REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Smartfony, Internet

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak stworzyć raport diagnostyki wydajności zasilania?

Dla wielu osób samo hasło „raport diagnostyki wydajności zasilania” jest nieco abstrakcyjne i kojarzy się, co najwyżej z elektrownią atomową. Otóż taki raport możemy uzyskać również w naszym komputerze, a służy on do oceny efektywności energetycznej dla rodziny systemów Windows. Powstał bardziej z myślą o producentach niż zwykłych użytkownikach, ale odrobina silnej woli pozwala go stworzyć w zaciszu domowym. Czy warto się postarać? Owszem warto, ponieważ dzięki niemu poznamy wyniki analizy naszego komputera, co ma z kolei duże znaczenie, gdy korzystamy z notebooka. W takim przypadku przedstawione przez raport błędy mogą służyć za porady mające na celu wydłużenie czasu pracy na baterii.

Jak korzystać z Menedżera zadań Google Chrome?

Przeglądarka Google Chrome stara się dbać o swoich użytkowników, zastosowano w niej bowiem dość pomysłowe rozwiązanie, rzadko stosowane w przeglądarkach. W Chrome każda karta i każde rozszerzenie uruchamiane jest, jako oddzielny proces systemowy. Ma to spore znaczenie dla komfortu pracy użytkownika. Jeśli któraś zakładka czy rozszerzenie ulegnie awarii, to zawiesza się tylko jedna zakładka, a nie cała aplikacja.

Jak kreować wizerunek w polskiej sieci

Kreowanie wizerunku firm, bądź ich pracowników w sieci stanowi obecnie najdynamiczniej rozwijający się trend w reklamie. Jak ważny jest e-wizerunek? 

Jak przyspieszyć system dzięki ReadyBoost?

Zanim przejdziemy do tego, jak przyspieszyć komputer dzięki ReadyBoost, warto sprawdzić, czy taka operacja w ogóle będzie miała sens. Jeśli posiadamy szybki komputer z pamięcią RAM o pojemności 4 GB lub więcej, prawdopodobnie nie zauważymy żadnej różnicy w działaniu komputera po zastosowaniu poniższej porady. Teoretycznie funkcja ReadyBoost to tańsza alternatywa dla tych, którzy mają mało pamięci RAM i nie mogą jej zwiększyć. Warunkiem jest jednak posiadanie w miarę szybkiego pendrive’a o pojemności przynajmniej 2 GB. Co prawda pamięć flash nie jest tak szybka jak RAM, ale i tak wydajniejsza niż przeciętny dysk twardy dla losowych odczytów i zapisów.

REKLAMA

Jak udostępnić ukryty folder w sieci wybranym osobom?

Foldery udostępnione w sieci są powszechnie widoczne. Na szczęście istnieje sposób na to, aby dostęp do tych folderów odpowiednio skonfigurować i zdecydować, które osoby mogą z niego korzystać i na jakich zasadach. Ponadto istnieje pewna sztuczka, która ukryje udostępniony folder a dostęp do niego otrzymają osoby, które będą znały jego nazwę. Jak to zrobić?

Jak szybko utworzyć wiele folderów z różnymi nazwami?

Tworzenie folderu i nadanie mu nazwy to czynność, którą potrafi wykonać każdym, nawet „komputerowy żółtodziób”. Wystarczą bowiem dwa kliknięcia myszką i uzupełnienie etykiety. Sprawa zaczyna się komplikować, gdy chcemy utworzyć więcej folderów. Wtedy to za każdym razem tworzenie i uzupełnianie informacji może być nużącym zajęciem, zajmującym dużo czasu. Wyobraźmy sobie, że musimy utworzyć kilkadziesiąt folderów na różne zdjęcia czy dokumenty. W takim przypadku warto skorzystać z aplikacji, która skróci czas potrzebny na tworzenie folderów z różnymi nazwami.

Jak prawidłowo ustawić BIOS? Wejście do BIOS’u

Znajomość opcji BIOS’u może się przydać nie tylko miłośnikowi podkręcania i wyciskania z komputera wszystkiego, co się da. BIOS, jeśli jest właściwie skonfigurowany, sprawia, że komputer pracuje stabilniej, wydajniej, sprawia mniej problemów, a nawet zużywa mniej prądu i mniej hałasuje. Poznajmy, więc najważniejsze oraz mniej znane opcje BIOS’u.

Jak ustawić automatyczne wyłączanie komputera?

Czasami zdarza się, że chcemy iść spać, ale nie zdążyliśmy pobrać pliku z Internetu, lub dziecko nigdy nie dotrzymuje słowa i zawsze wyłącza komputer długo po ustalonej porze. W pierwszym przypadku można zostawić komputer na noc, a w drugiej przymknąć oko i nie egzekwować wcześniej ustalonych zasad. Na szczęście istnieje możliwość ustalenia godziny automatycznego wyłączenia systemu. W systemie Windows 7 możemy w łatwy sposób ustawić odpowiednie zadanie.

REKLAMA

Jak wzmocnić zbyt cichy utwór muzyczny?

Często zdarza się, że dźwięk zawarty w pliku mp3 jest zbyt cichy. Nawet, jeśli ustawimy głośność w odtwarzaczu lub głośnikach na maksymalne wartości, głośność nie jest zadowalająca. Aby wzmocnić głośność utworu mp3 warto posłużyć się odpowiednim programem.

Jak ukryć login podczas logowania do systemu Windows?

Wiele osób, zamiast z domyślnego apletu logowania do systemu Windows, wciąż korzysta ze starej konsoli znanej na przykład z systemu Windows 98. Głównym powodem takiego działania jest wyższy poziom bezpieczeństwa, gdyż podczas logowania nie widać nazw profili użytkowników. Jednak domyślnie w konsoli zapisywana jest nazwa użytkownika, który poprzednio logował się do systemu. Jak ukryć tą nazwę?

Jak ustawić globalny czas reakcji w Windows 7?

Jak już wiemy, czas reakcji na poszczególne akcje w systemie Windows 7 nie zawsze jest odpowiednio ustawiony. Może to być czas reakcji podglądu miniatur okien w pasku zadań, czy pojawienie się menu Start. Wszystkie ustawienia można dopasować osobno, ale aby nie ustawiać dla każdego elementu czasu reakcji oczekiwania, możemy wprowadzić zmiany w rejestrze systemu i ustawić globalnie wartość odpowiedzialną za opóźnienia. Jak to zrobić?

Jak przyspieszyć czas reakcji podglądu okien w pasku zadań Windows 7?

Podobnie jak w poprzedniej wersji systemu Widnows, tak samo w „siódemce” użytkownicy mogą korzystać z podglądu okien w miniaturach na pasku zadań. Oprócz podglądu można wyróżnić takie okno, aby szybko przedostać się do konkretnej otwartej aplikacji. Niestety jak to zazwyczaj bywa z systemem Windows, dla niektórych czas reakcji od najechania na ikonę na pasku zadań do pojawienia się podglądu okien w miniaturce może być za wolny. Jest jednak pewien sposób na przyspieszenie oczekiwania na podgląd w miniaturce okna. Jak to zrobić?

Jak poprawić wygląd przełączania między oknami w Windows Vista i 7?

Jeśli w swoim komputerze mamy zainstalowany jeden z dwóch najnowszych systemów Windows, po wciśnięciu klawiszów Alt + Tab możemy przełączać się pomiędzy oknami z ich podglądem. Jeśli jednak widok miniatur okien jest dla nas zbyt mały a w dodatku chcemy mieć czytelną listę z nazwami otwartych okien, możemy skorzystać z aplikacji VistaSwitcher.

Jak uzyskać więcej informacji wyświetlanych przez aplet Programy i funkcje?

Aplet Programy i funkcje w Panelu sterowania środowisk Vista i Windows 7 lub w przypadku Windowsa XP - Dodaj lub usuń programy, wyświetla tylko najbardziej podstawowe informacje o zainstalowanym oprogramowaniu. Bardzo często przydałoby się dowiedzieć stąd nieco więcej o poszczególnych aplikacjach, na przykład wzmianka o nazwie folderu, w którym jest zainstalowana dana aplikacja, a także jego ścieżka dostępowa. Jak uzyskać takie informacje?

Jak automatycznie zmniejszyć wiele zdjęć wysyłanych pocztą elektroniczną?

Bardzo często chcemy wysłać kilka zdjęć z wakacji swoim znajomym lub rodzinie. Niestety zdjęcia z nowoczesnych aparatów fotograficznych często mają po 2 MB i więcej. Przesłanie, np. 20 zdjęć to 40 MB danych, a to jest dość kłopotliwe. Pewnym rozwiązaniem jest kompresja, ale nie jest tajemnicą, że zdjęcia kompresują się bardzo kiepsko, więc niewiele zyskamy tą metodą. Dlatego pozostaje ich zmniejszenie, co jest czasochłonne przy większej liczbie zdjęć. Jak sobie poradzić z taką sytuacją?

Jak wyłączyć funkcję AeroSnap w Windows 7

Funkcja AeroSnap pozwala w wygodny sposób zmieniać rozmiary okien oraz zestawiać je poprzez przeciągnięcie na lewą, prawą lub górną krawędź ekranu. Wypada przyznać, że funkcja ta bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Jeśli jednak AeroSnap w jakiś sposób przeszkadza nam w rozmieszczaniu okien, możesz je wyłączyć.

Jak zmienić pasek zadań w Windows 7?

Jedną ze zmian, która bardzo szybko rzuca się w oczy, to zmiana pasku zadań w Windows 7, a konkretniej sposób wyświetlania przycisków. Domyślnie na pasku zadań pokazywane są duże ikony pozbawione etykiet tekstowych. Niestety nie każdy użytkownik jest zadowolony z takiego rozwiązania. Na szczęście można zmienić ustawienia Windows 7 tak, żeby na pasku zadań zagościły z powrotem podłużne przyciski wraz z nazwami otwartych okien.

Jak usunąć niepotrzebne czcionki?

Zazwyczaj wraz z instalacją programów graficznych, takich jak np. Adobe Photoshop czy Corel Draw, w systemie pojawia się wiele dodatkowych czcionek, które są zbędne zwykłemu użytkownikowi. Ponadto zbyt duża ilość niepotrzebnych czcionek może doprowadzić do spowolnienia uruchamiania się systemu. Aby temu zapobiec, możemy w łatwy sposób usunąć nieużywane przez nas czcionki.

Jak obsługiwać serwer FTP korzystając z systemowego Eksploratora?

Zazwyczaj na komputerach przeciętnych użytkowników ciężko znaleźć zainstalowanego klienta FTP. Bywa, że korzystając z cudzego komputera musimy jednak dostać się na serwer. Jak to zrobić nie instalując dodatkowego oprogramowania? Okazuje się, że korzystając z systemu Windows, możemy uzyskać dostęp do konta FTP używając w tym celu systemowego Eksploratora.

Jak usunąć strzałkę przy skrótach?

Dla wielu użytkowników, strzałka przy skrótach jest kompletnie niepotrzebna. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozbyć się wszystkich strzałek. Niestety wymaga to odrobiny wysiłku i czasu. Warto również pamiętać, że po usunięciu strzałki trudniej rozpoznać, który plik jest skrótem, a który nie. Jeśli jednak te drobne niedogodności nam nie przeszkadzają, poniżej znajdziemy wskazówki, jak wyłączyć strzałki przy skrótach oraz jak je później przywrócić.

Jak zmienić nazwę systemowego Kosza?

O ile zmiana nazwy folderu lub pliku to kwestia kilku kliknięć myszą, to już zmiana nazwy Kosza systemowego nie jest tak łatwa. Między innymi, dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę i zmienić nazewnictwo, co z pewnością wyróżni nasz komputer wśród innych.

Jak otworzyć wybrany folder, jako nowy proces?

W najnowszych przeglądarkach internetowych każda z kart ze stroną internetową otwiera się, jako osobny proces. Jest to wbrew pozorom bardo przydatne, szczególnie wtedy, gdy jedna ze stron np. się zawiesi. Wtedy, zawiesi się tylko dana karta, natomiast przeglądarka z pozostałymi witrynami będzie działać dalej. Co ciekawe, to samo można zrobić z folderami systemowymi. W ten sposób da się zwiększyć stabilność systemu. To rozwiązanie przydaje się szczególnie wtedy, gdy miewamy problemy z działaniem systemu.

Jak skalibrować obraz w Windows 7?

Poprawne ustawienie korekcji gamma, jasności oraz barw w znacznym stopniu poprawia komfort podczas pracy przy komputerze. W systemie Windows 7 w celu korekcji poszczególnych ustawień, nie musimy korzystać z oprogramowania dostarczonego przez producenta karty graficznej. Zamiast tego, możemy skorzystać z narzędzia wbudowanego w system. Jak to zrobić?

Jak stworzyć niewidzialną ikonę?

Czasami nie chcemy, aby niepowołane osoby widziały na naszym pulpicie skróty do gier, prywatnych folderów czy stron internetowych. Co prawda można je schować w folderach, jednak o wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest stworzenie niewidzialnej ikony. Jak to zrobić?

Jak synchronizować różne instalacje przeglądarki Google Chrome?

Jak kasować pliki z pominięciem kosza?

Jak uzyskać arkusze o identycznej strukturze w Excel’u?

Często zdarza się, że pracując z programem Excel chcielibyśmy utworzyć skoroszyt z arkuszami o identycznej strukturze. Chodzi głównie o elementy formatowania i komórki o takiej samej zawartości powtarzające się we wszystkich arkuszach. Jak to zrobić?

Jak włączyć płynne przewijanie w Firefox?

Jak wyłączyć żądanie o hasło po włączeniu komputera?

Jak usunąć całą komórkę wraz z formatowaniem w Excelu?

Jak wyłączyć automatyczną defragmentację dysków?

Czy instalowanie wielu programów ochronnych poprawia bezpieczeństwo komputera?

Istnieje wielu użytkowników komputerów, którzy z jakiegoś niewyjaśnionego powodu również w przypadku programów zabezpieczających stosują w praktyce powiedzenie: Im więcej tym lepiej. Oczywiście po części to prawda, że obecnie do zapewniania bezpieczeństwa komputera niezbędnych jest kilka narzędzi zabezpieczających, jednak przesadzanie z ilością takich programów może odbić się nie tylko na samym, ale i na wydajności całego systemu.

Jak opanować wystający tekst w Excelu?

Jeśli często pracujemy z pakietem Excel na pewno zdarzyło się nam wpisywać treści tekstowe w komórkach arkuszy Excela. Niestety zazwyczaj tekst jest dłuższy od domyślnego rozmiaru komórki i wykracza poza jej granice. Jeśli mamy już dość ciągłego ręcznego rozciągania kolumn na żądaną szerokość możemy ułatwić sobie pracę. Jak dostosować szerokość komórki do wpisanego tekstu i odwrotnie?

Jak zmienić domyślną ścieżkę instalowania programów?

Bardzo wiele osób posiadając dysk twardy o sporej pojemności, dzieli go na partycje. Na jednej może być zainstalowany system Windows, na drugiej programy i gry, na trzeciej filmy etc. Niestety przy instalacji uciążliwa jest zmiana ścieżki, gdyż instalatory programów kierują nas zawsze na partycję systemową. Jak zatem zmienić tę domyślną ścieżkę instalatora? Wystarczy mała zmiana w rejestrze systemowym.

Jak korzystać z automatycznego wypełniania komórek w programie Excel?

Jak uporządkować otwarte okna na pulpicie?

Jak wymyślić bezpieczne hasło?

Korzystając z Internetu wciąż napotykamy na konieczność rejestracji na różnych serwisach. Podajemy przynajmniej część naszych danych osobowych, potem udzielamy się na forach czy portalach społecznościowych. Z pewnością nie chcielibyśmy, by ktoś się pod nas podszył. W ochronie naszych danych pomoże nam dobre hasło.

Jak zmniejszyć obciążenie pamięci RAM przez przeglądarkę Firefox?

Jak odzyskać wolne miejsce na dysku po kopiach systemu Windows 7?

Wolne miejsce na dysku jest czasem więcej warte, niż wydajność całego systemu. Dlatego też, wyłączenie funkcji odzyskiwania systemu może być sposobem na odzyskanie kilkudziesięciu, a nawet kilkuset megabajtów. Co prawda nie przyspieszy to w sposób bezpośredni działania komputera, ale zaoszczędzi miejsce na dysku.

Jak szybko uporządkować nazwy plików w jednym katalogu?

Jak włączyć tryb prywatny w przeglądarce Firefox?

Przeglądarka Firefox od wersji oznaczonej numerkiem 3.5 oferuje możliwość uruchamiania w tzw. trybie prywatnym. Główną zaletą tego trybu jest zabezpieczenie komputera przed pozostawieniem przez użytkownika śladów swojej działalności na komputerze. Mówiąc jaśniej, nikt nie odwiedzi tych samych stron, co my wyszukując je w historii przeglądarki, gdyż w tym trybie przeglądarka nie zapisuje historii stron, ciasteczek czy pamięci podręcznej. Świetne rozwiązanie, jeśli mamy wścibskie rodzeństwo.

Jak przyspieszyć zamykanie systemu Windows 7?

System Windows 7 oferuje wiele możliwości dowolnej konfiguracji i ustawień. O ile najprostsze ustawienia są widoczne dla każdego, to już do nieco bardziej zaawansowanych opcji należy dostać się poprzez rejestr. Kolejną taką funkcją jest ustawienie narzędzia, które przekazuje do Windows informację, jak długo ma czekać przed zamknięciem systemu aż uzna, że usługi działające w tle nie odpowiadają na żądanie zamknięcia. Brzmi skomplikowanie, ale w łatwy sposób można przyspieszyć zamykanie systemu, zmniejszając czas oczekiwania.

Jak zmienić wygląd przeglądarki Google Chrome?

Skromna i nieco minimalistyczna szata graficzna przeglądarki Google Chrome może być atutem aplikacji. Inni jednak lubią modyfikować swoją przeglądarkę dodając nowe gadżety. To właśnie z myślą o tych użytkownikach Google przewidział możliwość instalowania w Chrome motywów graficznych, dzięki którym każdy może zmienić wygląd programu.

Jak sprawdzić wydajność dysków twardych?

Jak przeglądać pamięć podręczną w przeglądarce Firefox?

Jak wyłączyć zbędne programy startujące wraz z systemem?

Bardzo dużo aplikacji i programów zaprojektowano tak, żeby uruchamiały się automatycznie wraz ze startem systemu. Producenci oprogramowania często ustawiają swoje narzędzia w taki sposób, aby otwierały się w tle. Użytkownik wtedy nie wie, że zostały uruchomione, jednak po włączeniu okienko programu otwiera się niemal natychmiast. To przydatne, gdy używamy jakiegoś programu dość często, jednak aplikacje, z których korzystamy rzadko lub w ogóle nie powinny niepotrzebnie zajmować zasobów systemowych. Czasami warto samodzielnie zdecydować, który program powinien startować wraz z Windows, czy nie.

Jak skonfigurować UAC w Windows 7?

Jak ukryć swój komputer w oknie środowiska sieciowego?

Jak wyłączyć niepotrzebne funkcje w Windows 7?

Każdy użytkownik systemu Windows 7 doskonale wie, że posiada one mnóstwo mniej lub bardziej przydatnych funkcji. Niektóre funkcje warto wyłączyć, szczególnie, jeśli nigdy z nich nie korzystamy i nie zamierzamy korzystać w przyszłości. W "siódemce" można znaleźć sporo rzeczy do wyłączenia, zarówno wśród funkcji, jak i usług systemowych. Zajmijmy się teraz funkcjami, które bez obaw możemy wyłączyć.

Jak wyłączyć funkcję Aero Shake w Windows 7?

REKLAMA