ujawniać podatnikowi.

Jest propozycja zwolnienia z VAT dla świadczenia usług na cele dobroczynne

Szerokie zwolnienie z VAT dla dostawy towarów i świadczenia usług na cele dobroczynne zakłada poselski projekt nowelizacji ustawy o VAT.

Rynek walutowy: dolar odrabia straty

Po umocnieniu się wspólnej waluty do poziomu 1,37 dolara, już wieczorem (9 marca br.) „zielony” zaczął energicznie odrabiać straty, kończąc dzień w okolicach 1,36 dolara za euro. Ranek był dość spokojny, jednak wkrótce nastąpił kolejny atak i około południa euro wyceniano już tylko na 1,355 dolara.

Nerwowo na zagranicznych parkietach

Spadki indeksów na Wall Street miały bardzo niewielką, wręcz symboliczną skalę i po sześciu z rzędu wzrostowych sesjach wydają się czymś zupełnie naturalnym. Jednak mimo braku danych makroekonomicznych, sytuacja na rynku jest dość nerwowa. Indeksy znajdują się tuż pod poprzednim szczytem.

Spadki na GPW

Nieco chyba sztuczne poniedziałkowe podciągnięcie na fixingu indeksu największych spółek do poziomu 2406 punktów nie przetrwało „testu prawdy”. WIG20 zaczął wtorek (9 marca br.) od spadku o prawie 0,3 proc., a wskaźnik szerokiego rynku tracił na otwarciu niecałe 0,2 proc.

REKLAMA