reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Ustawa hazardowa już podpisana

Ustawa hazardowa już podpisana

Prezydent Lech Kaczyński podpisał tzw. "ustawę hazardową". Mimo to premier Tusk i jego ministrowie mają obawy czy projekt w obecnej formie ujrzy światło dziennie. Prezydent bowiem zaraz po podpisaniu skierował sprawę do Trybunału Konstytucyjnego.

Ustawa hazardowa nie oznacza tylko zmiany przepisów dotyczących gier, ale może mieć istotny wpływ na wolność przepływu informacji w internecie, wprowadzając cenzurę i blokowanie dostępu do wybranych stron i to bez wyroku sądu!

W pracach nad ustawą dotyczącą gier hazardowych, z niezrozumiałych dla wielu Polaków powodów, przede wszystkim liczyła się szybkość. I w rozwijaniu tej szybkości prac ekipa Donalda Tuska pobiła wszelkie rekordy. Co więcej, oczekiwania co do tempa zostały przeniesione na społeczeństwo, któremu rząd dał zaledwie kilka dni na przedstawienie swoich uwag.

- Prezydent podpisał ustawę, by mogła być opublikowana do 30 listopadaponieważ zawiera zmiany dotyczące podatków, a także ze względu na to,że jej przepisy zwiększają ochronę osób poniżej 18 roku życia przed niebezpieczeństwem lekkomyślnego korzystania z gier hazardowych.

Proces wszczęty przez Trybunał Konstytucyjny da wszystkim zainteresowanym więcej czasu na lepsze przeanalizowanie "ustawy hazardowej", wskazanie wątpliwych zapisów oraz zaproponowanie rozwiązań, które - miejmy nadzieję - nie będą godziły w podstawowe prawa obywateli i niezależność internetu.

Źródło: Dziennik Internautów

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama