REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Szyfrowanie danych przez USB w Windows 7

Dwie najbogatsze wersję Windows 7 – Ultimate i Enterprise wyposażone są w opcję szyfrowania danych na przenośnych pamięciach USB. Oto krótka porada jak skorzystać z BitLockera.

Obraz dysku twardego w Windows 7

Kolejna ciekawa możliwość jaką oferuje nam Windows to obraz dysku twardego. Dotychczas dostępny w najdroższej wersji Visty – Ulitimate. Dzięki niemu możemy zabezpieczyć dane z partycji systemowej w obrazie, który będzie plikiem zawierającym całą konfiguracje komputera łącznie z zainstalowanymi programami.

Wyłączanie komunikatów na pasku zadań (Windows 7)

Nowością w Windows 7 jest możliwość wyłączania komunikatów i powiadomień które denerwują nas pojawiając się bardzo często w zasobniku systemowym tuż obok zegara.

Organizacja danych w bibliotekach Windows 7

Jeśli masz na dysku bałagan, zdjęcia w wielu folderach, porozrzucane programy i pliki mp3 dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie funkcji tworzenia bibliotek.

REKLAMA

Poprawiony pasek zadań w Windows 7

Po pierwszym włączeniu nowego Windowsa jedną z rzeczy która najbardziej rzuca się w oczy jest nowy pasek zadań. Oto kilka porad jak sprawnie się nim posługiwać.

AeroSnap w Windows 7

W nowej wersji systemu Windows otrzymaliśmy nowy menedżer zarządzania oknami. Wygląda on lepiej a jego obsługa jest prostsza i wygodniejsza niż w Viście. Oto kilka cennych porad jak zarządzać oknami w Windows 7.

Czym większy kredyt, tym wyższe koszty

Zaciągając kredyt gotówkowy na kilkadziesiąt tysięcy złotych musimy się liczyć z tym, że będzie on droższy niż pożyczka na kilka tysięcy złotych.

Podwyższenie ceny sprzedanej nieruchomości przez organ podatkowy

Organ podatkowy może podwyższyć cenę sprzedanej nieruchomości do ceny rynkowej, gdy podatnik zaniżył jej wartość.

REKLAMA

„Złote Veto” szkodzi przedsiębiorczości

Ingerencje w uprawnienia właścicielskie wynikające ze struktury własnościowej i przepisów z prawa handlowego są szkodliwe dla polskiej przedsiębiorczości – uważa Konfederacja Pracodawców Polskich.

Ożywienie w europejskim przemyśle

We wrześniu tego roku, w porównaniu z poprzednim miesiącem, w całej Unii Europejskiej liczba nowych zamówień w przemyśle wzrosła o 1,7 proc. po wzroście o 2 proc. w sierpniu – podał Eurostat. W strefie euro miesięczny wskaźnik zamówień w przemyśle zwiększył się o 1,5 proc. po wzroście o 0,6 proc. w sierpniu – podaje Eurostat.

100 proc. można było zarobić na funduszach podczas 8 miesięcy

Inwestując w jednostki najlepszego funduszu indestycyjnego, od połowy lutego można było ponaddwukrotnie pomnożyć kapitał.

Składanie ofert drogą elektroniczną

Niniejszy artykuł poświęcony jest zawieraniu umów w trybie ofertowym ze szczególnym uwzględnieniem oferty w postaci elektronicznej, która nabrała niebagatelnego znaczenia w dobie informatyzacji. Liczba osób kupujących w Internecie rośnie systematycznie, co potwierdza ogromna popularność takich portali internetowych jak Allegro, czy e Bay oraz sklepów internetowych, na których można kupić niemal wszystko począwszy od nieruchomości po kosmetyki. Sukces elektronicznej formy kupowania wynika po pierwsze z milionowej, stale rosnącej liczby użytkowników Internetu oraz szybkości i ułatwień, jakie istnieją przy dokonywaniu tego rodzaju transakcji.

Pracodawcy przeciwko wyższym odsetkom za zaległości podatkowe

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) negatywnie ocenia przedstawione przez Ministerstwo Finansów założenia do projektu ustawy o zmianie ordynacji podatkowej. Wśród zaproponowanych zmian znajduje się m.in. zwiększenie odsetek za zwłokę od zaległości podatkowej w wysokości 200 proc.

TK: podatnik musi na bieżąco śledzić zmiany w prawie

Podatnik, który po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zyskał prawo do ponownego rozpatrzenia sprawy przez organy skarbowe, ma tylko 30 dni na złożenie wniosku. Prowadząc działalność gospodarczą, powinien on na bieżąco śledzić zmiany w prawie, więc jeśli nie złoży wniosku w terminie, traci prawo do wznowienia postępowania - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny.

Ile metrów mieszkania kupimy za średnią pensję

Drugi miesiąc z rzędu znacznie wzrosła powierzchnia mieszkania, jaką może w Łodzi kupić na kredyt rodzina z dzieckiem zarabiająca dwie średnie krajowe.

Market spożywczy - franczyza

Sklep spożywczy powinien obronić się sam, tym właśnie, że jest spożywczy. Rzadko zdarzają się bankructwa „spożywczaków”. Ludzie jedli, jedzą i będą jeść… Obecnie nadeszła moda na markety we franczyzie.

Na czym polega procedura zawarcia umowy w trybie ofertowym?

Zawarcie umowy (m.in. sprzedaży) w obrocie profesjonalnym najczęściej poprzedzone jest złożeniem oferty przez jedną i przyjęciem przez drugą stronę stosunku handlowego. Ten proces podlega często różnym zmianom- czasem przyjęcie oferty może być dorozumiane.

Duży wzrost liczby kredytów hipotecznych w III kwartale

Liczba kredytów hipotecznych udzielonych przez 14 największych banków w trzecim kwartale była o 18 proc. wyższa niż w drugim kwartale tego roku i zarazem o 35 proc. niższa niż w trzecim kwartale 2008 roku.

Gwarancja pracy w zawodzie dla aplikantów

Od początku grudnia 300 aplikantów rozpocznie naukę w szkole dla sędziów i prokuratorów. Przygotowanie do zawodu objęte będzie zakazem pracy w kancelariach i urzędach. Aplikant otrzyma stypendium, jego wysokość nie będzie zależała od osiąganych dochodów.

Sklep ze sprzętem komputerowym - franczyza

Rozwój technologii IT i wciąż nie gasnące zainteresowanie tą branżą to pomysł na inwestycję w sklep komputerowy.

Sklep z bielizną - franczyza

Handel istniał zawsze. Osoby, które chcą otworzyć biznes i nie mają na niego pomysłu, wiele razy słyszą od znajomych, rodziny: otwórz sklep, ludzie przecież muszą coś jeść i w coś się ubrać. I poniekąd ci doradzający mają rację.

KE popiera wprowadzenie jednolitego rynku telekomunikacji

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła zatwierdzenie przez ministrów szeroko zakrojonej reformy dążącej do wprowadzenia konkurencyjnego, jednolitego rynku telekomunikacji – podaje Ministerstwo Infrastruktury.

Stacja paliw - franczyza

W przypadku biznesu w branży paliwowej, chcąc zainwestować w biznes, należy dysponować pokaźną sumą pieniędzy i tu właściwie nie da się nie wchodzić w sieć.

Warren Buffett i Google ruszyli na zakupy

Największe korporacje powoli wychodzą z kryzysu. Świadczy o tym duża liczba fuzji i przejęć w ostatnich tygodniach. Na zakupy ruszyli gracze posiadający duże zapasy wolnej gotówki, m.in. Warren Buffett, Google czy HP.

Dolar może się umocnić

Gołębie sformułowania ze strony jednego z członków FED (Jamesa Bullarda), które trafiły na czołówki agencji informacyjnych w niedzielę wieczorem, nie okazały się być wystarczające do tego, aby przez cały poniedziałek podtrzymać spadkowy trend dolara.

Salon kosmetyczny we franczyzie

Czas kryzysu nie wpływa negatywnie na popularność usług kosmetycznych. Okazuje się, że chcemy dbać o urodę nawet wtedy, kiedy mamy mniej w portfelu. Salony kosmetyczne wciąż mają klientów. A taki salon to dobry pomysł na biznes.

Możliwa korekta na rynkach europejskich

Realizacja zysków w Azji i niższe oczekiwania odnośnie PKB w Stanach Zjednoczonych mogą skłonić inwestorów w Europie do realizacji zysków na rynkach akcji.

Rząd chce wesprzeć branżę motoryzacyjną

- Przemysł motoryzacyjny, na który składają się zarówno produkcja samochodów, jak i branża dealerska, odgrywa znaczącą rolę w polskiej gospodarce, dlatego w rządowym pakiecie antykryzysowych działań przygotowaliśmy rozwiązania również dla tego sektora - powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska otwierając Konferencję Polskich Dealerów Samochodowych, która odbyła się 23 listopada br.

Polska rozwija współpracę gospodarczą z Izraelem

Współpraca w dziedzinie technologii wodnych, ochrony środowiska, a także rozwój polsko-izraelskich kontaktów handlowych – to główne cele wizyty wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka w Izraelu w dniach 17-19 listopada br.

Niewypłacone wynagrodzenia nie będą kosztem

Nie można zaliczyć do kosztów podatkowych wynagrodzeń z tytułu umów zlecenia, które nie zostały wypłacone lub postawione do dyspozycji pracowników.
Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie wyjaśnił, czy można zaliczyć wynagrodzenia pracowników tymczasowych z umów zleceń do kosztów podatkowych w miesiącu, za który są należne.

Wartość końcowa

Określona w umowie leasingu kwota, za jaką finansujący zobowiązuje się sprzedać korzystającemu przedmiot leasingu.

Umowa sprzedaży

Umowa zawierana pomiędzy finansującym i dostawcą/sprzedawcą, na podstawie której finansujący nabywa do dostawcy/sprzedawcy przedmiot leasingu.

Umowa leasingu

Umowa, na mocy której finansujący zobowiązuje się w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa nabyć rzecz od określonego zbywcy, na warunkach zaznaczonych w tej umowie.

Ubezpieczenie przedmiotu leasingu

Ubezpieczenie przedmiotu leasingu od wszelkiego ryzyka.

Specyfika przedmiotu leasingu

Określenie w umowie leasingu rzeczy oddawanych w leasing.

Firmy spodziewają się pogorszenia koniunktury

W najbliższym czasie większość polskich firm przewiduje spadek wartości zamówień, a tym samym pogorszenia się sytuacji finansowej – wynika z badania koniunktury w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach przeprowadzonego przez GUS.

Rząd wspiera sektor BPO

Polska jest jednym z najważniejszych europejskich centrów usług w sektorze BPO. Dzięki Związkowi, zrzeszającemu firmy Business Process Offshoring (BPO), rząd ma partnera, z którym może szukać przestrzeni dla ich rozwoju w naszym kraju - powiedział Rafał Baniak, wiceminister gospodarki podczas konferencji inaugurującej działalność Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

Dobrze, że podatnicy odliczą VAT przy leasingu

Ministerstwo Finansów gwarantuje, że podatnicy, którzy kupili auto z kratką w leasingu, zachowają prawo do odliczenia VAT. To dobra wiadomość dla przedsiębiorców.

Praktyczne aspekty stosowania ustawy antykryzysowej

Ustawa antykryzysowa ma pomóc pracownikom i przedsiębiorcom w dobie spowolnienia gospodarczego. Stosowanie nowych przepisów może jednak okazać się w praktyce bardzo problematyczne.

Dodatkowa ochrona transportu

Ubezpieczenia cargo są kierowane do przedsiębiorców, którzy chcą dodatkowo zabezpieczyć przewożone ładunki.

Opóźnia się wprowadzenie łatwiejszego rozliczania leasingu

Przedsiębiorcy będą musieli poczekać na lepszą dla nich formę rozliczania leasingu przy unijnych dotacjach.

Kiedy przestaje obowiązywać regulamin pracy

Wprowadziliśmy regulamin pracy w okresie, gdy zatrudnialiśmy 35 pracowników. Jego treść została uzgodniona z międzyzakładową organizacją związkową. Obecnie zatrudniamy tylko 15 pracowników na pełny etat i 4 na pół etatu. Czy w dalszym ciągu obowiązuje nas regulamin pracy?

Firmowy upominek świąteczny jest opodatkowany

Wartość prezentu świątecznego otrzymanego od szefa jest przychodem pracownika. Tylko prezenty sfinansowane z funduszu socjalnego będą zwolnione z PIT do 380 zł. Również prezenty przekazywane kontrahentom powiększą ich przychód.

Przybędzie pracowników tymczasowych

Firmy, które przeprowadzały w ostatnim półroczu grupowe zwolnienia, będą od przyszłego roku mogły zatrudniać pracowników tymczasowych.

Nowe formularze dla przedsiębiorców rejestrujących się w systemie EORI

Od 24 listopada przedsiębiorcy, na których ciąży obowiązek dokonania zgłoszenia celnego lub złożenia przywozowej lub wywozowej deklaracji skróconej, będą rejestrować się na nowych formularzach.

Windows 8 już w 2012r.?

Serwis Microsoft Kitchen opublikował informację jakoby nowy system, mający być bezpośrednim następcą 7-tki miał mieć premierę w 2012 r. Zgodnie z kalendarzem Microsoftu Windows, oznaczony cyfrą 8 pojawi się zatem już za 3 lata.

Google prezentuje system Chrome

Już po premierze zapowiadanego systemu operacyjnego Google Chrome. Premiera zapowiadana jest na rok 2010, a sam system sprawia wrażenie jakby był bardziej rozbudowaną przeglądarką internetową.

NSA pomagała Microsoftowi w zabezpieczeniach

NSA, czyli Agencja Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych współpracowała z Microsoftem, w celu ulepszenia zabezpieczeń w systemie Windows 7.

Ebay sprzedał Skype

Najpopularniejszy na świecie komunikator internetowy - Skype zmienił właściciela. Dotychczasowy główny udziałowiec, Ebay sprzedał pakiet 70 procent akcji za ok. 2,75 mld. dolarów, w jego kieszeni pozostało nadal 30 procent.

Amerykanie kupują domy, giełdy szaleją z radości

Dobry początek dnia i wielogodzinny marazm - to obrazek charakterystyczny dziś dla niemal wszystkich europejskich parkietów. Optymizm był efektem gry „pod” odbicie na Wall Street, a stabilizacja notowań - wynikiem oczekiwania na potwierdzenie tej nadziei. Szczęśliwie dla byków, nadzieja zaczęła nabierać coraz bardziej wyraźnych kształtów jeszcze przed rozpoczęciem handlu za oceanem.

REKLAMA