Ustawa hazardowa już podpisana
REKLAMA
REKLAMA
Ustawa hazardowa nie oznacza tylko zmiany przepisów dotyczących gier, ale może mieć istotny wpływ na wolność przepływu informacji w internecie, wprowadzając cenzurę i blokowanie dostępu do wybranych stron i to bez wyroku sądu!
REKLAMA
W pracach nad ustawą dotyczącą gier hazardowych, z niezrozumiałych dla wielu Polaków powodów, przede wszystkim liczyła się szybkość. I w rozwijaniu tej szybkości prac ekipa Donalda Tuska pobiła wszelkie rekordy. Co więcej, oczekiwania co do tempa zostały przeniesione na społeczeństwo, któremu rząd dał zaledwie kilka dni na przedstawienie swoich uwag.
REKLAMA
- Prezydent podpisał ustawę, by mogła być opublikowana do 30 listopadaponieważ zawiera zmiany dotyczące podatków, a także ze względu na to,że jej przepisy zwiększają ochronę osób poniżej 18 roku życia przed niebezpieczeństwem lekkomyślnego korzystania z gier hazardowych.
Proces wszczęty przez Trybunał Konstytucyjny da wszystkim zainteresowanym więcej czasu na lepsze przeanalizowanie "ustawy hazardowej", wskazanie wątpliwych zapisów oraz zaproponowanie rozwiązań, które - miejmy nadzieję - nie będą godziły w podstawowe prawa obywateli i niezależność internetu.
Źródło: Dziennik Internautów
REKLAMA
REKLAMA