| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak stworzyć raport diagnostyki wydajności zasilania?

Jak stworzyć raport diagnostyki wydajności zasilania?

Dla wielu osób samo hasło „raport diagnostyki wydajności zasilania” jest nieco abstrakcyjne i kojarzy się, co najwyżej z elektrownią atomową. Otóż taki raport możemy uzyskać również w naszym komputerze, a służy on do oceny efektywności energetycznej dla rodziny systemów Windows. Powstał bardziej z myślą o producentach niż zwykłych użytkownikach, ale odrobina silnej woli pozwala go stworzyć w zaciszu domowym. Czy warto się postarać? Owszem warto, ponieważ dzięki niemu poznamy wyniki analizy naszego komputera, co ma z kolei duże znaczenie, gdy korzystamy z notebooka. W takim przypadku przedstawione przez raport błędy mogą służyć za porady mające na celu wydłużenie czasu pracy na baterii.

Aby stworzyć raport, klikamy na Start i wpisujemy cmd. Następnie na ikonie cmd wywołujemy menu kontekstowe i wybieramy Uruchom jako administrator. W następnym kroku wpisujemy polecenie: powercfg -energy

Komendę potwierdzamy wciskając klawisz Enter, a następnie czekamy około minuty, aż system przygotuje raport. Pamiętajmy, aby w tym czasie nie używać komputera, nie poruszać myszką ani nie korzystać z klawiatury i po prostu cierpliwie czekać. Kiedy raport będzie gotowy, wyświetli się informacja, że znajdziemy go w katalogu C:\Windows\System32 i będzie to plik energy-report.html.

Udajemy się do wcześniej podanego miejsca i kopiujemy ten plik do innego folderu, np. na pulpit. W przeciwnym razie może się go nie dać otworzyć ze względów bezpieczeństwa. Kiedy skopiujemy plik do wybranego folderu, możemy go otworzyć w przeglądarce internetowej.

Zobacz również: Komputer/Foto - Podstawowe narzędzia

Po otwarciu uzyskamy dostęp do pełnego raportu diagnostyki wydajności zasilana. Wyniki analizy oferowane są, jako Błędy, Ostrzeżenia oraz Informacje. Najbardziej powinny nas interesować oczywiście Błędy. Błąd to informacja, że wymienione w ten sposób dane mają duży wpływ na zużycie energii. Zazwyczaj w ten sposób sklasyfikowane problemy, powodują krótszy czas pracy baterii laptopa lub zużycie energii komputera stacjonarnego o więcej niż 15 procent. Co ważne, raport jest przygotowywany w języku polskim. Zdarzają się potknięcia językowe, niemniej jest on w pełni zrozumiały. 

Zobacz również: Komputer/Foto - Retusz krajobrazu

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adwokat Piotr Rorbach

Kancelaria Adwokacka Piotr Rorbach kieruje swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »